Sleva 15% s kódem: TEPLO36 🥵 Pouze za horkých dnů

Jak správně používat erotické pomůcky

Při používání erotických pomůcek je velmi důležité dodržovat pravidla týkající se hygieny, správného používání, péče o jednotlivé materiály, napájení a uskladnění. Při dodržení následujících pravidel vám budou erotické pomůcky přinášet dlouhodobě radost a jejich používání bude bezpečné a hygienické. Pokud máte další otázky, obraťte se na nás. Rádi vám poradíme a zodpovíme případné nejasnosti.

Obsah článku

 1. Obecné tipy
  1. Pozor na alergie
  2. Hygiena
  3. Erotické hračky používejte s lubrikačním gelem
  4. Jak vybrat vhodný lubrikační gel
  5. Před prvním použitím si pomůcku důkladně vyzkoušejte
  6. Napájení
  7. Pomůcky vždy používejte tak, aby to bylo bezpečné
  8. Uskladnění erotických pomůcek
 2. Jak používat konkrétní druhy erotických pomůcek
  1. Anální kuličky
  2. Anální sprchy
  3. Dezinfekce
  4. Erekční kroužky
  5. Feromony
  6. Kondomy
  7. Krémy na delší výdrž nebo zlepšení erekce
  8. Krémy na ženský orgasmus
  9. Lubrikační gely
  10. Masážní oleje
  11. Masturbátory, umělé vagíny, ústa, zadečky, …
  12. Nafukovací panny, nafukovací panáci
  13. Násady/návleky na penis
  14. SM & BDSM pomůcky
  15. Španělské mušky
  16. Tampóny na sex
  17. Vakuové pumpy
  18. Vaginální vakuové pumpy
  19. Venušiny kuličky
  20. Vibrační vajíčka
  21. Vibrátory (vaginální, anální)
  22. Ostatní erotické pomůcky

Obecné tipy

1. Pozor na alergie

Před prvním použitím erotické pomůcky si vždy pečlivě přečtěte, z jakého materiálu je erotická pomůcka vyrobena. Je důležité vědět, na jaké materiály máte alergii, abyste se vyhnuli zbytečným nepříjemnostem. Mezi nejčastější alergie patří alergie na latex a různé kovy. V případě, že se během používání erotické pomůcky vyskytnou jakékoliv příznaky alergie, okamžitě pomůcku přestaňte používat.

2. Hygiena

Před každým použitím pomůcku důkladně omyjte teplou vodou v kombinaci s jemným mýdlem (s neutrálním pH, pro intimní hygienu, dětské mýdlo apod.). V ideálním případě ji i vyčistěte dezinfekčním prostředkem na erotické pomůcky. Následně pomůcku znovu opláchněte teplou vodou.
V případě, že pomůcka není vodotěsná, dávejte pozor, aby se voda nedostala k elektrickým součástkám pomůcky a nedošlo k jejímu poškození. K čištění nikdy nepoužívejte chemikálie, rozpouštědla, různé oleje ani průmyslová mýdla.
Z hygienických důvodů pomůcky, které používáte na anální stimulaci, nepoužívejte zároveň na vaginální stimulaci.

3. Erotické hračky používejte s lubrikačním gelem

Doporučujeme používat erotické hračky vždy s lubrikačním gelem. Zejména při penetraci (vibrátory, dilda a další) je lubrikační gel, který zaručí dostatečnou vlhkost, obzvlášť důležitý. Nikdy nevnikejte do vaginálního ani análního otvoru silou nebo přes bolest. Pokud vám erotická pomůcka způsobuje bolest, nepoužíváte ji správně nebo pro vás její tvar není vhodný.

4. Jak vybrat vhodný lubrikační gel

U určitých materiálů nejsou některé typy lubrikačních gelů vhodné. Na jejich rizika vždy upozorňujeme v popisu produktu v našem sexshopu. Silikonové erotické pomůcky nikdy nepoužívejte spolu se silikonovým lubrikantem. Silikonové erotické pomůcky používejte s lubrikačním gelem na vodní bázi.

