Jak vybrat správný typ erekčního kroužku? Poradíme vám

Erekční kroužky jsou vynikající pomůckou při problémech s erekcí. Kromě základních kroužků jsou však k dispozici i různé vylepšené kroužky. Jak vybrat ten správný kroužek? A jak jej používat tak, aby přinášel potěšení? Na tyto otázky vám odpovíme v článku.Muž so ženou držia a naťahujú erekčný krúžok.
Nejprve je třeba si vysvětlit, co je erekční kroužek a k čemu slouží. Princip pomůcky je, že se natáhne na kořen ztopořeného penisu a přiškrtí jej. Když je kořen přiškrcený, krev, která se v penisu nahromadí, odtéká pomaleji. Cílem kroužků je tedy omezit odtok krve z penisu, což zlepšuje pevnost a prodlužuje erekci. Erekční kroužek je pomůcka pro muže s erektilní dysfunkcí. Kroužek navíc zvyšuje citlivost žaludu, což rozhodně není na škodu.

Erekční kroužky stále častěji používají i muži, kteří s erekcí problém nemají. Ti sahají zejména po kroužcích s přidanou hodnotou, jako jsou vibrace nebo výstupky, které stimulují partnerku. Jsou totiž cenově dostupné, lze je používat opakovaně a mohou zpestřit sexuální hrátky (klasický sex, anální sex, orální sex i masturbaci).

Základní pravidla používání erekčních kroužků

  • erekční kroužek by neměl být na penisu déle než 20 minut
  • mezi jednotlivými nasazeními by měla být alespoň hodinová přestávka ⏰
  • oholte si kořen penisu, abyste předešli nepříjemným pocitům (tahání a vytrhávání chloupků) 🪒
  • při nasazování kroužku používejte lubrikant, nasazování bude snazší💧 
  • pokud používáte kondom, nasaďte ho jako první a pak přes něj natáhněte kroužek
  • pokud pocítíte jakýkoli nepříjemný pocit - změnu barvy penisu nebo bolest, kroužek okamžitě sundejte
  • kroužky se nesmí používat při určitých onemocněních, jako je cukrovka, anémie nebo nemoci oběhového systému
Při koupi myslete na dvě podstatné věci – na průměr penisu a účel.

Jak správně vybrat erekční kroužek?

Stejně jako ženy potřebují znát obvod svého hrudníku při výběru podprsenky, musí muži znát obvod svého penisu, aby si vybrali vhodný kroužek.

Mnohé kroužky jsou elastické a prodávají se v sadě. Každý kus v sadě má obvykle jiný průměr. V takovém případě se nemusíte obávat, že by vám kroužek neseděl. Bez obav si můžete koupit také nastavitelný kroužek, tzv. erekční laso. Jeho velikost se přizpůsobí přímo konkrétnímu penisu. Výhodou je, že takový kroužek můžete použít i na varlata nebo na penis těsně za varlaty. Poskytuje zkrátka velký prostor pro fantazii. Laso je také skvělou volbou dárku, pokud neznáte přesné rozměry penisu.

Pokud se jedná o pevné kroužky, je třeba být opatrný. Ty jsou vhodné pro pokročilé muže.

V případě pevných kroužků je nutné změřit obvod penisu. K měření můžete použít kousek provázku, měření zároveň provádějte ve vzpřímené poloze. Provázek omotejte kolem varlat těsně nad šourkem tak, aby těsně přiléhal, ale nevyvíjel příliš velký tlak. Od délky odečtěte 5 mm, abyste dosáhli ideální těsnosti při erekci. Protože se jako jediné nasazují už před erekcí, penis do kroužku doroste.

Pojďme si nyní představit, jaké typy erekčních kroužků existují – natahovací, nastavitelné nebo párové.

Natahovací nebo napínací erekční kroužky

Natahovací kroužky, které najdete také pod pojmem napínací, jsou ideální volbou pro začátek. Díky své pružnosti se snadno natahují a lze je nosit před i během erekce, přičemž k dispozici jsou různé průměry a tloušťky kroužků. Takové kroužky lze natáhnout na již ztopořený penis. 

Tloušťka erekčního kroužku a jeho „šířka" zaručují, jak lze kroužek natáhnout a jak velkou kompresi má. Čím je kroužek „masitější", tím méně se může roztáhnout. 

Tyto kroužky jsou jednoduché na používání, zabraňují odtoku krve a tím posilují erekci. Kromě klasického sexu a masturbace jsou vhodné také na orální sex.

U natahovacích erekčních kroužků doporučujeme sáhnout po těch ze silikonu - jedná se o neporézní, hypoalergenní a odolný materiál, díky kterému se kroužek nedeformuje. 
Set nařahovacích erekčných krúžkov

Natahovací erekční kroužky

Cena: od 96 Kč
Profi tip: Pokud se jedná o sadu, můžete použít jeden kroužek před varlaty a druhý, větší za varlaty, čímž vytvoříte dvojitý erekční kroužek. Nebo je můžete střídat.

