Všechno, co jste chtěli vědět o swingers párty

Swingers párty jsou zahalené rouškou tajemství. Mnoho párů koketuje s myšlenkou se jich zúčastnit. Chybí jim ale důležité informace, na základě kterých by se rozhodly, jestli je pro ně něco takového vhodné. Nakoukněte s námi na swingers párty a rozhodněte se!


Swingers párty

V článku vám nabízíme odpovědi na nejčastější dotazy ohledně swingers párty.
Abychom byli korektní, uvádíme, že detailnější pravidla si určují sami organizátoři. S těmito pravidly ale budete obeznámeni včas.

Co zvážit před první návštěvou?

Pokud s partnerem zvažujete návštěvu swingers párty, musíte si být oba svou účastí jistí. Swingers je vhodná pro páry, které to mají v hlavě srovnané, žijí v pevném citovém svazku a chtějí si svůj milostný život okořenit. Mnohé páry se takovýmto způsobem snaží vyhnout nevěře, která by probíhala za partnerovými zády a byla velmi zraňující.

Swingers není o citech, jedná se o čistě fyzickou záležitost. Partneři na párty přicházejí a odcházejí jako pár. Prostor mezi příchodem a odchodem tráví tak, jak uznají za vhodné. Ale kontakt končí hned po akci, žádná další komunikace s jinými účastníky není žádoucí.

Pokud se chcete zúčastnit swingers párty jen proto, abyste potěšili partnera, nedělejte to. Stejně tak se jí raději vyhněte, pokud máte nevyrovnaný nebo narušený vztah. Swingers párty by vám ho mohla úplně rozbít.

Co všechno je vhodné s partnerem probrat předem?

Pokud se takové párty rozhodnete zúčastnit, určitě si promluvte o tom, co všechno je přípustné a co už ne. Dohodněte se, jestli chcete trojku, jestli se zcela rozdělíte, vyměníte se s jiným párem, zda se partner bude dívat a podobně. Proberte úplně všechno a do detailů si vytyčte hranice, za které partner nesmí jít.

Ideální je mít s partnerem signál, který naznačí, že něco není v pořádku. Myslete na to, že na párty nejste sami, je tam s vámi i váš partner. Důležité je nejen vaše, ale také jeho pohodlí.

Kde se takové párty konají?

V minulosti jste se o swingers párty dozvěděli jen ústně. Dnes už se informace o nich dají najít na internetu nebo na sociálních sítích. Je možné, že za takovou párty budete muset cestovat. Může se totiž stát, že ve vašem okolí se prostě žádná nebude konat.

Většina swingers párty se koná na místech, která mají úroveň.
K dispozici je všechno potřebné – prostor pro prvotní komunikaci, pokoje nebo jiná forma soukromí, ale i sprchy.
Podle úrovně podniku se ceny za vstup mohou lišit.

Kolik to stojí?

Swingers párty rozhodně není zadarmo. Organizátoři pronajímají prostory, pokoje, postarají se o občerstvení a drinky. Často je součástí párty i večeře nebo program. Mějte na paměti, že platíte za související služby, ne za sex. To, že si zaplatíte vstup, vám nedává jistotu, že k nějakému sexu dojde (nejdůležitější na swingers párty je vzájemný souhlas).

Vstup na jeden večer vás může stát například 2000 korun za pár.
V případě, že půjde o celovíkendový pobyt (ano, i takové jsou), připravte si více peněz.

Kdo všechno může přijít?

Organizátoři mají přímý dohled nad tím, kdo všechno se párty zúčastní. Před tím, než obdržíte pozvánku, vás často požádají o fotku a tělesné míry. Nejde o žádnou diskriminaci, organizátoři se tak vyhnou přítomnosti lidí s abnormálním vzhledem. Jedná se o čistě subjektivní rozhodnutí organizátorů. Málokdy se stane, že někoho opravdu odmítnou, pro jistotu ale tyto fotky vyžadují.


Párty se mohou zúčastnit páry nebo ženy bez partnera. Muži bez partnerky mají vstup zakázaný.


Základem je věk nad 18 let. Všichni zúčastnění také čestně prohlásí, že nemají žádné pohlavní choroby.

Kolik lidí tam bude a jací budou?

Na párty se běžně dostaví 20 až 30 lidí, najdete ale i takové večírky, kde je počet osob nižší či naopak vyšší. Záleží na vaší preferenci. Anonymita je zaručená, vaše pravé jméno budou znát jen organizátoři (musí ověřit, že už vám bylo 18 let). Jinak své pravé jméno nemusíte nikomu říkat. Je to jen na vás.

Dnes už to na swingers párty nevypadá tak jako kdysi, nechodí tam jen znuděné páry ve věkové skupině 50+. Zúčastňují se jich také mladé páry, které chtějí prozkoumat svou sexualitu či páry ve středním věku, které si nedělají výhradní nárok na tělo partnera. Znamená to, že na takové párty pravděpodobně potkáte běžné páry, podobné vám – od lékaře se ženou manažerkou po účetní s partnerem stavařem.