5. Před prvním použitím si pomůcku důkladně vyzkoušejte

Před prvním použitím je vhodné erotickou pomůcku vyzkoušet, a to zejména v případě vibrujících pomůcek. Vyzkoušejte si intenzitu a režimy vibrací na dlani a zkuste pomůcku opakovaně vypnout a zapnout. Následné použití bude jednodušší a nebude vás vyrušovat neznalost ovládání :).

6. Napájení

Mnohé erotické pomůcky potřebují pro svou správnou funkčnost baterie. Používejte typ baterií, který je uvedený na obalu nebo v popisu produktu. Aby pomůcka správně fungovala, baterie musí být nabité. Po použití pomůcky baterie vyjměte a uskladněte na suchém a tmavém místě. Dbejte na to, aby kontakty uvnitř pomůcky nebyly znečištěny. Vlhké prostředí může způsobit znehodnocení nebo úplné zničení erotické pomůcky.
Pro co nejlepší fungování doporučujeme používat kvalitní alkalické baterie, které mají dostatečný výkon pro správné a dlouhodobé fungování. Levné neznačkové baterie i přesto, že jsou zcela nové, nemusí v některých případech stačit ani na zapnutí!

7. Pomůcky vždy používejte tak, aby to bylo bezpečné

Nedoporučujeme používat pomůcky na jiné činnosti, než na jaké jsou určeny. Pokud například vibrátor není vodotěsný, nepoužívejte ho ve vaně. Mohlo by dojít k vašemu zranění a zničení erotické pomůcky. Pokud je vám používání jakékoliv pomůcky nepříjemné nebo vám způsobuje bolest, zkuste ji použít jinak, případně sáhněte po jiném typu erotické pomůcky. Vaše zdraví je nejdůležitější.

8. Uskladnění erotických pomůcek

Aby vaše erotické pomůcky zůstaly v té nejlepší kondici, je důležité dbát i na jejich uskladnění. Pomůcky z měkkého (silikon, gel, TPR, TPE apod.) nebo plastového materiálu nikdy neuskladňujte v blízkosti tepelného zdroje (např. radiátoru). Mohlo by dojít k roztavení materiálu, a tím k úplnému znehodnocení.
Doporučujeme vám uschovat erotické pomůcky na čistém, tmavém a suchém místě. V naší nabídce naleznete i speciální pytlíky na uskladnění.

Jak používat konkrétní druhy erotických pomůcek

Anální kuličky

Slouží k dráždění a stimulaci análního otvoru. Narozdíl od Venušiných kuliček jsou menší a velmi často jich je víc. Dokonale zvlhčené anální kuličky lubrikačním gelem pomalu po jedné zasouváme do análního otvoru. Pokud pocítíme bolest, ihned přestaneme. Kuličky můžeme, ale nemusíme zasouvat až po koncový kroužek nebo západku. Při pohlavním styku vyvolávají tlak na vnitřní dutiny, a tak zvyšují pocit rozkoše při milování. Už při zavedení ale budete mít zajímavý a vzrušující pocit, protože okolí análního otvoru obsahuje nespočet nervových zakončení. Jednotlivé kuličky už při průchodu análním otvorem mírně tlačí na svěrač a po vklouznutí do análního otvoru se tento tlak uvolní. Při zavedení všech kuliček tento střídavý tlak vyvolá pocit vzrušení už před pohlavním stykem.
Při použití dbejte na bezbolestnost a důslednou hygienu.

Mohlo by vás zajímat:

Anální sprchy

Anální sprchy slouží k hygieně před análním sexem, a i když ji ne každý milovník této praktiky provádí, my to určitě doporučujeme. Anální sex je díky důkladné očistě střev a análního otvoru čistší a hygieničtější. Pokud s klystýrem nebo anální sprchou nemáte zkušenosti, je dobré začít pomalu a s menším množstvím vody. Obecně se při důkladnějším klystýru doporučuje 0,5–2 litry, anální sprchy ale většinou mají objem mnohem menší.

