Co jsou španělské mušky a jaké jsou jejich účinky?

Španělské mušky, anglicky Spanish flies, mají dlouhou historii, ale stále se setkáváme s tím, že ne každému je úplně jasné, co si má pod tímto pojmem představit. Co jsou to tedy španělské mušky? K čemu se používají, jaké jsou jejich účinky a z čeho se vyráběly kdysi a dnes?

Afrodiziakum, se kterým experimentovali už naši předkové

Zvýšení libida, sexuální touhy a silnější orgasmický prožitek – to jsou vlastnosti a účinky, které zapříčinily, že se španělské mušky staly nejrozšířenějším afrodiziakem, a jejich obliba trvá dodnes. Staly se tak legendou mezi afrodiziaky, kterou z trůnu jen tak něco nesesadí.

O co přesně jde?

Španělské mušky jsou tekutý stimulant libida. Nejčastěji si můžete španělské mušky koupit v podobě kapek, které se buď rozmíchají v nápoji, nebo se užívají samostatně – nakapou se pod jazyk nebo se dají dávkovat lžičkou a zapíjí se malým množstvím tekutiny.

Dávkování nebo množství na jedno požití se u různých výrobků liší, ale většinou se jedná o pár desítek kapek, které je potřeba užít nějakou dobu před stykem. I v tomto případě je dobré pozorně si nastudovat příbalové informace nebo informace na krabičce či lahvičce produktu. Většinou se mušky užívají téměř bezprostředně před pohlavním stykem, s maximálním odstupem 15 až 30 minut.

Co konkrétně od španělských mušek očekávat?

Občas se setkáváme s přehnanými očekáváními, která lidé od španělských mušek mají. Představují si, že je po jejich užití posedne neodkladná touha na sex, jakou v životě nezažili. Španělské mušky ale nejsou spouštěčem procesů, které by z člověka během okamžiku učinily sexuální monstrum schopné prosouložit celou noc. Tato představa je mylná a mnohdy vede ke zklamání.

Španělské mušky příznivě přispívají k uvolnění fyzické schránky i mysli, ale zároveň nabudí tělo na lepší výkon.
Účinky na konkrétního člověka jsou nesmírně individuální, závisí na:

• tělesné stavbě člověka,
• pohlaví,
• skutečnosti, jestli kapky užil nalačno, nebo na plný žaludek,
• dávkování kapek.

Je tedy možné, že než se dostaví požadovaný efekt, bude potřeba najít vhodnou dávku, která vám bude vyhovovat.

Mezi obecné účinky španělských mušek nejčastěji patří:
  • zvýšená chuť na sex,
  • intenzivnější orgasmus,
  • lepší požitek z pohlavního styku,
  • silnější pocit vzrušení,
  • zvýšená citlivost erotogenních zón

Jaké je složení španělských mušek?

Kdysi byl nejvýznamnější složkou španělských mušek výtažek živočišného původu, konkrétně extrakt z brouka puchýřníka lékařského, jinak nazývaného také španělská muška. Účinnou látkou byl kantharidin, který měl ale nepříznivé, přímo až nebezpečné účinky a ve větších množstvích mohl způsobit i smrt – jedná se totiž o jedovatý hmyz.

Dnes je základní složkou španělských mušek L-arginin – aminokyselina, která přispívá k lepšímu průtoku krve v žilách či tepnách a ovlivňuje tvorbu růstového hormonu u mužů. Jelikož tělo si tuto látku umí vyrobit samo jen za určitých okolností, je nutné ji získávat z jiného zdroje a nespoléhat se na to, že si ji organismus vyprodukuje bez naší pomoci.

Ke správnému transportu této látky napomáhá vitamín C, který je také podstatnou složkou španělských mušek

Proč působí L-arginin jako afrodiziakum?

Medicínské studie poukázaly na to, že L-arginin dokáže pozitivně ovlivnit kvalitu sexuálního života. Jak už bylo zmíněno, zlepšuje průtok krve v krevním oběhu, což má za následek lepší citlivost pohlavních orgánů a zlepšení kvality erekce. Rovněž přispívá ke zvýšení libida, tedy pocitu sexuální touhy, a příznivě ovlivňuje i tvorbu spermií.

Španělské mušky tak představují nejstarší afrodiziakum s účinnou látkou, jejíž efekt potvrzují i ​​medicínské studie. Každá zkušenost s nimi je ale velmi individuální, a proto je třeba si pečlivě prostudovat informace o daném produktu a nemít moc velká očekávání hned při první zkušenosti s tímto afrodiziakem.

Ako chutia španielske mušky?

Chuť španělských mušek může být různá. Setkat se můžete s produktem bez vůně či příchutě, ale stejně tak si můžete koupit i španělské mušky, které jsou ochucené a obohacené o aroma.

Článek připravil
Martina
01.01. 2020
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...