Tipy na zlepšení erekce pro zralé pány

Věk hraje v sexuální oblasti muže výraznější roli, než je tomu u ženy. Ženy jsou i přes pokročilý věk vždy schopné sexuálního styku. Mohou mít komplikace, sex nemusí být komfortní, ale jsou ho zkrátka schopné. U mužů tomu bohužel tak není vždy. Základem sexuálního styku je ztopořený penis. A to u muže v letech může být problém.Sex u mužov v staršom veku.

Muž prožívá svůj zlatý sexuální věk v rozpětí 30 až 40 let. Následných 10 let se jeho výkonnost pomalu snižuje. Po 50. roce života už může cítit velké změny. Tyto změny souvisejí s přirozenými procesy v mužském těle. Množství testosteronu klesá a vede k problémům s erekcí. Orgasmy v případě muže v letech bývají kratší, erekce je slabší, někdy je problém jí vůbec dosáhnout. Mějte se na pozoru: poruchy erekce mohou být i prvním symptomem začínající cukrovky. Je dobré problém nepodcenit, ale zároveň se není za co stydět, proto v případě potřeby určitě doporučujeme vyhledat pomoc.

Za problémem s erekcí může být i zvětšení prostaty, která zároveň snižuje chuť na sex. To, že tělo stárne, samozřejmě neznamená, že se musíme vzdát sexuálních radovánek.
Prvním řešením by měla být delší předehra, která muže dostatečně vzruší. Mnoho starších párů začalo praktikovat orální sex častěji, než když byli mladší. Orální sex je ideální cestou pro pomalejší, ale delší vzrušení. Klidně si pomozte ochuceným lubrikačním gelem, bude to příjemnější pro oba.
Druhým řešením je použití vakuové pumpy, která penis okamžitě prokrví a dostaví se silnější erekce.
Můžete si pomoct i tabletami na zvýšení touhy. Dnes jsou na trhu už i prášky pod jazyk, díky kterým se účinné látky vstřebají okamžitě. Pokud berete léky na vysoký krevní tlak nebo cukrovku, je nutné se poradit s lékařem, jestli jsou pro vás uvedené léky vhodné. A to i přesto, že mnohé jsou na přírodní bázi. Lékař vám také může předepsat Viagru nebo injekce do penisu. Musí ale dobře znát váš zdravotní stav.


Vitalita

Muži v letech by měli dbát na zdravý životní styl, sportovat (nebo aspoň chodit na procházky), vyhýbat se alkoholu a cigaretám, ale i mastným jídlům. Zdravý životní styl může upravit krevní tlak a celkovou funkci těla včetně erekce.

Sex a doteky? Rozhodně ano!

Sex a doteky jsou ve vyšším věku prospěšné. Uvolňují endorfiny, které působí dobře na psychiku a pomáhají předcházet depresím. Tyto aktivity také stimulují krevní oběh a snižují riziko rakoviny prostaty. Nemusíte už ohromovat polohami z Kámasútry ani výkonem jako za mlada. To vám dává určitou dávku svobody. Nemusíte dokonce ani trvat na vaginálním styku – někdy postačí i už zmiňovaný orální sex nebo jednoduše doteky. Dotek partnera je pro člověka klíčový. Celkově snižuje stres a podporuje duševní zdraví. Každý z nás chce cítit lásku a věk na tom nic nemění.
Článek připravil
Barbora F.
17.10. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
22.08. 2023
Erotická povídka: Ledové potěšení
Experimentování za dveřmi ložnice vždycky patřilo k našim oblíbeným aktivitám. Ne že by se nám obyčejný sex se ženou někdy zdál nudný, ale jen velmi zřídka jsme se dokázali obejít bez fantazírování o tom, jak to všechno ještě víc ozvláštnit. Právě díky tomu náš sexuální život nikdy šeď neznal. A to je podle mě i jeden ze základních pilířů kvalitně fungujícího dlouhodobého vztahu.
774
0
Co je to ...
03.03. 2021
Co je to partnerský vibrátor a proč se vyplatí ho vyzkoušet?
Když se řekne partnerský vibrátor, ne každý ví, co přesně si má pod tímto pojmem představit. Dokonce se může stát, že ani při pohledu na tuto hračku mnozí nebudou mít jasno v tom, jak se používá. Od jiných erotických pomůcek, které jsou často rozpoznatelné na první pohled, se partnerské vibrátory odlišují svým elegantním a nenápadným vzhledem. Co to partnerský vibrátor je, jak přesně se používá a co všechno v posteli dokáže?
1 172
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...