Hygiena se provádí nejlépe nalačno, po vyprázdnění střev, tedy po velké potřebě. Do balónku, který slouží jako zásobník tekutiny, napusťte studenou až vlažnou převařenou nebo destilovanou vodu a nasaďte na něj nástavec. Ten z vnější strany zvlhčete lubrikačním gelem a zaveďte do análního otvoru. Následně balónkem pumpujte vodu a vyplachujte.

Mohlo by vás zajímat:

Dezinfekce

Dezinfekce erotických pomůcek je nesmírně důležitá a její podcenění či nesprávné provedení může způsobit řadu problémů – od zdravotních komplikací až po znehodnocení samotné pomůcky.

V první řadě je třeba si uvědomit, z jakého materiálu je pomůcka vyrobená a jestli si její povrch nežádá speciální údržbu. Tato specifika naleznete v produktovém popisu našich výrobků a na obalu produktu.

Před použitím pomůcky (vibrátor, anální kolík, Venušiny kuličky…) je třeba ji opláchnout teplou vodou, osušit ji a následně nanést dezinfekční prostředek. I tady dbejte na doporučení výrobce a zkontrolujte, jestli je pomůcka vodotěsná. Pokud není, zabraňte kontaktu vody s tlačítkovým panelem a s částmi, kde jsou baterie a motorek. Chvíli počkejte, čistýma rukama rozetřete dezinfekční přípravek na celý povrch pomůcky, a pokud je to nutné, jemně ji osušte čistým ručníkem nebo papírovým kapesníkem.

Po použití pomůcku opláchněte teplou vodou a mýdlem, aby se smyly všechny viditelné nečistoty. Po tomto kroku se může hračka jevit jako čistá, ale ani tak není bez bakterií. Pomůcku otřete, aby na jejím povrchu nezůstala voda, a naneste na ni dezinfekční přípravek. Postupujte stejně jako v předchozím odstavci a potom pomůcku uschovejte na suché, tmavé a chladné místo, nejlépe v ochranném sáčku nebo obalu.

Mohlo by vás zajímat:

Erekční kroužky

Erekční kroužky jsou primárně určené k delšímu udržení erekce. V mnoha případech ale stimulují i ​​ženy. Erekční kroužek se nasadí na kořen penisu a penis „zaškrtí“. Tím se sníží odtok krve, což má za následek delší erekci. Pokud chcete stimulovat i partnerku, zvolte erekční kroužek s výstupky nebo vibracemi, které budou dráždit její erotogenní zóny.

Mohlo by vás zajímat:

Feromony

Pánské nebo dámské feromony zvyšují přitažlivost u druhého pohlaví. Hlavní roli tady hraje chemie. Feromony jsou pachové látky, které lidé zachytí i na podvědomé úrovni. Člověka, který je používá, vnímají jako přitažlivějšího a atraktivnějšího.

Feromony aplikujte ideálně na prokrvené místo na těle (zápěstí, krk apod.). Rozsah aplikace závisí na osobních potřebách a preferencích. Pokud jste si pořídili feromony v podobě antiperspirantu, aplikujte přípravek jako běžný antiperspirant. V případě, že jsou feromony neparfémované, naneste přiměřené množství na pulsní body. Pokud obsahují i ​​vonné látky, použijte dávku, která je příjemná vám i vašemu okolí.

Mohlo by vás zajímat:

Kondomy

Kondomy nebo prezervativy dokážou jako jeden z mála antikoncepčních prostředků ochránit před přenosem pohlavní choroby. I když jsou kondomy bezesporu jednou z nejvyužívanějších forem antikoncepce, stále se setkáváme s tím, že ne každý ji používá správně.

