Co jsou to erekční kroužky a k čemu přesně slouží?

Erekční kroužky na penis jsou cenově dostupnou a čím dál oblíbenější erotickou pomůckou, se kterou se ale pořád pojí hned několik otazníků. Zatímco někdo má obavy, že by si pomůckou ublížil, jiní, o něco odvážnější nováčci, si zase neumí poradit s prvním nákupem.
Jde o malé elastické (nebo naopak zcela nepoddajné) pomůcky, které se navlékají na penis s cílem udržet erekci a předejít jejímu poklesu. Stále častěji ale po erekčních kroužcích sahají i muži, kteří problémy s erekcí nemají. Na trh se totiž dostaly i kroužky, které nabízejí slast nejen mužům, ale i jejich partnerkám.

Prvním mýtem, kterým jsou erekční kroužky opředené, je tedy mylná hypotéza, že tato pomůcka slouží výhradně pro muže s poruchami erekce. Zlepšení erekce a celkově i delší výdrž při sexu sice patří mezi výsady této erotické pomůcky, nejsou ale jejím primárním účelem. Erekční kroužek ve vaší ložnici může zafungovat i jako příjemné zpestření hrátek.

Historie erekčních kroužků sahá až do starověké Číny. Už v té době lidé experimentovali s různými pomůckami k obepnutí penisu. Volili celkem zajímavé materiály – například kozí oční víčko.
Dnes máme naštěstí na výběr z o něco sofistikovanějších materiálů. Jak se tedy erekční kroužky používají, k čemu přesně slouží, jaké jsou jejich výhody a co vzít v úvahu, pokud si chcete erekční kroužek koupit?

Jak to funguje?

Za předpokladu, že sáhnete po klasickém erekčním kroužku, a tedy ne po produktu, který disponuje například i vibracemi, je jeho hlavní funkcí stažení penisu a následné omezení průtoku krve. Výsledkem je tak pevnější erekce, delší či intenzivnější požitek ze sexu a v neposlední řadě i vyšší citlivost žaludu.

Pokud zvolíte variantu erekčního kroužku s výstupky, potěšíte tím určitě i svou partnerku. Nepravidelný a členitý povrch kroužku totiž dokáže ve správné poloze stimulovat její klitoris.
Do třetice bychom rádi zmínili erekční kroužky s vibracemi, které ocení jak vaše polovička, tak vy. Vibrace totiž dráždí ženské pohlavní orgány a stejně tak i váš penis.

Jaký průměr kroužku vybrat?

Pokud ještě erekční kroužek nevlastníte a nejste si jistí, po jaké velikosti sáhnout, řešení je jednoduché. V prodeji jsou různé sady erekčních kroužků, kde najdete několik variant s různými průměry, a tak se nestane, že si koupíte produkt, který vám velikostně nebude vyhovovat.

Pokud chcete vsadit na jistotu, při výběru správné velikosti existuje obecné pravidlo. Změřte si obvod ztopořeného penisu těsně nad šourkem s přesností na milimetry a od výsledné cifry odečtěte 5 mm. Potom si z nabídky produktů vyberte takový, jehož rozměr je nejblíž tomu vašemu. U erekčních kroužků z elastického materiálu si můžete dovolit vyšší toleranci, u materiálů jako kov či plast, které nejsou pružné, je tolerance velmi nízká a doporučuje se vybrat si kroužek, který má obvod o něco větší, než je rozměr, který jste si naměřili bez odečtení pěti milimetrů.

Jaký zvolit materiál?

Začátečníkům doporučujeme erekční kroužek z elastického a pružného materiálu (silikon, guma). Manipulace s ním je jednoduchá a i velikostně se lépe přizpůsobuje. Pokud si troufáte, případně už máte s erekčním kroužkem zkušenosti, můžete sáhnout po pevnějších kroužcích. Stažení penisu je tak o něco intenzivnější.

Po jakém typu kroužku sáhnout?

Podle místa nasazení rozlišujeme tyto typy kroužků: kroužek, který se navléká na dolní část penisu (těsně nad šourek), kroužek, který se navleče i přes varlata, a dvojitý kroužek, který obepne penis i varlata. Jak si z nich tedy vybrat?

V první řadě musíte zohlednit účel, který by měl podle vás kroužek splňovat. Pokud zvažuje koupi erekčního kroužku výhradně kvůli podpoře erekce a oddálení orgasmu, jednoznačně zvolte první možnost – kroužek, který obepíná kořen penisu. Dalo by se říct, že tento typ kroužků je nejčastější volbou a zároveň je v tomto směru i nejefektivnější.

Kroužky pod varlata či dvojité kroužky sice kvalitu erekce a delší výdrž při sexu také podporují, ale zároveň jsou vhodné i pro pány, kteří mají rádi stimulaci varlat.

Jak si mám kroužky správně navléct?

Co se týče správného, a především bezpečného nasazení kroužku, je nutné zohlednit jeho typ.

Erekční kroužek, který je z elastického materiálu a který obepíná penis ještě před šourkem, se na penis dává, až když je penis pevný a ztopořený. Kroužky, které obepínají penis před šourkem, ale jsou například z kovu, tedy z nepoddajného materiálu, se musí nasadit ještě předtím, než se dostaví erekce.

Erekční kroužky, které obepínají šourek i kořen penisu, je také lepší nasadit před erekcí. Nejdřív kroužkem opatrně provlékněte varlata a až pak ochablý penis.

Dvojité erekční kroužky se nasazují stejně jako v druhém případě, tedy ještě před erekcí.

Nízká cena vám dovoluje s erekčními kroužky experimentovat. Umí zpestřit každé milování a vyhnat tak z ložnice nudu.

Článek připravil
Martina
19.11. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...