Venušiny kuličky – všechno, co jste o nich chtěli vědět

Venušiny kuličky jsou výborná erotická a zároveň i zdravotní pomůcka. Před první koupí má každý řadu otázek a málo odpovědí. Proto jsme sepsali seznam základních faktů, které byste o venušiných kuličkách měli vědět, abyste si vybrali ty správné.Venusine kulicky

Co jsou to venušiny kuličky?

Venušiny kuličky jsou malé kuličky, které se vkládají do pochvy. Používají se buď k sexuální stimulaci, zvýšení sexuálního apetitu, nebo jako zdravotní pomůcka na posílení pánevního dna. Jsou výborným pomocníkem při Kegelových cvicích.

Jaké jsou nejlepší kuličky na začátek?

Na začátek doporučujeme mimořádně oblíbené kuličky Feelz, které jsou vyrobené z lékařského silikonu (pozor na neznačkové napodobeniny ve stejném designu vyrobené z PVC), mají pevnou silikonovou šňůrku a snadno se čistí. Jsou trošku větší, což je pro začátečnice výhodou.

S jakou hmotností venušiných kuliček je ideální začít?

To závisí hlavně na tom, jak umíte ovládat vaginální svaly. Obecně platí, že lehčí kuličky je jednodušší udržet. Těžší kuličky jsou vhodné spíš pro zkušenější uživatelky.

Je těžké venušiny kuličky používat?

To je velice individuální, ale většina žen nebude mít žádný problém. Chvilku vám může trvat, než se je naučíte udržet, ale pak už si je budete jen užívat.

Jak dlouho je mám držet?

Začněte v pětiminutových intervalech. Pokud děláte Kegelovy cviky, začněte na deseti minutách. Později, až už nebudete mít žádný problém s udržením a tělo si zvykne, je můžete klidně používat i delší dobu.

Po jaké době uvidím výsledky?

To je také individuální. Jediná odpověď, kterou vám můžeme upřímně dát, je, že pokud budete venušiny kuličky používat pravidelně, výsledky se dostaví. Je to stejné jako s posilovnou. Ani tam neuvidíte výsledky po prvním týdnu, ale když vydržíte, určitě se dostaví.

Jak venušiny kuličky čistit?

Kuličky se musí očistit vždy před a také po každém použití. Kuličky, které nejsou spojené šňůrkou, se čistí snadněji.

Opláchněte je v teplé, tekoucí vodě a omyjte je antibakteriálním mýdlem nebo speciálním prostředkem na čištění erotických pomůcek, který koupíte i v našem sexshopu. Následně je ještě jednou opláchněte čistou vodou, aby se mýdlo i čistící prostředek smyly, a otřete měkkým ručníkem.

Pokud máte kuličky spojené šňůrkou, nezapomeňte důkladně očistit hlavně spoje mezi kuličkou a šňůrkou.

Podle čeho kupovat venušiny kuličky?

Na trhu bohužel existuje velmi mnoho napodobenin, které mohou obsahovat tělu škodlivé látky. Pokud někde uvidíte kuličky za poloviční cenu než v jiném sexshopu, jedná se pravděpodobně o napodobeninu značkového produktu. Na to si dejte pozor. Dobrou volbou pro začátečnice jsou silikonové venušiny kuličky. Na vlastnosti materiálu se raději zeptejte přímo v sexshopu.

Kde si mohu venušiny kuličky koupit?

Ideálně ve svém oblíbeném sexshopu. Zakoupit si je můžete i u nás v sekci Venušiny kuličky. Pokud objednáte hned, budete je mít doma už zítra.

Měly by začátečnice začít s menšími, nebo většími kuličkami?

Větší kuličky se snáz udržují uvnitř vagíny, takže byste měli začít s většími. Později, až budete mít pánevní svalstvo vytrénované, můžete si pořídit menší a těžší.

Jak používat venušiny kuličky během sexu?

Používání venušiných kuliček během sexu je možné, ale doporučujeme vám nejdřív se s nimi seznámit a naučit se ovládat svaly pánevního dna. Až to budete umět, můžete si je před sexem vložit do vagíny. Kuličky budou stimulovat vás i vašeho partnera.

Pro použití při sexu jsou vhodné kuličky, které se dají oddělit a nejsou napevno spojené šňůrkou.

Před vložením je dobře nalubrikujte. Začněte pomalu, vyhněte se rychlým pohybům a vnímejte, jak reaguje vaše tělo. To je důležité i pro partnera, aby nedošlo ke zranění. Mělo by to být pro oba příjemné. Pokud není, kuličky raději vyjměte, případně zkuste použít pouze jednu kuličku. 

Můžu při sexu použít venušiny kuličky, které jsou napevno spojené šňůrkou?

