Co je to dildo a jak si s ním co nejvíce užít?

Čím dál častěji se setkáváme s tím, že ne každý přesně ví, co si pod pojmem dildo představit. Fakt, že jde o erotickou pomůcku, je každému jasný, ale jak vypadá a co všechno s ní lze zažít, to už je většinou zahalené rouškou tajemství nebo opředené mnohými mýty. Pojďme se tedy podívat na to, co dildo je, jak se používá a jak si s ním užít co nejvíce zábavy a vzrušení.

Co je to dildo a z jakých materiálů je vyrobené?

Dildo je nevibrační erotická pomůcka různých rozměrů, tvarů a barev, která se používá k vaginální nebo anální penetraci. Představuje jednu z prvních erotických pomůcek vůbec, jelikož jeho historie sahá až do dob před více než 10 000 lety. Většinou má tvar penisu a výjimkou není ani výrazná žilnatost, důkladné tvarování žaludu či masivních semeníků. 

V současnosti se nejvíce dild vyrábí ze silikonu nebo želatinového měkkého materiálu, což umožňuje jejich snadné čištění a poměrně dobrou ohybnost. Takový typ dilda je flexibilní, mnohdy je možné si nastavit jeho sklon tak, aby přesně zasáhl bod G.

Třetím nejoblíbenějším a nejpoužívanějším materiálem k výrobě dilda je sklo. Absolutním průkopníkem v produkci skleněných dild je značka Icicles od společnosti Pipedream. Skleněné dilda jsou zcela neohybné, no o to více simulují při penetraci pevný ztopořený penis. Taktéž se jednoduše umývají a jejich největší výhodou je možnost hrát si s rozličnou teplotní škálou. V překladu to znamená, že skleněné dilda je možné zahřát nebo ochladit a vychutnávat si tak s nimi příjemný chladivý či hřejivý pocit.

Dildo je často vybaveno přísavkou, která je umístěna v jeho spodní části. Díky tomu si můžete připevnit svou hračku na jakýkoliv hladký povrch a užít si tak jízdu bez pomoci rukou. Tato „vymoženosť“ je více než užitečná v případě, že vás už přestalo bavit neustálé dirigování a přidržování dilda či vibrátoru rukou. 

Díky přísavce si můžete na dildu zajezdit jako na skutečném penisu a nejste omezeni ani při výběru polohy. Přirážení zezadu bez pomoci rukou s jinými hračkami bez přísavky není možné, někdy ani poloha na koníka. Přísavka je tedy nezbytná pro ty, kteří se nechtějí omezovat a chtějí být spontánní i při masturbaci.

Výhody dilda v porovnání s jinými pomůckami

Dildo sice nedisponuje vibracemi ani žádnými jinými funkcemi, které si žádají motorek, to ovšem přináší také řadu pozitiv. První výhodou je jeho dlouhá životnost – žádné kontaktní spoje, žádné riziko, že přestane fungovat. Pokud o něj budete správně pečovat, dildo vám vydrží roky i několik desetiletí.

Druhou rovněž nesporně důležitou výhodou je vodotěsnost. Dildo je možné ponořit pod vodu, vzít si ho do sprchy, bazénu nebo do koupele a nic se mu nestane. Vodotěsnost oceníte i při jeho umývání – tekoucí voda mu neublíží a vy ho pohodlně zbavíte nánosů špíny. Po osušení je už na něj třeba nanést jen čistící prostředek s dezinfekčním účinkem a údržba je hotová.

Skutečnost, že dildo je kdykoliv připravené k akci nesmíme opomenout. Nepotřebujete žádné baterie, nemusíte ho dobíjet, a tak se nestane, že vám vaše hrátky přeruší nedostatek energie. Kdo vlastní vibrátor na baterie nebo hračku, která se nabíjí několik desítek minut, jistě ví, o čem mluvíme. Hlavně levnější nabíjecí produkty se mohou během delší nečinnosti vybít. A nic člověka nenaštve tak, jako to, když si chce po dlouhém čase vytáhnout vibrátor, který naposledy plně nabil, a zjistí, že nemá žádnou šťávu…

Co k dildu potřebujeme?

Dildo je hračka, která si nežádá žádnou zvláštní péči ani doplňky. Tak jako při jiných pomůckách pro dospělé, i zde je při penetraci třeba použít vhodný lubrikační gel a samozřejmostí je také dezinfekce na erotické pomůcky.
Článek připravil
Martina
08.04. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...
Používáme soubory cookies, abychom Vám při nakupování poskytli ten nejlepší možný zážitek.