Tipy na lepší sex pro dámy v letech

Když uvažujeme o sexu, tradičně si představíme dva mladé lidi. Nikoho z nás asi na první dobrou nenapadne, že i rodiče nebo prarodiče stále mohou a chtějí žít aktivním sexuálním životem. Opak je ale pravdou, i když tohle téma se často tabuizuje. Sexuální apetit přece nemá omezenou spotřebu, i když některé věci jako intenzita nebo biologické možnosti se léty mění.
Ako na lepší sex pri starších ženách

Podívejme se na to, co všechno se děje s ženským tělem v souvislosti se sexuálními aktivitami vlivem věku

U žen po menopauze (klimakterium) dochází k atrofii pochvy. Laicky řečeno jde o ztenčení sliznice vagíny, které může vést ke ztrátě její pružnosti. Sex pak může být bolestivý. Atrofie pochvy ale není jediný důvod, proč sex po menopauze bolí. V důsledku hormonálních změn dochází k nižší tvorbě estrogenu, progesteronu a testosteronu. Nedostatek estrogenu způsobuje nižší prokrvení pochvy, mění se její pH a hrozí tak větší riziko infekce. Tyto problémy ale může vyřešit použití vhodného lubrikačního gelu, ideálně na vodní bázi nebo se zklidňujícím účinkem.

V případě nedostatečného zvlhčení se doporučuje i delší předehra. Výhodou v tomto případě je, že zralá žena své tělo dobře zná a ví, co jí dělá dobře, a co ne.

Mnoho žen po menopauze trpí inkontinencí. Ta je častým důvodem, proč se ženy intimním chvilkám vyhýbají. Na tento problém pomůže cvičení s Venušinými kuličkami, které dokáže pánevní dno zpevnit. Žena díky tomu dokáže lépe ovládat močový měchýř. Dochází také k lepšímu prokrvení vagíny. Doporučujeme tedy cvičit Kegelovy cviky s Venušinými kuličkami.

Venušine guličky - všetko o nich.

KEGELOVE CVIKY

cesta k sexuálnímu zdraví


Odborníci se shodují, že hlavní problém žen po přechodu může být v hlavě. Ženě se vlivem chybějících hormonů mění tělesné proporce, mívá návaly horka, může jí ztmavnout ochlupení. Je proto pochopitelné, že se některé ženy dokážou hůř uvolnit.

Roli sehrává i vnímání sebe sama jako ženy, která už nemůže na svět přivést dítě. Tady je jen jedna cesta. Přijmout to a mít se ráda. Oslavujte výhody, které styk po menopauze přináší: antikoncepci jako ochranu před těhotenstvím už nemusíte řešit! To přináší velkou dávku svobody.

Ve zralejším věku může problémy se sexem paradoxně vyřešit právě pravidelný sex. Při sexu dochází k prokrvení vagíny, a čím je pravidelnější, tím menší problémy má žena se staženými svaly v této oblasti. Velkou roli tady hraje i partner: čím pravidelněji obdarovává ženu něhou, pozorností a doteky, tím méně bude žena řešit tukové polštářky, které na jejím těle před menopauzou nebyly. Na psychiku ženy má velký vliv i to, když jí partner dává najevo, že ho pořád přitahuje. Sex není jen formou fyzického cvičení, při kterém se zapojí svaly, zrychlí se tep a tlak, což je obecně zdravé. Vyplavuje se také hormon kortizol, který má antidepresivní účinky.


V neposlední řadě je sex prospěšný i pro partnerský život. Cítit lásku a něhu můžeme přece v každém věku.

Článek připravil
Barbora F.
27.04. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
20.10. 2023
Růžový říjen – měsíc prevence rakoviny prsu
Měsíc říjen se nese ve znamení celosvětové osvěty prevence rakoviny prsu.  Prsa jsou symbolem ženskosti a mateřství. Jsou součástí ženské identity. Po staletí jsou zdrojem inspirace pro umělce. Bohužel pro tisíce žen jsou také zdrojem trápení. Rakovina prsu je na prvním místě v žebříčku nejčastěji diagnostikovaných nádorových onemocnění u žen. Více než 6000 českých žen každoročně opouští ordinaci lékaře s děsivou diagnózou - rakovinou prsu. Pokud je však zachycena v raném stadiu, má pacientka velkou šanci na uzdravení. U tohoto typu rakoviny je nesmírně důležitá prevence. A ta je naštěstí dobře dostupná.
190
0
Zajímavosti a novinky
23.08. 2021
Sexify – Vybrali jsme ty nejlepší produkty ze seriálu!
Láme rekordy, jen pár dní po odvysílání je u nás jedničkou ve sledovanosti a už se nemůžeme dočkat další řady. Řeč je o Sexify – polském seriálovém hitu, ke kterému máme neuvěřitelně blízko. Prostředím, kulturou, a hlavně sexuální revolucí! Jé, a už jsme se zmínili, že Jan Karol, který hraje Adama, je podle nás polský Timothée Chalamet a připadá nám neuvěřitelně sexy?
458
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...