Letní ženské nástrahy

Léto je pro většinu lidí oblíbeným ročním obdobím. Voda, slunce, pláž, příjemné teploty. Koho by to nelákalo? Pro ženy je ale toto období plné nástrah. Největší hrozbou jsou pohlavní choroby či nechtěné těhotenství.
Letné nástrahy
Léto je obdobím, ve kterém si víc než kdy jindy užíváme různé večírky. Tam často teče proudem alkohol a padají zábrany. VŽDY ale musíme myslet na bezpečný sex. Kondom by měl být absolutní samozřejmostí. K létu patří také letní románky. Nezáleží na tom, jestli jste se poznali na koupališti, při procházce městem, nebo přes známé. Letní románky mají často krátké trvání, proto určitě používejte ochranu. Aspoň do doby, než o sobě s partnerem budete vědět víc a budete si moct důvěřovat.

Další nástrahou pro ženy jsou mokré plavky. Určitě si vzpomenete na rady maminek a babiček: „Nikdy nezůstávej v mokrých plavkách!“ Jako obvykle mají i v tomto pravdu. Chcete-li se vyhnout infekci močových cest a kvasinkovým infekcím, určitě si plavky po koupání vyměňte za suché prádlo. Mokré plavky totiž vytvářejí vlhké a teplé prostředí v pochvě a jejím bezprostředním okolí. Ve vlhkém a teplém prostředí se velmi daří bakteriím, které mohou proniknout do močové trubice. Výborně se v takovém prostředí daří i kvasinkám. Kvasinková infekce (mykóza) se projevuje svěděním, pálením a výtokem. Ušetřete si tyto nepříjemnosti a noste s sebou raději náhradní prádlo.V létě ženy mnohem častěji sahají po tampónech. Samozřejmě – v plavkách vložku neschováte, ale koupání a opalování se nechcete vzdát. Myslete ale na to, že tampón je potřeba měnit každé 2 až 3 hodiny. V případě, že se také koupete (ať už v jezeře, nebo bazénu), byste tampón měla měnit dokonce po každém vstupu do vody. V opačném případě riskujete velmi nepříjemné infekce. Novější alternativou tampónu je menstruační kalíšek. Vyrábí se z lékařského silikonu, nepropouští bakterie a nepodporuje jejich množení. Poskytuje ochranu před přetečením až na 12 hodin, protože jeho povrch přilne ke stěně sliznice. A to i v případě silnější menstruace.

Satisfyer Feel Confident

Menstruační kalíšek Satisfyer 2ks v balení

Cena: od 249 kč


Kromě různých bakterií a zánětů na ženy číhají i zarostlé chloupky. Depilace nebo oholení oblasti bikin a podpaží je nezbytností. Často se ale stává, že chloupky začnou bolestivě zarůstat a tvoří se malé červené bulky. Kromě toho, že to nepůsobí esteticky, je to navíc bolestivé. Děje se to proto, že folikul se ucpe mrtvými kožními buňkami. Zabránit tomu můžete správnou péčí. Nikdy se neholte nasucho. Použijte pěnu na holení a po oholení místo ošetřete speciálním sprejem po holení, který pokožku zklidní. Předcházejte nepříjemnostem, ať si léto užijete opravdu naplno!

Článek připravil
Barbora F.
31.07. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
22.08. 2023
Erotická povídka: Ledové potěšení
Experimentování za dveřmi ložnice vždycky patřilo k našim oblíbeným aktivitám. Ne že by se nám obyčejný sex se ženou někdy zdál nudný, ale jen velmi zřídka jsme se dokázali obejít bez fantazírování o tom, jak to všechno ještě víc ozvláštnit. Právě díky tomu náš sexuální život nikdy šeď neznal. A to je podle mě i jeden ze základních pilířů kvalitně fungujícího dlouhodobého vztahu.
99
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...