Tipy na zlepšení erekce pro zralé pány

Věk hraje v sexuální oblasti muže výraznější roli, než je tomu u ženy. Ženy jsou i přes pokročilý věk vždy schopné sexuálního styku. Mohou mít komplikace, sex nemusí být komfortní, ale jsou ho zkrátka schopné. U mužů tomu bohužel tak není vždy. Základem sexuálního styku je ztopořený penis. A to u muže v letech může být problém.Sex u mužov v staršom veku.

Muž prožívá svůj zlatý sexuální věk v rozpětí 30 až 40 let. Následných 10 let se jeho výkonnost pomalu snižuje. Po 50. roce života už může cítit velké změny. Tyto změny souvisejí s přirozenými procesy v mužském těle. Množství testosteronu klesá a vede k problémům s erekcí. Orgasmy v případě muže v letech bývají kratší, erekce je slabší, někdy je problém jí vůbec dosáhnout. Mějte se na pozoru: poruchy erekce mohou být i prvním symptomem začínající cukrovky. Je dobré problém nepodcenit, ale zároveň se není za co stydět, proto v případě potřeby určitě doporučujeme vyhledat pomoc.

Za problémem s erekcí může být i zvětšení prostaty, která zároveň snižuje chuť na sex. To, že tělo stárne, samozřejmě neznamená, že se musíme vzdát sexuálních radovánek.
Prvním řešením by měla být delší předehra, která muže dostatečně vzruší. Mnoho starších párů začalo praktikovat orální sex častěji, než když byli mladší. Orální sex je ideální cestou pro pomalejší, ale delší vzrušení. Klidně si pomozte ochuceným lubrikačním gelem, bude to příjemnější pro oba.
Druhým řešením je použití vakuové pumpy, která penis okamžitě prokrví a dostaví se silnější erekce.
Můžete si pomoct i tabletami na zvýšení touhy. Dnes jsou na trhu už i prášky pod jazyk, díky kterým se účinné látky vstřebají okamžitě. Pokud berete léky na vysoký krevní tlak nebo cukrovku, je nutné se poradit s lékařem, jestli jsou pro vás uvedené léky vhodné. A to i přesto, že mnohé jsou na přírodní bázi. Lékař vám také může předepsat Viagru nebo injekce do penisu. Musí ale dobře znát váš zdravotní stav.


Vitalita

Muži v letech by měli dbát na zdravý životní styl, sportovat (nebo aspoň chodit na procházky), vyhýbat se alkoholu a cigaretám, ale i mastným jídlům. Zdravý životní styl může upravit krevní tlak a celkovou funkci těla včetně erekce.

Sex a doteky? Rozhodně ano!

Sex a doteky jsou ve vyšším věku prospěšné. Uvolňují endorfiny, které působí dobře na psychiku a pomáhají předcházet depresím. Tyto aktivity také stimulují krevní oběh a snižují riziko rakoviny prostaty. Nemusíte už ohromovat polohami z Kámasútry ani výkonem jako za mlada. To vám dává určitou dávku svobody. Nemusíte dokonce ani trvat na vaginálním styku – někdy postačí i už zmiňovaný orální sex nebo jednoduše doteky. Dotek partnera je pro člověka klíčový. Celkově snižuje stres a podporuje duševní zdraví. Každý z nás chce cítit lásku a věk na tom nic nemění.
Článek připravil
Barbora F.
17.10. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
23.11. 2022
Všechno, co potřebujete vědět o vaginálním prdění (queefing)
Nepříjemnost, kterou zažila skoro každá žena. Oddáváte se sexu, užíváte si přítomnost a najednou… se ozve něco, co zní jako prd. Z vagíny. Cítíte rozpaky? Hanbu? Ale proč? Sex je vysoce intimní věc plná tekutin, zvuků a pachů, které k němu patří. A tenhle zvuk není výjimkou. Navíc se nejedná o prdnutí, ale o tzv. queef – projev vaginální plynatosti, jinak nazývané i vaginální flatulence (Flatus vaginalis).
3 815
0
Sexuální zdraví
15.05. 2023
Vagína a vulva jednou provždy: není to totéž!
Lidské tělo je krásný a složitý organismus. I když lidé chápou teorii relativity nebo dokážou rozeznat jednotlivé druhy hub, anatomie je kdesi na okraji zájmu široké veřejnosti. Znalost lidského těla by měla být součástí základních znalostí. Když dobře známe své tělo, můžeme s ním pracovat a vytěžit z něj maximum. Přesto má v této oblasti mnoho lidí, žen i mužů, obrovské mezery.
211
0
Sexuální zdraví
22.02. 2024
Sex po porodu. Kdy začít?
Těhotenství a porod obecně jsou významným zásahem do ženského těla. Někdy ženy dokonce nemohou mít během těhotenství sex, pokud je rizikový. Po narození dítěte si ho proto samozřejmě chtějí dosytosti užít. Všichni víme, že po porodu žena nesmí mít sex po dobu 6 týdnů, protože nastává fáze "očisty“ – šestinedělí. A zároveň se ani ženám do sexu nechce a pohlavní styk je to poslední, na co novopečená maminka myslí. Kolotoč kolem miminka dá zkrátka zabrat i té nejvášnivější ženě.
31
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...