V první řadě je potřeba zkontrolovat datum spotřeby a ujistit se, že ochranný obal prezervativu není znehodnocený. Pokud je vše v pořádku, opatrně kondom vyjměte z ochranné fólie a nasaďte na ztopořený penis tak, abyste kondom pomalu rolovali směrem dolů. Ujistěte se, aby v rezervoáru kondomu, tedy na jeho špičce, nezůstal vzduch. Při nasazování špičku uchopte dvěma prsty – tím z ní přebytečný vzduch vytlačíte.

Kondom nasaďte až na kořen penisu. V žádném případě kondom nepoužívejte, pokud je natržený, a stejně tak ho vyměňte za nový, pokud při sexu důsledkem nesprávného nasazení z penisu sklouzl. Prezervativy jsou jednorázové, po použití je zabalte do papírového kapesníku a vyhoďte do koše.

Pokud máte pocit, že kondom nepříznivě ovlivňuje kvalitu erekce, případně vás škrtí, je možné, že potřebujete jinou velikost prezervativu. Pokud se po použití kondomu vyskytla alergická reakce, vyhledejte lékaře a pokuste se zjistit, na jakou složku prezervativu máte alergii.

S kondomy nepoužívejte lubrikační gely na bázi silikonu – tento základ lubrikantu by povrch prezervativu narušil. Spolu s kondomem používejte výhradně lubrikační gely na vodní bázi.

Mohlo by vás zajímat:

Krémy na delší výdrž nebo zlepšení erekce

Krémy na prodloužení erekce fungují na principu mírného znecitlivění penisu. Právě proto je důležité začínat s těmito přípravky pomalu a v rozumných množstvích. Nejprve vyzkoušejte méně přípravku, a když s výsledkem nebudete spokojeni, použijte přípravku víc. K dispozici jsou kromě krémů i spreje, ale v obou případech je důležité použít přípravek zpočátku v menších dávkách.

Pro co nejlepší účinek aplikujte přípravek 20–30 minut před pohlavním stykem. Budete mít záruku, že všechny účinné látky proniknou přes pokožku. Pokud se vyskytnou na kůži nebo sliznici zarudlá místa, dostaví se pálení či svědění, omyjte oblast, na kterou jste přípravek nanesli, vlažnou vodou a mýdlem.

Nikdy krémy, gely ani spreje neaplikujte na poraněnou či podrážděnou pokožku nebo sliznici.

Krémy na ženský orgazmus

Krémy či gely na lepší procítění ženského orgasmu obsahují účinné látky, které podporují prokrvení sliznice, a zvyšují tak její citlivost. Přípravek nanášejte na klitoris, vnější i vnitřní stydké pysky a na oblast poševního vchodu. Tento proces je možné zahrnout do předehry a aplikovat krém krouživými pohyby. Čím déle budete dané místo masírovat, tím se zvyšuje funkčnost přípravku. V závislosti na konkrétním výrobku mohou mít krémy chladivý, nebo hřejivý efekt. To, jestli je možné gel nebo krém používat spolu s kondomem, aniž by přípravek narušil jeho povrch, je uvedeno v popisu výrobku nebo na obalu stimulačního přípravku.

V případě, že gel nebo krém způsobuje nepříjemné pálivé pocity, zarudnutí a bolest, omyjte oblast, kam jste přípravek nanesli, vlažnou vodou a mýdlem. Následně místo osušte a před další erotickou stimulací počkejte, až nepříjemné pocity zcela vymizí.

Nikdy krémy ani gely neaplikujte na poraněnou či podrážděnou pokožku nebo sliznici.

Lubrikační gely

Lubrikační gely se používají nejen při nedostatečném zvlhčení sliznice, ale i v kombinaci s erotickými pomůckami. V obou případech je nutné vědět, jestli je báze lubrikačního gelu snášenlivá například s kondomem nebo danou erotickou pomůckou.

