Přínosy Kegelových cviků pro zdravý sexuální život partnerů

V roce 1940 sestavil gynekolog Dr. Arnold Kegel sérii cviků, které měly ženám pomoci se zotavit z porodu. Jejich úkolem bylo v první řadě zpevnit pánevní dno a zabránit zdravotním problémům (například inkontinenci). Pokud něco podobného naordinoval lékař i vám, určitě jeho dobře míněné rady neignorujte. Po letech praxe se navíc objevily úžasné a doslova vzrušující vedlejší účinky těchto cviků, díky kterým už nejde jen o ženskou záležitost. Ti, kdo cviky doktora Kegela praktikují, dosahují orgasmu snáz, častěji a intenzivněji. To ale není ani zdaleka všechno. V následujících řádcích se dozvíte mimo jiné i to, že toto cvičení může dokonce pánům pomoct se zvětšením penisu.
Ukážka kegelových cvikov

Nenechte sval životní energie ochabnout

Prováděním Kegelových cviků posilujete pánevní svaly, což vede také k pevnější vagíně, takže při sexu si oba partneři užijí intenzivnější pocity. Posilování takzvaného pubococcygeálního svalu (PC svalu), který se zapojuje během orgasmu, vede ke skutečně úžasnému vyvrcholení. Orgasmus dokáže odbourat stres či posílit naši imunitu, proto se vyplatí hledat cesty k jeho dokonalému dosažení, které nemusí vždy vést jen přes erotické pomůcky. PC sval se rozkládá na pánevním dně a má motýlovitý tvar. Spojuje konečník a genitálie se sedací kostí a nohama. Táhne se od stydké kosti ke kostrči, podpírá konečník a sousedící vnitřní orgány (močový měchýř a ledviny), čímž je fixuje na místě. Současně má velký vliv na aktivní sexuální život. Ovládá otevírání a zavírání močové trubice, semenného kanálu, vagíny, penisu a konečníku. Pokud je tato křížová pumpa, jak se PC svalu také říká, silná, bývá velkým dárcem energie. Pokud ale naopak není dostatečně namáhána pravidelným sexem nebo cíleným cvičením, její síla se vytrácí.

Vyhlaste boj rutině

Kegelovy cviky se neomezují jen na ženy. Pokud hledáte způsoby, jak zatočit s rutinou v intimním životě, pak je právě tohle směr, jakým se můžete vydat. Při cvicích se využívají i speciální malé duté balónky, které jsou dnes vyráběny z lékařského silikonu, ale alternativou jsou i oblíbené venušiny kuličky (doporučují se ty o menších rozměrech a vyšší váze – tzv. tantrické kuličky). Ty se vloží do pochvy a drží za použití síly pánevních svalů. Když svaly zpevní, můžete postoupit o úroveň výš a kuličky držet ve vagíně ve stoje. Klidně smíte provádět i běžné domácí práce, ba dokonce se vydat i do města. Kuličky při pohybu stimulují citlivou oblast a zvyšují průtok krve. U pánů mohou cviky zlepšit pevnost erekce, zbaví je předčasné ejakulace a zkvalitní orgasmus. Odborná studie také prokázala, že je možné díky nim pohlavní úd zvětšit.

Základní cvik

Celé je to velmi jednoduché. Stáhněte pánevní svaly na deset sekund a pak je uvolněte. To se doporučuje udělat desetkrát se třemi opakováními denně, nejlépe ráno, v poledne a večer. Břišní, stehenní a hýžďové svaly by měly být při provádění tohoto cviku zcela uvolněné. Počet stahů pomalu zvyšujte (ideální by bylo denně udělat 200 stahů). Svaly zkuste také stáhnout a uvolňovat je postupně. Nejlepší je, že tento cvik můžete provádět vleže, vsedě i ve stoje. A přitom k tomu nepotřebujete žádné speciální vybavení ani tělocvičnu. Pravděpodobně se při této aktivitě ani nezpotíte. Dámy by měly toto cvičení dělat do té doby, než se jim podaří hned po pohlavním styku stáhnout svaly pánevního dna na maximum. Výsledky cvičení se dostaví už po pár týdnech. Cvičit může každý bez rozdílu věku. Pokud ale pociťujete bolesti v dutině břišní nebo vás trápí jiné potíže, cvičení ukončete. Důležitá je také koncentrace a vytrvalost.

Jak cvičit Kegelovy cviky (video)
Upozornění: Cvičte vždy s prázdným močovým měchýřem.

To nejlepší na konec

Ano, na závěr jsme si nechali třešničku, a tedy očekávaný příspěvek o tom, jak mohou Kegelovy cviky zvětšit penis. Není to žádná věda. Díky cvičení se tkáň v penisu mnohem rychleji prokrví, a proto se i lépe formuje. Napomáhá také tvorbě spermií ve varlatech a zintenzivňuje sexuální vjem. Intimnosti si tak užijete na jedničku. Nemluvě o vaší partnerce, která už se nebude muset dodělávat sama nebo k tomu používat vibrátor. Pánové, pokud se rozhodnete pro Kegelovy cviky, určitě nebudete litovat. Připojíte-li i další cvičení, dosáhnete ještě výraznějšího prokrvení penisu. Jako obzvlášť efektivní se v tomto případě ukazuje jelqing.

Věříme, že si „Kegela“ zamilujete a přidáte se tak k tisícům spokojených milenců.
Článek připravil
Lolipop.cz
01.01. 2020
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
22.02. 2024
Sex po porodu. Kdy začít?
Těhotenství a porod obecně jsou významným zásahem do ženského těla. Někdy ženy dokonce nemohou mít během těhotenství sex, pokud je rizikový. Po narození dítěte si ho proto samozřejmě chtějí dosytosti užít. Všichni víme, že po porodu žena nesmí mít sex po dobu 6 týdnů, protože nastává fáze "očisty“ – šestinedělí. A zároveň se ani ženám do sexu nechce a pohlavní styk je to poslední, na co novopečená maminka myslí. Kolotoč kolem miminka dá zkrátka zabrat i té nejvášnivější ženě.
218
0
Sexuální zdraví
01.01. 2020
Kegelovy cviky – cesta k sexuálnímu zdraví
Dámy, pečujete o své sexuální zdraví? Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A to platí i v sexu. Přitom je to tak jednoduché, nenáročné a zadarmo. Děkovat můžete americkému gynekologovi Dr. Arnoldu Kegelovi. Ten v 50. letech minulého století přišel se sérií cviků, které pomáhají zlepšit stav sexuálního zdraví. Tyhle cviky se dají provádět i několikrát denně a jsou určené právě vám, milé dámy.
1 043
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...