Co je to dildo a jak si s ním co nejvíce užít?

Čím dál častěji se setkáváme s tím, že ne každý přesně ví, co si pod pojmem dildo představit. Fakt, že jde o erotickou pomůcku, je každému jasný, ale jak vypadá a co všechno s ní lze zažít, to už je většinou zahalené rouškou tajemství nebo opředené mnohými mýty. Pojďme se tedy podívat na to, co dildo je, jak se používá a jak si s ním užít co nejvíce zábavy a vzrušení.

Co je to dildo a z jakých materiálů je vyrobené?

Dildo je nevibrační erotická pomůcka různých rozměrů, tvarů a barev, která se používá k vaginální nebo anální penetraci. Představuje jednu z prvních erotických pomůcek vůbec, jelikož jeho historie sahá až do dob před více než 10 000 lety. Většinou má tvar penisu a výjimkou není ani výrazná žilnatost, důkladné tvarování žaludu či masivních semeníků. 

V současnosti se nejvíce dild vyrábí ze silikonu nebo želatinového měkkého materiálu, což umožňuje jejich snadné čištění a poměrně dobrou ohybnost. Takový typ dilda je flexibilní, mnohdy je možné si nastavit jeho sklon tak, aby přesně zasáhl bod G.

Třetím nejoblíbenějším a nejpoužívanějším materiálem k výrobě dilda je sklo. Absolutním průkopníkem v produkci skleněných dild je značka Icicles od společnosti Pipedream. Skleněné dilda jsou zcela neohybné, no o to více simulují při penetraci pevný ztopořený penis. Taktéž se jednoduše umývají a jejich největší výhodou je možnost hrát si s rozličnou teplotní škálou. V překladu to znamená, že skleněné dilda je možné zahřát nebo ochladit a vychutnávat si tak s nimi příjemný chladivý či hřejivý pocit.

Dildo je často vybaveno přísavkou, která je umístěna v jeho spodní části. Díky tomu si můžete připevnit svou hračku na jakýkoliv hladký povrch a užít si tak jízdu bez pomoci rukou. Tato „vymoženosť“ je více než užitečná v případě, že vás už přestalo bavit neustálé dirigování a přidržování dilda či vibrátoru rukou. 

Díky přísavce si můžete na dildu zajezdit jako na skutečném penisu a nejste omezeni ani při výběru polohy. Přirážení zezadu bez pomoci rukou s jinými hračkami bez přísavky není možné, někdy ani poloha na koníka. Přísavka je tedy nezbytná pro ty, kteří se nechtějí omezovat a chtějí být spontánní i při masturbaci.

Výhody dilda v porovnání s jinými pomůckami

Dildo sice nedisponuje vibracemi ani žádnými jinými funkcemi, které si žádají motorek, to ovšem přináší také řadu pozitiv. První výhodou je jeho dlouhá životnost – žádné kontaktní spoje, žádné riziko, že přestane fungovat. Pokud o něj budete správně pečovat, dildo vám vydrží roky i několik desetiletí.

Druhou rovněž nesporně důležitou výhodou je vodotěsnost. Dildo je možné ponořit pod vodu, vzít si ho do sprchy, bazénu nebo do koupele a nic se mu nestane. Vodotěsnost oceníte i při jeho umývání – tekoucí voda mu neublíží a vy ho pohodlně zbavíte nánosů špíny. Po osušení je už na něj třeba nanést jen čistící prostředek s dezinfekčním účinkem a údržba je hotová.

Skutečnost, že dildo je kdykoliv připravené k akci nesmíme opomenout. Nepotřebujete žádné baterie, nemusíte ho dobíjet, a tak se nestane, že vám vaše hrátky přeruší nedostatek energie. Kdo vlastní vibrátor na baterie nebo hračku, která se nabíjí několik desítek minut, jistě ví, o čem mluvíme. Hlavně levnější nabíjecí produkty se mohou během delší nečinnosti vybít. A nic člověka nenaštve tak, jako to, když si chce po dlouhém čase vytáhnout vibrátor, který naposledy plně nabil, a zjistí, že nemá žádnou šťávu…

Co k dildu potřebujeme?

Dildo je hračka, která si nežádá žádnou zvláštní péči ani doplňky. Tak jako při jiných pomůckách pro dospělé, i zde je při penetraci třeba použít vhodný lubrikační gel a samozřejmostí je také dezinfekce na erotické pomůcky.
Článek připravil
Martina
08.04. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...