V kombinaci s kondomy se smí využívat výhradně lubrikační gely na vodní bázi. Ty na bázi silikonu by mohly povrch prezervativu poškodit.

Stejně je to i s erotickými pomůckami se silikonovým povrchem. Silikonový základ lubrikantu vede k jejich znehodnocení, proto je potřeba se mu vyhnout a sáhnout opět po produktu na vodní bázi. Tyto informace najdete i na našem e-shopu v popisu každého produktu.

Lubrikační gely se používají bezprostředně před pohlavním stykem a nanášejí se na oblast genitálií. Potřete dostatečným množstvím lubrikačního gelu penis nebo poševní vchod a v případě potřeby během pohlavního aktu množství gelu doplňujte. Na dostatečné zvlhčení myslete především při análním sexu nebo stimulaci análními erotickými pomůckami.

Mohlo by vás zajímat:

Masážní oleje

Masážní oleje jsou skvělým pomocníkem při předehře a mnohé z nich dokážou navíc příznivě podpořit citlivost sliznice. Můžete je aplikovat na povrch celého těla včetně intimních partií. Před použitím masážního oleje si pozorně přečtěte jeho složení a zkontrolujte, jestli nejste na některou z jeho složek alergičtí. V případě, že se dostaví pocit nepříjemného pálení, zarudnutí nebo svědění, okamžitě olej z pokožky smyjte teplou vodou a mýdlem.

Masturbátory, umělé vagíny, ústa, zadečky…

Ideální pomůcka pro muže, kteří nemají s kým nebo je vlastní ruka už nebaví. Existuje v mnoha provedeních – vagína, zadeček, ústa a možná se najdou i nějaké další. Masturbátor vždy kombinujte s lubrikačním gelem na vodní bázi. Pokud máte zdravotní problémy (vyrážky, kožní infekce, genitální herpes nebo jiné), použijte kondom.

Mohlo by vás zajímat:

Nafukovací panny, nafukovací panáci

Slouží hlavně jako zábavný doplněk různých oslav a rozluček se svobodou. Svým provedením imitují ženskou, mužskou nebo zvířecí postavu. Většina nafukovacích panen disponuje třemi otvory (ústa, vagína a anální otvor). Mužské provedení nafukovacího panáka má často penis a dva otvory (ústní a anální). Penis může být v některých případech vibrační.

V případě, že se rozhodnete nafukovací erotickou pomůcku použít ke skutečné penetraci, i tady je maximálně vhodné použít lubrikační gel. Vzhledem k materiálu výrobku na něj netlačte celou svou vahou. Vyhýbejte se také ostrým předmětům v jeho blízkosti a nevystavujte ho silnému slunečnímu záření.

Násady a návleky na penis

Násada na penis zpříjemní intimní chvíle a zároveň maximálně zvětší prožitek při milování. Pokud je to možné, násadu srolujte, potřete penis lubrikačním gelem a pomalými pohyby navlékněte návlek na neztopořený penis. Po ztopoření se násada přizpůsobí tvaru penisu a nemusíte se bát sklouznutí.

Vždy si vybírejte násadu podle velikosti svého penisu. Příliš malá násada vás bude bolet a naopak příliš velká násada bude klouzat dolů.

Mohlo by vás zajímat:

SM & BDSM pomůcky

Pokud je u některých pomůcek potřeba zvláštní obezřetnost, jsou to právě SM a BDSM doplňky. Pokud jste si zakoupili pomůcku, která má za úkol vašeho partnera nebo partnerku znehybnit, dbejte na to, aby dotyčného svázání nebolelo a neznemožňovalo mu prokrvení končetin. Pouta na zápěstí utahujte tak, abyste pod ně mohli bez problémů zastrčit jeden prst. Přílišné utažení může už za malou chvíli způsobit nepříjemné píchání v ruce. Stejné pravidlo platí i u obojků: zkontrolujte, že obojek nebrání osobě, která ho má nasazený, v dýchání.