Kroužky s výstupky

Dalším typem erekčních kroužků jsou takové, které mají na povrchu stimulační výstupky. Tyto kroužky samozřejmě plní základní úkol – silnější erekci.

Výstupky na kroužku ale mohou ve správné poloze stimulovat i klitoris partnerky. Navíc jsou pružné a přizpůsobí se obvodu penisu. Mnohé z nich se prodávají také v sadách po dvou nebo více kusech, každý s jiným průměrem nebo typem výstupku. Můžete si tak vybrat ten, který vám a vaší partnerce vyhovuje nejlépe.
Erekčné krúžky s výstupkami

Power Stretchy kroužky růžové 2 ks

Cena: od 149 Kč

Párové nebo vibrační erekční kroužky

Vibrační erekční kroužky bychom mohli označit jako párové erekční kroužky. Ty mají poměrně velkou flexibilitu a prodlouženou špičku, ve které je umístěn motorek pro stimulaci partnerky.

Vibrace také stimulují klitoris nebo perineum partnerky, v závislosti na natočení kroužku. Je možné jej nasadit i obráceně a vibrace tak budou stimulovat varlata, perineum a také celý penis. Vibracemi můžete stimulovat i další erotogenní zóny, například bradavky nebo uzdičku penisu. Některé vibrační kroužky jsou však pevné, u takových je třeba poctivě změřit průměr penisu.

Takové erekční kroužky najdete buď dobíjecí nebo na baterie. Stejně jako u většiny erotických pomůcek, můžete od těch dobíjecích očekávat silnější vibrace. 🌊

Satisfyer Royal One smart vibračný krúžok

Satisfyer Royal One smart vibrační kroužek

Cena: od 869 Kč
My doporučujeme sáhnout po silikonových dobíjecích kroužcích, například po těch od značky Satisfyer. Ty dokonce patří do kategorie smart erotické pomůcky a díky ovládání přes aplikaci si s nimi můžete užít extra zábavu. 📲 Pokud byste chtěli kroužek pouze vyzkoušet, abyste zjistili, co a jak funguje, a bojíte se větší investice, můžete zvolit i kroužek s jednorázovou baterkou, vibrace a požitky jsou však u těchto výrobků výrazně slabší. 

Nastavitelné kroužky

Tento typ kroužků je vhodný pro začátečníky i zkušenější muže. Pokud plánujete kroužek darovat a znáte přesnou tloušťku penisu, jedná se určitě o dobrou volbu. 

Nastavitelný kroužek je univerzální typ kroužku, který lze umístit kolem samotného penisu, ale také kolem penisu a varlat zároveň. Můžete si také nastavit tlak kroužku podle vlastních preferencí.
Nastavitelný erekční kroužek BullsEye od značky Satisfyer

Satisfyer BullsEye nastavitelný kroužek

Cena: od 669 Kč

Kroužky s análními sondami

Kombinace erekčního kroužku a anální sondy není neobvyklá. Takové kroužky jsou vhodné pro milovníky anální stimulace. Kombinace anální stimulace a uzavření průtoku krve do penisu pomůže k lepší erekci při pohlavním styku. Kroužky jsou v takovém případě elastické, pružná šňůrka, která spojuje sondu a kroužek, jemně dráždí perineum, a to je pro mnoho mužů přidaná hodnota.

Jak správně používat erekční kroužky?

Erekční kroužky jsou bezpečné na používání, je však nutné s nimi správně zacházet. Pokud jste erekční kroužek dosud nepoužili, musíte si při prvním použití dávat pozor na varovné signály. 

Pokud zaznamenáte jakékoliv brnění, bolest, nepříjemné pulzování nebo dokonce otok, kroužek okamžitě sundejte z penisu. Pokud však sáhnete po kroužku správné velikosti a správně jej nasadíte, výše uvedené problémy vám nehrozí. 

Je také důležité dodat, že erekční kroužek byste měli na penisu ponechat maximálně 10 až 15 minut. ⏰ Později ho můžete používat i déle, ale maximální hranice je 20 minut a nesmí být překročena.
Pokud trpíte zdravotními problémy, jako je cukrovka, onemocnění nervového systému nebo srdce, doporučujeme, abyste se o jeho použití poradili s lékařem.

Poslední, ale velmi důležitou součástí je lubrikace. Bez lubrikačního gelu by se kroužek na penis nasazoval obtížně.
Článek připravil
Barbora F.
03.09. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Co je to ...
17.04. 2021
Co je to vakuová pumpa na penis a k čemu slouží?
Lidé se často domnívají, že pumpa na penis slouží primárně k erotické stimulaci a její benefity začínají i končí u pocitu vzrušení. Avšak opak je pravdou, vakuová pumpa na penis napomáhá k dosažení kvalitnější erekce a při dlouhodobém tréninku dokáže natrvalo zvětšit penis. Je to tedy pomůcka, která blahodárně působí na kvalitu sexuálního života. Její používání je sice příjemné, ale erotická stimulace je v tomto případě pouze druhořadá.
681
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...