Bio a eko v sexu aneb zelená je sexy

Bio, udržitelnost či ochrana planety postupně pronikají do všech odvětví průmyslu.
Spousta lidem záleží na tom, jaké výrobky si kupují. Chtějí takové, které nezatěžují přírodu, jsou vyrobeny z recyklovatelných surovin, nejsou testovány na zvířatech a podobně. Pokud vám na těchto aspektech také záleží, vězte, že i sex dnes může být šetrný k životnímu prostředí!
Bio v sexe

Eko erotické hračky 🔋

Aby se erotické hračky daly považovat za ekologické, musí být vyrobeny z ekologických (recyklovatelných/trvanlivých) materiálů. Mezi ty patří ABS plast, silikon, kov a sklo. Pokud vám tedy záleží na přírodě, sáhněte po dildu či análním kolíku právě z tohoto materiálu.

Když saháte po erotické pomůcce, která vibruje, jako jsou klitorální, vaginální, anální vibrátory, partnerské hračky atd., zvažte ještě jednu vec – nabíjení. Baterky extrémně zatěžují životní prostředí. Proto doporučujeme dobíjecí pomůcku, kterou jedním kabelem můžete nabíjet celé roky. Užijete si nespočet orgasmů a zároveň ušetříte přírodu od nespočtu baterií.

Bio lubrikanty 🌿

I v případě používání lubrikantů můžete být bio. Moderní lubrikanty jsou většinou bez umělých přísad a barviv, na přírodní bázi – veganské. Aby byly ještě více eko bio, některé mají obaly vyrobené z kompostovatelného nebo recyklovatelného materiálu. Například Just Glide Bio má obal vyrobený z cukrové třtiny. Po tom, co si dosyta užijete sexu, můžete prázdný obal hodit do kompostu.

Vegánske lubrikanty

Veganské lubrikanty

Cena: od 149 Kč

Ekologické kondomy 🍑🍆

Kondomy jsou stále nejvíce používanou bariérovou antikoncepcí na světě. A jelikož jsou na jedno použití, ihned po použití se stávají odpadem. Jen si představte, kolik párů na světě má sex... A představte si tu hromadu všech použitých kondomů, která vznikne za jedinou noc (nepředstavujte si to doslova!).
To je obrovské množství odpadu.

I v této oblasti můžete být ekologičtější než před lety. K dispozici dnes jsou kondomy vyrobené z přírodního kaučuku nebo latexu a lubrikované přírodním silikonovým lubrikantem. Takové kondomy se velmi rychle rozloží. Jsou velmi snadno dostupné, nabízí je také ikonická značka Durex.

Na trhu se pomalu objevují i takzvané férové veganské kondomy. Jde taktéž o kondomy z přírodního kaučuku, který se pěstuje výhradně na fairtradových plantážích. To znamená, že na těchto plantážích se dodržují lidská práva a neznečišťuje se příroda. Jednoduše, na takovýchto plantážích se dbá na udržitelnost.
Proti „běžným“ kondomům z přírodního latexu a kaučuku se líší také tím, že neobsahují kasein, který se běžně při výrobě kondomů používá.

Veganské kondomy koupíte i u nás, nabízí je značka Mister Size.

I menstruace může být eko 🩸

Aby tomu tak bylo, neměla byste používat vložky a tampony. Ty se ihned po použití stávají odpadem, který vytváří prakticky každá žena po několik dní v měsíci. Zkuste vložky a tampóny nahradit menstruačním kalíškem. Ten můžete používat i několik let. Během svých dní ho můžete používat nepřetržitě. Vylejete nahromaděnou krev, dobře umyjete a opět zavedete.

Při správné péči vám kalíšek vydrží celé roky a vy šetříte nejen peníze, ale i přírodu. Pokud se chcete dozvědět, jak se o kalíšek správně starat, přečtěte si náš článek Co je to menstruační kalíšek a jak ho správně používat
Článek připravil
Barbora F.
04.05. 2024
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Co je to ...
14.06. 2023
Co jsou vaginální dilatátory a k čemu slouží?
Vaginální dilatátory, jinak nazývané také vaginální trenažéry, jsou zdravotní pomůcky, které řeší pocit pálení či úzkosti při penetraci a bolestivé kontrakce vagíny. Dilatátory pro ženy mají tvar válce s jemným zakřivením směrem dolů (kopírují vnitřek pochvy) a obvykle se prodávají v sadách různých velikostí. Postupné používání stále většího dilatátoru napomáhá roztažení pochvy a udržuje vaginální tkáně poddajné. Díky cvičení s dilatátory si tělo i mozek zvyká na to, že penetrace může být komfortní. A takový pocit si zaslouží každá žena.
228
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...