V případě, že chcete používat bičíky a plácačky vhodné na spanking, si s podřízenou osobou vždy dohodněte pravidla. Začněte s jemnými a nepatrnými údery a intenzitu postupně a pomalu zvyšujte. Po celou dobu s osobou, která údery přijímá, komunikujte.

Náustky, kolíčky na bradavky nebo svorky na genitálie vždy používejte tak, aby způsobovaly rozkoš, ne bolest a strach. Náustek nesmí bránit v plynulém dýchání a sevření svorek či kolíčků musí být snesitelné.

Nikdy nenechávejte spoutanou osobu v místnosti o samotě.

Mohlo by vás zajímat:

Španělské mušky

Španělské mušky jsou nejlegendárnějším nápojem lásky a nejznámějším afrodiziakem s letitou historií. Přípravek můžete dávkovat rovnou pod jazyk v množství, jaké je uvedeno na obalu výrobku. Většinou jde o 15 až 20 kapek, které se podávají bezprostředně před pohlavním stykem nebo maximálně půl hodiny před ním. Pokud španělské mušky vykazují slabší účinky, dávkování zvyšte o maximálně 5 kapek, jak je uvedeno v příbalovém letáku.

Mohlo by vás zajímat:

Tampóny na sex

Tyto tampóny ocení všechny ženy, které si chtějí vychutnat milování i během svých dnů. Tampóny na sex ale nejsou určené k použití během nejsilnějších dnů vašeho cyklu. Neslouží ani k celodennímu nošení jako náhrada za klasický menstruační tampón. Tampóny nejsou náhradou za klasickou antikoncepci. Tampón je určen výhradně na jedno použití. Nevhazujte tampón do záchodu – patří do odpadkového koše. Pokud máte zavedené nitroděložní tělísko, před prvním použitím se poraďte se svým gynekologem, jestli je pro vás tento produkt vhodný.

Před vyjmutím tampónu z obalu si nejprve důkladně umyjte ruce. Pro snadnější zavedení můžete na tampón nanést kapičku lubrikantu nebo ho navlhčit vodou a následně vyždímat přebytek vody.

Nejjednodušší zavedení je v podřepu nebo vsedě na záchodě. Tampón chyťte dvěma prsty na bočních stranách a stiskněte ho. Prohlubeň na spodní straně tvoří podklad pro prst, aby se tampón dal během zavádění posouvat na správné místo. Druhou rukou otevřete stydké pysky. Nyní můžete tampón jedním prstem vsunout.

Tampón doporučujeme vyměnit po 4–6 hodinách. Při silném krvácení měňte každých 3–5 hodin. Maximální délka použití tamponu je 8 hodin. Okamžitě po styku či návštěvě bazénu tampon vyjměte. Předejdete tak možnému vzniku infekce.

K vyjmutí tampónu slouží otvor v jeho středu, do kterého vsunete prst a tampón vyndáte. Uchopit ho můžete za kteroukoliv část a vytáhnout. Další alternativou je použití vaginální sprchy, kterou tampón ještě více navlhčíte a on sám vyklouzne ven. Pokud se vám tampón nedaří vyjmout, navštivte neprodleně svého gynekologa, aby vám tampón vyjmul.

Mohlo by vás zajímat:

Vakuové pumpy

Slouží k okamžitému ztopoření penisu a dosažení větší a pevnější erekce. Některé vakuové pumpy jsou vibrační, takže plní také stimulační funkci.

Při používání vakuové pumpy doporučujeme odstranit ochlupení z intimních partií, a to zejména v místě, kde se hrdlo pumpy dotýká těla. Díky tomu bude pumpa dokonale těsnit a její efekt bude 100%.

