Série: Smysly jako erotogenní zóny – HMAT

Hmat je jedním z pěti lidských smyslů. Pomáhá nám rozlišovat tvary, povrchy, tlak, chlad, teplo či bolest. K tomu, abychom aktivovali hmatové receptory, které vyšlou signál do mozku, používáme doteky. Orgán, kterým to všechno vnímáme, je zároveň největším orgánem našeho těla – kůže. Ano, čtete dobře, celé naše tělo je vlastně jedna velká erotogenní zóna. Teď jen zjistit, jak na ni.
Séria: Hmat a rozkoš
Nejcitlivější z pohledu erotogenních oblastí jsou prsa, rty, dlaně, vnější pohlavní orgány, třísla, krk a pokožka hlavy. Na tato místa se proto vyplatí zaměřit.

V případě, že to partner dovolí, můžeme přistoupit i k tlaku, který způsobí mírnou bolest (v závislosti na citlivosti partnera). Ta totiž vyvolává vzrušení u víc než poloviny populace. Jemně kousnout do rtu, zmáčknout prsa, lehce se dotýkat pohlavních orgán… Všechny tyto praktiky jsou pro většinu lidí naprosto běžné.

Samotným prsům by se měla věnovat největší pozornost. Natřete je masážním olejem a věnujte se jim, masírujte, hlaďte, mačkejte, hrajte si s nimi prsty i jazykem. Mnohé ženy dokážou trpělivou hrou s bradavkami dosáhnout dokonce i orgasmu. V případě, že váš partner není žádná bábovka a bolest ho vysloveně vzrušuje, klidně použijte kolíčky na bradavky nebo bičík.

V případě, že váš protějšek nemá bolest zrovna v lásce, můžete použít pírko, kterému se přezdívá šimrátko. Šimrání je jednou z forem dotyku, které mohou vzrušovat. Začněte na krku, postupně se přesouvejte níž po bradavkách a břiše až do oblasti třísel. Je téměř jisté, že partnera to vzruší. Pokud toužíte po husí kůži, určitě svou pozornost zaměřte i na masážní hlavici.

Ne každému jsou tyto jemné „sadomaso“ techniky po chuti. Kůži a hmatové receptory ale můžete využít i jinak. Teplo a chlad dokážou také hodně vzrušovat a jejich uplatnění může být velmi smyslné.

Zkuste partnerovi zavázat oči a na tělo, konkrétně na erotogenní zóny jako bradavky nebo třísla, přikládat kostku ledu nebo jiný chladivý předmět. Po chvilce vyměňte chlad za teplo. Můžete použít sklenici s trochou horké vody, případně hřejivý masážní olej.

Ti odvážnější mohou použít také vosk z hořící svíčky. Je ale potřeba dávat si větší pozor a vosk kapat jen na místa, která předtím ochladil led a na kůži se vytvořil jemný film z roztáté vody.

Jemnější alternativou je mazlení v horké sprše. Teplá voda uvolňuje svaly a celkové napětí těla. V tomto případě střídání teplot nedoporučujeme, stačí nastavit příjemně teplou vodu a hrátky mohou začít. Pro navození intimnější atmosféry zkuste použít feromonovou bombu do koupele.
Článek připravil
Barbora F.
07.04. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Zajímavosti a novinky
20.06. 2022
Séria: Smysly jako erotogenní zóny – ČICH
Každý z našich smyslů je zároveň i erotogenní zónou, která nám může otevřít nové dimenze intimního zážitku. Začneme čichem. Právě s čichem souvisí staré známé tvrzení, že „partner nám musí vonět“. Jedná se o zjednodušené podání složitého chemicko-biologického procesu, který se odehrává v našem mozku a výrazně se podílí na výběru sexuálního i životního partnera.
493
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...