Vagína a vulva jednou provždy: není to totéž!

Lidské tělo je krásný a složitý organismus. I když lidé chápou teorii relativity nebo dokážou rozeznat jednotlivé druhy hub, anatomie je kdesi na okraji zájmu široké veřejnosti.
Znalost lidského těla by měla být součástí základních znalostí. Když dobře známe své tělo, můžeme s ním pracovat a vytěžit z něj maximum. Přesto má v této oblasti mnoho lidí, žen i mužů, obrovské mezery.
Vulva vs. vagína, aký je medzi nimi rozdieľ?

Kolik lidí ví, že vagína a vulva není totéž?

Vagína i vulva jsou částmi ženského těla a často se zaměňují. Zjednodušeně můžeme říct, že všechno to, co vidíme pouhým okem, je vulva. Jde tedy o vnější pohlavní orgány: velké a malé stydké pysky, poševní vchod, klitoris, pod klitorisem se nacházející ústí močové trubice a vagína. Směrem ke konečníku přechází do hráze. Vulva tedy končí tam, kde začíná konečník.

Součástí vulvy jsou už zmiňované velké a malé stydké pysky. Kromě ochranné funkce slouží také k potěšení. Tyto kožní řasy jsou protkané nervovými zakončeními a malé stydké pysky dokonce i mazovými žlázkami. To, že každé pysky vypadají jinak, asi ani říkat nemusíme. A že ne každé vypadají jako z lechtivé fotky? Nevadí! Všechny mužské penisy také nevypadají jako z porna. Za vzhled stydkých pysků se rozhodně není proč stydět.

Nemusí být dokonce ani symetrické. Každý máme jednu nohu větší než druhou. Každý také máme jednu ušní a nosní dírku větší než druhou. A stejné to je se stydkými pysky. Podstatné je, že částečně chrání klitoris, taktéž součást vulvy. Klitoris je tvořený topořivými tělísky, pokrývají ho krevní vlásečnice a víc než 8000 nervových zakončení. To z něj dělá nejcitlivější část ženského těla. Tato část je ženami oblíbená i při masturbaci, jelikož dosáhnout klitorálního orgasmu je rychlejší a snazší než dosáhnout toho vaginálního. Pro tyto účely dokonale poslouží vibrátor na klitoris Lelo.
Klitorisový stimulátor Lelo Sona vo fuchusiovej farbe.

LELO SONA 

Cena: od 1799 Kč

Vagína je tedy součástí vulvy. A jejich funkce se liší

Vagína je součástí vnějších pohlavních orgánů a je branou do dělohy. Má reprodukční, ale i sexuální funkci. Právě reprodukční funkcí se liší od vulvy. Díky vagíně může spermie postoupit dál a oplodnit vajíčko. Tady ale reprodukční funkce vagíny nekončí. Je také porodní cestou, kterou se dítě dostává na svět.

Vnitřek vagíny tvoří sliznice, kterou pokrývá dráždivý epitel, díky čemuž má i sexuální funkci. Při sexuálním styku se zrychluje tep a tlak a stěny vagíny se tím prokrví. Následně se vnitřek vagíny rozšíří, prodlouží a začíná se tvořit sekret. Ve vagíně se nachází bod G i bod A, tedy body, kterým vděčíme za vaginální orgasmus. Díky vulvě si ovšem užíváme ten klitorální.

Článek připravil
Barbora F.
15.05. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
07.11. 2022
Erotická povídka: Přijď ke mně a udělej mi to na stole
Nejdřív jsem si myslel, že když nás dělí taková dálka, nebude z toho nic. Ale už jen přes sociální sítě mezi námi panovalo takové vzrušení, že jsem ji nemohl dostat z hlavy. Měla už skoro dospělou dceru a přítele. Jenže tak moc mě chtěla mít v sobě, že jsem se na veškerou morálku úplně vykašlal. Natankoval jsem plnou nádrž a vyrazil jsem za ní z Prahy až do Zlína.
808
0
Lepší sex
18.12. 2020
Proč byste měli vyzkoušet skleněné erotické pomůcky?
Různorodost materiálů používaných při výrobě erotických pomůcek nám dává možnost vybrat si pro sebe tu správnou hračku. Zatímco o těch silikonových se mluví jen v superlativech, na stejně kvalitní pomůcky pro dospělé ze skla se často zapomíná. Možná jsou za tím předsudky, které v nás vyvolávají obavy. Většina z nás má přece v paměti sklo zafixované jako křehký materiál, se kterým je třeba zacházet opatrně.
537
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...