Letní ženské nástrahy

Léto je pro většinu lidí oblíbeným ročním obdobím. Voda, slunce, pláž, příjemné teploty. Koho by to nelákalo? Pro ženy je ale toto období plné nástrah. Největší hrozbou jsou pohlavní choroby či nechtěné těhotenství.
Letné nástrahy
Léto je obdobím, ve kterém si víc než kdy jindy užíváme různé večírky. Tam často teče proudem alkohol a padají zábrany. VŽDY ale musíme myslet na bezpečný sex. Kondom by měl být absolutní samozřejmostí. K létu patří také letní románky. Nezáleží na tom, jestli jste se poznali na koupališti, při procházce městem, nebo přes známé. Letní románky mají často krátké trvání, proto určitě používejte ochranu. Aspoň do doby, než o sobě s partnerem budete vědět víc a budete si moct důvěřovat.

Další nástrahou pro ženy jsou mokré plavky. Určitě si vzpomenete na rady maminek a babiček: „Nikdy nezůstávej v mokrých plavkách!“ Jako obvykle mají i v tomto pravdu. Chcete-li se vyhnout infekci močových cest a kvasinkovým infekcím, určitě si plavky po koupání vyměňte za suché prádlo. Mokré plavky totiž vytvářejí vlhké a teplé prostředí v pochvě a jejím bezprostředním okolí. Ve vlhkém a teplém prostředí se velmi daří bakteriím, které mohou proniknout do močové trubice. Výborně se v takovém prostředí daří i kvasinkám. Kvasinková infekce (mykóza) se projevuje svěděním, pálením a výtokem. Ušetřete si tyto nepříjemnosti a noste s sebou raději náhradní prádlo.V létě ženy mnohem častěji sahají po tampónech. Samozřejmě – v plavkách vložku neschováte, ale koupání a opalování se nechcete vzdát. Myslete ale na to, že tampón je potřeba měnit každé 2 až 3 hodiny. V případě, že se také koupete (ať už v jezeře, nebo bazénu), byste tampón měla měnit dokonce po každém vstupu do vody. V opačném případě riskujete velmi nepříjemné infekce. Novější alternativou tampónu je menstruační kalíšek. Vyrábí se z lékařského silikonu, nepropouští bakterie a nepodporuje jejich množení. Poskytuje ochranu před přetečením až na 12 hodin, protože jeho povrch přilne ke stěně sliznice. A to i v případě silnější menstruace.

Satisfyer Feel Confident

Menstruační kalíšek Satisfyer 2ks v balení

Cena: od 249 kč


Kromě různých bakterií a zánětů na ženy číhají i zarostlé chloupky. Depilace nebo oholení oblasti bikin a podpaží je nezbytností. Často se ale stává, že chloupky začnou bolestivě zarůstat a tvoří se malé červené bulky. Kromě toho, že to nepůsobí esteticky, je to navíc bolestivé. Děje se to proto, že folikul se ucpe mrtvými kožními buňkami. Zabránit tomu můžete správnou péčí. Nikdy se neholte nasucho. Použijte pěnu na holení a po oholení místo ošetřete speciálním sprejem po holení, který pokožku zklidní. Předcházejte nepříjemnostem, ať si léto užijete opravdu naplno!

Článek připravil
Barbora F.
31.07. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
20.10. 2023
Růžový říjen – měsíc prevence rakoviny prsu
Měsíc říjen se nese ve znamení celosvětové osvěty prevence rakoviny prsu.  Prsa jsou symbolem ženskosti a mateřství. Jsou součástí ženské identity. Po staletí jsou zdrojem inspirace pro umělce. Bohužel pro tisíce žen jsou také zdrojem trápení. Rakovina prsu je na prvním místě v žebříčku nejčastěji diagnostikovaných nádorových onemocnění u žen. Více než 6000 českých žen každoročně opouští ordinaci lékaře s děsivou diagnózou - rakovinou prsu. Pokud je však zachycena v raném stadiu, má pacientka velkou šanci na uzdravení. U tohoto typu rakoviny je nesmírně důležitá prevence. A ta je naštěstí dobře dostupná.
223
0
Zajímavosti a novinky
20.06. 2022
Séria: Smysly jako erotogenní zóny – ČICH
Každý z našich smyslů je zároveň i erotogenní zónou, která nám může otevřít nové dimenze intimního zážitku. Začneme čichem. Právě s čichem souvisí staré známé tvrzení, že „partner nám musí vonět“. Jedná se o zjednodušené podání složitého chemicko-biologického procesu, který se odehrává v našem mozku a výrazně se podílí na výběru sexuálního i životního partnera.
493
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...