5 tipů pro muže, jak si udržet pevnou erekci

V sexu můžete experimentovat a užívat si různorodé praktiky i ženy. Měnit polohy, partnerky, místa… Jedno je ale jisté. Když vám „nestojí“, nic v sexu nestojí za to. Než se rozhodnete lámat v posteli rekordy, postarejte se o to, ať neselžete hned v kvalifikaci.
Bežiaci muž v poli

Začněte běhat

Běhání je jeden z nejlepších způsobů, jak dostat do formy nejen nohy, ale i „to“ mezi nimi. Pravidelný běžecký trénink má pro tělo spoustu benefitů, mezi které patří i to, že vám penis vydrží fungovat lépe a déle. Běh patří k aerobním aktivitám, které systematickým tréninkem snižují váš puls a zvyšují výkonnost. Co to znamená pro váš penis? Vydrží déle. Běh je totiž jedno z nejúčinnějších preventivních opatření i proti vysokému krevnímu tlaku. Tímhle zdravotním problémem přitom v Česku trpí odhadem 35 % populace. Mezi první příznaky vysokého tlaku patří právě selhávání erekce. Během si tak zajistíte pevnější mužství. Pokud se vám běh nezamlouvá, můžete zvolit i nordic walking, orbitrek nebo jinou kardio aktivitu.

Budujte si svaly

Po třicítce začíná mužům přirozený úbytek svalové hmoty a objevují se i první selhání v posteli. Nejde o náhodu. Příčinou obou stavů je pokles testosteronu. Bez posilování začnete být po třicítce stále méně svalnatý i mužný. Do čtyřicítky si toho ani nevšimnete, ale po tomhle věku ubývá přibližně 1 % svalů každý rok. A nabírá to grády. Stejně tak roste i počet selhání v posteli. Terapií je silové cvičení. Španělská studie poukazuje na to, že 4 silové tréninky týdně o aspoň hodinové délce zvýšily u mužů testosteron o 40 %. To znamená, že vám nebudou svaly ubývat, ale naopak porostou. A nejen ty. Testosteron vás bude popohánět i k lepším postelovým výkonům.

Cvičte Kegelovy cviky

Považujete je za cviky pro ženy? Je pravda, že ženám pomáhají Kegelovy cviky udržet aktivní a pružnou vagínu. A mužům pomáhají při slábnoucí erekci. Nejsou vůbec složité a dají se dělat i při nudné poradě v práci. Jde o napínání svalů v oblasti pánve. Jako byste chtěli svaly konečníku a klína vytáhnout výš – jde o podobný tlak, jako když zadržujete močení. V tu chvíli vlastně děláte Kegelovy cviky. Soustředěně je zkuste zatnout a povolit aspoň desetkrát. Svaly přitom držíte napnuté deset sekund a pak povolte. A uvidíte, jak budete po konzultaci připravený na paní sekretářku.

Dejte si správné jídlo

Na erekci má enormní vliv to, jak se stravujete. Čím víc alkoholu, cigaret a mastného jídla, tím dřív vám penis zvadne. Dokonce i přímo uprostřed soulože. Proto své zlozvyky omezte a snažte se do jídla přidávat zdravější složky jako semínka, vločky, ořechy a do snídaňové směsi i macu – mletý peruánský ženšen, který pomáhá regenerovat tělo po sportu a je to známé jihoamerické afrodiziakum.

Mějte v záloze erekční kroužky

Pokud patříte k mužům, kteří se sice snadno nabudí, ale vydrží relativně málo, zkuste malého pomocníka v podobě erekčních kroužků a návleků na penis. Mají dvojí výhodu. Tou první je, že přiškrtí přívod krve do penisu. Jak známo, čím víc krve, tím pevnější erekce. Kroužek zabrání, aby krev odtekla příliš rychle, a erekce bude skálopevně držet mnohem déle, než jste zvyklý. Druhým benefitem erekčního kroužku je, že zesiluje milostné pocity. To je také důvod, proč po erekčních kroužcích sahají i muži bez problémů s erekci. Chtějí zkrátka prožít intenzivnější sex. Napumpovaný penis zkrátka prožívá rozkoš intenzivněji. A když se vás partnerka zeptá, co si to oblékáte? Bez obav.

I ona si erekční kroužky oblíbí. Vůbec to totiž nemusí znamenat, že patříte k těm, co se už bojí ztráty pevnosti. Erekční kroužky mohou mít speciální výstupky, kterými dráždí klitoris. Díky tomu bude i pro partnerku sex příjemnější a výbušnější. Je to zkrátka výhra pro oba. Vy si víc věříte a užíváte a partnerka bude sténat rozkoší, jaký super vynález jste do ložnice přinesli.
Článek připravil
Marek
31.08. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
22.08. 2023
Erotická povídka: Ledové potěšení
Experimentování za dveřmi ložnice vždycky patřilo k našim oblíbeným aktivitám. Ne že by se nám obyčejný sex se ženou někdy zdál nudný, ale jen velmi zřídka jsme se dokázali obejít bez fantazírování o tom, jak to všechno ještě víc ozvláštnit. Právě díky tomu náš sexuální život nikdy šeď neznal. A to je podle mě i jeden ze základních pilířů kvalitně fungujícího dlouhodobého vztahu.
687
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...