Co jsou to feromony a na jakém principu fungují?

Feromonové spreje či toaletní parfémy jsou poměrně častým prodejním artiklem. Vysoká poptávka ale přináší i zvědavé dotazy. Co jsou feromony? Jak fungují? Přesně tomu se budeme věnovat v následujícím článku.Flakóny feromónov

Co jsou feromony?

Jedná se o hormony a těkavé chemické látky, které poprvé pojmenovala dvojice pánů Peter Karlson a Martin Lüscher. Dokážou v jedincích stejného živočišného druhu spouštět přirozené reakce, konkrétně jim na podvědomé úrovni poskytovat jisté informace. Umí navodit strach i zájem podle toho, o jaký feromon jde.

V živočišné říši jsou feromonové reakce poměrně častým jevem. Některé zvířecí druhy si díky nim neverbální formou vyměňují celkem užitečné informace. Mohou si vylučováním těchto látek například předat poplašnou zprávu o příchodu predátora nebo si dávají najevo, že nestojí o vzájemnou blízkost. V ideálním případě díky feromonům projevují také sexuální zájem.

Jak feromony fungují?

V lidské říši nacházejí feromony uplatnění především v sexuální oblasti. Mužský feromon se nazývá androsten a ženský estren. Čím vyšší je jejich koncentrace, tím víc je člověk pro opačné pohlaví přitažlivý. Vylučují se pomocí potních žláz a zachycujeme je díky Jacobsonovu orgánu, který se nachází mezi ústy a nosem.

Právě díky feromonům jsou například ženy v období ovulace mnohem přitažlivější. Ženské tělo jich v této části cyklu produkuje víc za účelem podpořit proces množení. Jedná se o přirozenou reakci lidského těla, která má předejít vyhynutí lidského druhu.

Určitě se i vám občas stane, že poznáte někoho atraktivního, komu ale něco chybí a vy to „něco“ neumíte popsat slovy. Po vizuální stránce je perfektní, ale vy nemůžete přijít na to, proč tuto osobu nevnímáte jako přitažlivou a neodolatelnou. Nejčastěji za tímto nežádoucím jevem stojí pokles hladiny vylučovaných feromonů.

I když se koncentrace těchto látek liší od člověka k člověku, přece jen se najdou faktory, které běžnou míru dokážou ovlivnit. Jde o naprosto všední jevy, které mají z mnoha hledisek negativní dopad na celý organismus – únava, stres, nedostatek spánku, pokles energie, psychické problémy…

Jak feromony správně používat a jak si z nabídky na trhu vybrat?

Feromony dnes koupíte v mnoha formách. Pomůžou vám se sníženou hladinou feromonů, kterou by si tělo mělo doplnit samo. Najdete je především v podobě sprejů, parfémů a toaletních vod.

Protože se jedná o látky bez jakékoli vůně, je jen na vás, jestli si zvolíte parfémovanou verzi, nebo takovou, která neobsahuje žádné další složky rozpoznatelné čichem. Pokud patříte mezi lidi, kterým ne každá vůně sedí a jen s obtížemi nacházíte v parfumerii svého favorita, zvolte si neparfémované feromony. Aplikujete je na tělo a můžete je bez problémů použít se svou oblíbenou vůní. Kombinování neparfémovaných feromonů s jinými vůněmi nemá žádné kontraindikace.

Důležité je, aby si muži zvolili přípravek s mužskými feromony a ženy si zase vybraly dámské feromony. K dispozici je mnoho produktů, od těch běžných až po extra silné – stačí si jen vybrat.

Bez ohledu na to, jakou variantu feromonů si zvolíte, aplikace je jednoduchá a ničím se neliší od běžného parfému. V přiměřeném množství feromonový přípravek naneste na pulzní body těla – zápěstí, krk, za uši… A pak už jen pozorujte, jak feromony působí na vaše okolí.
Článek připravil
Martina
26.05. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Zajímavosti a novinky
20.06. 2022
Séria: Smysly jako erotogenní zóny – ČICH
Každý z našich smyslů je zároveň i erotogenní zónou, která nám může otevřít nové dimenze intimního zážitku. Začneme čichem. Právě s čichem souvisí staré známé tvrzení, že „partner nám musí vonět“. Jedná se o zjednodušené podání složitého chemicko-biologického procesu, který se odehrává v našem mozku a výrazně se podílí na výběru sexuálního i životního partnera.
493
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...