Vakuovou pumpu nasaďte na penis, dobře přitlačte k tělu a použijte pumpičku na odsátí vzduchu z válce vakuové pumpy. Ve většině případů stačí 3–5 stlačení pumpičky pro úplné vysátí vzduchu. Díky vzniklému podtlaku se penis napumpuje krví, ztopoří se do svého maxima, a dokud podtlak neuvolníte, zůstane v tomto stavu.
Pro zmírnění tlaku je na každé vakuové pumpě ventil, pomocí kterého podtlak uvolníte.
Pro co nejbezpečnější použití doporučujeme nevytvářet podtlak až do bodu bolesti. Pokud se tak stane, použijte ventil na uvolnění.

Mohlo by vás zajímat:

Vaginální vakuové pumpy

Vaginální vakuové pumpy způsobují zvětšení vnějších pysků vagíny a následně zvýšení jejich citlivosti. Před použitím naneste na okraje malé množství lubrikačního gelu.
Vaginální vakuovou pumpu používejte tak, aby vám nezpůsobovala bolest a její použití bylo příjemné.
Pro zmírnění tlaku je na každé vakuové pumpě ventil, pomocí kterého uvolníte podtlak.
Pro co nejbezpečnější použití doporučujeme nevytvářet podtlak až do bodu bolesti. Pokud se tak stane, použijte ventil na uvolnění.

Mohlo by vás zajímat:

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou jedna z erotických pomůcek, které mají kromě stimulačního efektu i zdravotní funkci.
Před použitím navlhčete Venušiny kuličky malým množstvím lubrikačního gelu. Kuličky zasouvejte pomalu, po jedné, v pořadí, v jakém jsou umístěné na šňůrce. Šňůrku nikdy nezasunujte do vagíny. Slouží k jednoduchému vytažení.
Při použití dbejte na bezbolestnost a důslednou hygienu.

Mohlo by vás zajímat:


Vibrační vajíčka

Vajíčko je určeno ke stimulaci erotogenní zón po celém těle. Vhodné je využít ho například při milostné předehře jako masážní pomůcku. Díky vibračnímu vajíčku probudíte všechna nervová zakončení na svém těle a možná objevíte i ta, o kterých jste vůbec nevěděli, že je máte :)
Při vaginálním použití nikdy nezapomínejte na lubrikační gel. Díky němu bude používání a zavedení vibračního vajíčka lehčí a příjemnější.
Při použití dbejte na bezbolestnost a důslednou hygienu.

Mohlo by vás zajímat:

Vibrátory (vaginální, anální)

Vibrátor je snad nejoblíbenější erotická pomůcka. Je určen zejména k vaginální nebo anální stimulaci. Díky vibrátoru povzbudíte všechna nervová zakončení – vnitřní i vnější. Pro jeho správné fungování se nikdy nesnažte vibrátor dát do nepřirozené polohy, násilím ho ohýbat nebo lámat. Násilným ohnutím můžete výrobek poškodit a omezit jeho funkčnost.
Pro dokonalý a bezchybný zážitek používejte vibrátor zásadně s lubrikačním gelem na vodní bázi. Lubrikační gel zajistí dostatečnou vlhkost a kluzkost. Pokud používáte anální vibrátor, lubrikant je nezbytný. Při prvním použití vibrátoru ho zasouvejte pomalu a opatrně, vyzkoušejte si jeho funkce a intenzitu vibrování.
Při použití dbejte na bezbolestnost a důslednou hygienu.

Mohlo by vás zajímat:

Ostatní erotické pomůcky

Dilátory, klece na penis a jiné… Pomůcky a produkty, které poskytují specifický erotický zážitek nebo plní funkci, kterou jinou pomůckou nelze nahradit. V první řadě se ujistěte, že víte, jak se s pomůckou správně zachází a jaký je její primární účel. Potom postupujte podle pokynů výrobce nebo informací, které jsou na našem e-shopu uvedené v produktovém popisu. V žádném případě nezacházejte až na hranu bolesti. V případě, že se tak stane, přestaňte pomůcku používat a citlivé místo ošetřete tak, aby se co nejdříve zahojilo. Dbejte také na dodržování hygieny.

Načítám ...