Ano – i to je možné, ale jen v případě, že šňůrka je tenká. Určitě nedoporučujeme používat při sexu kuličky se silnou šňůrkou. Může to být dost nepohodlné.

Můžou ve mně kuličky zůstat?

Stát se to může. Zejména u kuliček, které nemají šňůrku. Nedostanou se ale moc daleko. Maximálně k děložnímu čípku. Když se to náhodou stane, je jen otázkou času, kdy samy vypadnou. Klidně si sedněte na kraj postele a zkuste stahy svalů kuličky vytlačit ven.

Co říkají na venušiny kuličky gynekologové?

Zkuste se zeptat toho svého. V zásadě ale vůči venušiným kuličkám nic nemají a doporučují je. Mají několik nesporných výhod pro ženy v každém věku. Pokud plánujete dítě nebo už jste před porodem, pomohou vám zpevnit pánevní dno a lépe ovládat vaginální svalstvo. Porod tak bude snazší a v rámci možností i příjemnější.

Ženám ve středním nebo pokročilejším věku mohou pomoct při problémech s inkontinencí. Silnější vaginální svaly a zpevněné pánevní dno vám umožní lepší kontrolu.

Má používání venušiných kuliček nějaké nevýhody?

Drtivá většina problémů při používání venušiných kuliček spočívá v nedostatečné hygieně a péči o kuličky. Vzácně se mohou vyskytnout alergie na materiál. To je ale většinou způsobené koupí levných napodobenin, které nemusejí být 100% zdravotně nezávadné. Pokud máte problém s alergickou reakcí na různé materiály, vyzkoušejte silikonové venušiny kuličky.

Jaký je rozdíl mezi venušinými kuličkami a Kegelovými kuličkami?

Rozdíl není v zásadě žádný. Jde o různé názvy téhož výrobku.

Kdybychom chtěli být úplně přesní, tak jedna Kegelova kulička by měla mít hmotnost asi 34 gramů. Tato hmotnost je podle výzkumů ideální.

Můžete se setkat i s mnoha jinými názvy, které ale vždycky odkazují na stejný produkt: geiša kuličky, orgasmické kuličky, venušiny kuličky, benwa kuličky a mnoho dalších.

Když jdu na WC, mám kuličky vyjmout?

Nemusíte, ale doporučujeme to, pokud o ně nechcete omylem přijít. Při vykonávání potřeby se uvolníte vy i vaše svaly, takže kuličky mohou velmi snadno vypadnout.

Můžou se kuličky poškodit?

Možné je všechno. Když si koupíte nekvalitní výrobek, poškodí se velice snadno.

Můžu dostat infekci?

Ano, můžete. Stejně jako i z jiných důvodů můžete i kvůli venušiným kuličkám dostat infekci. Je proto mimořádně důležité dodržovat správnou hygienu, kuličky vždy před použitím a po něm umýt a ideálně použít i dezinfekční prostředek na erotické pomůcky.
 
Článek připravil
Kateřina
07.01. 2022
Bára
17.10. 22
Koupila jsem si kuličky o váze 65 g.
Při chůzi, tanci ani cvičení je vůbec necítím. Jako bych je ani neměla. Mám si pořídit menší / těžší? Nebo je normální o kuličkách vůbec nevědět? Dochází vlastně ke kýženému efektu, když je vůbec necítím a nesnažím se je podvědomě udržet?
Díky moc za odpověď.

Další články

Sexuální zdraví
01.01. 2020
Kegelovy cviky – cesta k sexuálnímu zdraví
Dámy, pečujete o své sexuální zdraví? Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A to platí i v sexu. Přitom je to tak jednoduché, nenáročné a zadarmo. Děkovat můžete americkému gynekologovi Dr. Arnoldu Kegelovi. Ten v 50. letech minulého století přišel se sérií cviků, které pomáhají zlepšit stav sexuálního zdraví. Tyhle cviky se dají provádět i několikrát denně a jsou určené právě vám, milé dámy.
1 043
0
Sexuální zdraví
01.01. 2020
Přínosy Kegelových cviků pro zdravý sexuální život partnerů
V roce 1940 sestavil gynekolog Dr. Arnold Kegel sérii cviků, které měly ženám pomoci se zotavit z porodu. Jejich úkolem bylo v první řadě zpevnit pánevní dno a zabránit zdravotním problémům (například inkontinenci). Pokud něco podobného naordinoval lékař i vám, určitě jeho dobře míněné rady neignorujte. Po letech praxe se navíc objevily úžasné a doslova vzrušující vedlejší účinky těchto cviků, díky kterým už nejde jen o ženskou záležitost. Ti, kdo cviky doktora Kegela praktikují, dosahují orgasmu snáz, častěji a intenzivněji.
1 446
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...