Kolik kalorií se dá spálit při sexu?

Pandemické období značně omezilo přístup lidí ke sportu. Přinejmenším pokud jde o delší dobu zavřená fitness centra a omezení skupinových cvičení. Aktuálně jsou sice fitness centra otevřená, ale protipandemická opatření stále nepovolují jejich návštěvu úplně všem.

Mnoho lidí se proto pustilo do masivního vykupování domácích cvičebních pomůcek. Jak si ale shazování nadbytečných tukových polštářů zpříjemnit? Kalorie se dají spalovat nejen na rotopedu nebo běháním. Pokud i vy patříte mezi nadšence pravidelného (a ideálně dlouhého) sexu, tak vězte, že právě ten vám ke shazování přebytečných kil může hodně pomoct.

Zdravotní benefity sexu

Sex jako kardio aktivita se dá využít nejen ke zlepšení postavy či psychiky. Jelikož se jedná o formu kardio cvičení, efektivně podporuje například lepší činnost srdce. V rámci kardia odborníci zároveň doporučují věnovat se těmto aktivitám alespoň 30 minut. Teprve čas nad tuto zmiňovanou půlhodinku ovlivňuje naši srdečně-cévní soustavu opravdu blahodárně.

Hlavní roli hraje čas

Sexuální styk umí hubnutí opravdu pomoct, pokud se k němu tímto stylem i přistupuje. Obyčejné „rychlovky“ určitě žádné velké změny z hlediska spalování neudělají, důležitáje totiž právě délka sexu. Dopřát si několik kol za sebou může být z různých důvodů náročné, ale sex se dá efektivně prodloužit i bez opakovaného vyvrcholení.

Jak tedy na to? Pomoct vám může například předehra. Jedná se v podstatě o biologický proces, protože předehra obecně znamená větší vzrušení. Při něm srdce pracuje rychlejia spalování kalorií tak začíná už tady.

Delší výdrž? Vyzkoušejte naše krémy a spreje.

Cena: od 10,90 €
Dalšími možnostmi jsou například: aktivní střídání poloh (změny aktivity ze strany muže a ženy) nebo oddalování vyvrcholení. Jednoduše čím déle bude váš sex trvat, tím víc kalorií spálíte. A také čím víc budete své vyvrcholení odkládat, tím intenzivnější nakonec bude!

V těchto polohách spálíte nejvíc kalorií

Pokud jde o počet spálených kalorií, je nejefektivnější polohou paradoxně ta nejběžnější. Tradiční misionář je při držení váhy aktivního partnera (toho nahoře) na kondičku poměrně náročný. Obzvlášť pokud se akt praktikuje při držení váhy na natažených rukou, jako bychom partnerku pod sebou nechtěli zbytečně tlačit.

Další poměrně efektivní polohou v tomto směru je oblíbená „na pejska“. Pořád je na tom s kaloriemi lépe muž, který tak dokáže spálit až 120 kCal. Pro ženu to za stejnou dobu znamená okolo 80 kCal.

Pokud chcete vyzkoušet něco opravdu náročného, ​​jako muž můžete svou partnerku držet ve stoje na sobě. Partnerka se vás chytí rukama kolem krku, nohama kolem pasu a styk doslova závisí na vaší fyzické síle a výdrži. I pokud máte síly dost, nejnáročnější na celém úkonu je udržet stabilitu. Pokud ale budete trénovat, můžete si z této polohy udělat opravdu velmi efektivní kardio.

U většiny poloh je aktivnější muž. Pokud se na podobně intenzivní spalování chce vrhnout žena, doporučuje se poloha „cowgirl“. V této poloze vykonává téměř veškerou aktivitu právě ona, která zároveň drží nad intimnostmi hlavní kontrolu. Při opravdu vášnivém milování v této poloze dokáže žena spálit i přes 170 kCal!

Obecně platí, že za hodinu sexuální aktivity dokážou muži v průměru spálit víc než 400 kCal. U žen se můžeme bavit o nižších číslech, v průměru asi o 300 kCal za hodinu.
Článek připravil
Simon
08.03. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...