Jak se připravit?

Většina swingers párty začíná programem, který má prolomit ledy. Někdy je to večeře, někdy je to volná komunikace na baru. Některé večírky (ne všechny) začínají programem, který absolvujete ve spodním prádle. Určitě proto investujte do kvalitního a sexy spodního prádla.

Pokud máte na začátku zábrany, klidně si přes oči dejte škrabošku. Pomůže vám překonat prvotní rozpaky a udržet si mentální bariéru. Nemusíte se bát toho, že budete působit divně, určitě tam bude víc lidí ve škraboškách.

Mnohé podobné večírky jsou tematické a podle toho je třeba se připravit. Je nezbytně nutné tomu přizpůsobit nejen oblečení, ale i chování. Pokud se přihlásíte například na BDSM swingers párty, náležitě se oblečte. V takových případech můžete očekávat i jiné než klasické techniky sexu.

Jak bude probíhat sex?

Nikdo vás nebude k ničemu nutit ani se nebudou losovat partneři.

Základem je vzájemný souhlas. Pokud se vám na párty někdo zalíbí a sympatie budou vzájemné, můžete se odebrat do soukromí.

Při sexu s novým partnerem je třeba mít na paměti, že začínat s novými praktikami se nehodí (pokud ale jde o tematickou párty, například BDSM, pak se to samozřejmě očekává). Samotný fakt, že máte sex s někým novým, by měl být dostatečně vzrušující. Zkoušet nečekaně třeba anál, který doma nemáte povolený (pokud si to s dočasným partnerem vysloveně nedohodnete), rozhodně není na místě.

Swingers párty často navštěvují páry, ve kterých je jeden nebo oba bisexuální, trojky tady proto nejsou nic neobvyklého. Tyto párty jsou místo, kde člověka nikdo nesoudí a může zažít to, na co má chuť.

Co všechno respektovat?

Při sexu nedochází k žádným násilnostem, podstatný je oboustranný souhlas. Pokud se vám někdo nelíbí, jeho pozvání slušně odmítněte. Stejně ale, když odmítne někdo vás, jeho postoj bez výhrad přijměte.
 
Základem je přijít na párty čistý, mít umyté vlasy, vyčištěné zuby a dbát na intimní hygienu.

Platí pravidlo „buď bezpečně, nebo vůbec“. Sex bez ochrany považují pravidelní účastníci swingers párty za nepřípustný. Může se stát, že natrefíte na osobu, která navrhne sex bez kondomu. Myslete ale v první řadě na své zdraví a neriskujte to. Vaše rázné ne a vyžadování kondomu by se mělo okamžitě setkat s pochopením. Jakékoliv vyjednávání o sexu bez kondomu totiž může skončit okamžitým vyloučením, pokud ho nahlásíte organizátorům. Většina organizátorů zajistí kondomy, ale také ubrousky na bezpečný orál a lubrikanty. Pro jistotu ale přijďte vybavení – nestane se tak, že zůstanete „na holičkách“.

Nemusíte se bát ani toho, že si vás někdo bude potají fotit nebo nahrávat – organizátoři mají ve zvyku telefony nekompromisně zabavit. Základní pravidlo zní: „Co se na swingers párty stane, to tam taky zůstane“. Nešiřte tedy informace o tom, co se tam stalo, ani ústně.

Co když se bojím?

Máte-li strach, při první návštěvě můžete být pouze pozorovatelem. Dívat se nebo být pozorován je silným afrodiziakem. Klidně proto zůstaňte v páru se svým stálým partnerem, ale dovolte jiným, aby se na vás dívali.

 Stejně tak je možné najít si na začátek párty, kde jde o takzvaný „soft swapping“. V těchto případech se nejedná o penetraci, ale jen o flirtování, doteky a případné líbání.

Co to udělá s vaším vztahem?

Páry, které se pravidelně účastní swingers párty, se shodují, že se zvýšila kvalita i kvantita jejich společného sexu, ale posílilo se i emocionální pouto s partnerem.

Článek připravil
Barbora F.
30.06. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální polohy a praktiky
09.07. 2021
Co je to squirting neboli mokrý orgasmus?
Squirting či jinak řečeno – ženský mokrý orgasmus je v oblasti sexu velkým fenoménem. Každopádně více se o něm mluví, než kolik žen ho ve skutečnosti zažívá, neboť mokrého orgasmu dosáhne jen zhruba 20 % žen. O to vyhledávanější jsou na porno stránkách scény se ženským squirtingem, neboť každý muž si chce dokázat, že se ženou dokáže dělat divy. Jak celý proces vypadá, jak mokrého orgasmu dosáhnout a co za tekutinu v tu chvíli z ženy vychází?
8 519
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...