Jak vybrat venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou vynález, který znali už před několika staletími v Číně a Egyptě. Dokazují to mnohé archeologické nálezy. Dnešní venušiny kuličky se liší v mnoha věcech, ale základní myšlenka zůstala stejná: posílit pánevní dno, pevnost vagíny a v neposlední řadě i způsobovat větší rozkoš.
Mnoho žen by si je i pořídilo, ale kvůli nedostatku zkušeností si neumí vybrat. Pokud mezi ně patříte, následující článek je určen právě vám.

Kritéria pro výběr vhodných venušiných kuliček

Velikost

Pro výběr venušiných kuliček je důležité dobře znát své tělo. Ženy, které mají pánevní dno ochablé (to je přirozená věc, která se odehrává v životě každé ženy), by měly zpočátku sáhnout po větších kuličkách. Ochablé svalstvo by nemuselo menší kuličky udržet a jednoduše by vám vyklouzly ven.


Materiál

Trpíte-li přecitlivělostí na některé materiály, zohledněte to i při výběru venušiných kuliček či jiných erotických pomůcek. Skvělou volbou pro začátečnice jsou venušiny kuličky ze silikonu. Silikon se jako materiál využívá ve zdravotnictví na různé zdravotní pomůcky, ale setkáváme se s ním i v domácnostech v podobě silikonových formiček na pečení či jiného kuchyňského náčiní. Pokud je tedy silikon bezpečný k pečení a nic do jídla neuvolňuje, je to vhodný materiál i na erotické pomůcky. Zkušené majitelky venušiných kuliček, které mají na něco alergii, si mohou dopřát kuličky vyrobené ze skla. Sklo je velmi pevné a nemusíte se bát, že by se kuličky rozbily. Jejich velkou výhodou je, že pokud se o ně dobře staráte, vydrží vám léta.


Způsob použití

Vanušine guličky Candy Balls
Venušiny kuličky Joyballs

Ještě před nákupem se rozhodněte, zda máte zájem o vaginální venušiny kuličky, nebo anální venušiny kuličky. Vaginální kuličky jsou většinou dvě, análních je naopak víc a jsou výrazně menší. V žádném případě nedoporučujeme používat jedny venušiny kuličky pro vaginální i anální stimulaci. Mohlo by to způsobit nepříjemnou infekci.


Se šňůrkou, nebo bez?

V našem sexshopu najdete také venušiny kuličky bez šňůrky. Ty jsou určené zkušeným uživatelkám s pevnými svaly, pomocí kterých je umí vytlačit ven z vagíny. Začátečnicím je nedoporučujeme, jinak není vyloučeno, že neplánovaně skončíte u gynekologa.
Venušiny kuličky beze šňůrky můžete používat i při pohlavním styku. Vagínu dokonale zaplní a užije si i partner.

Barva

Barva a případně i další parametry, jako jsou jemné výstupky na povrchu, jsou v zásadě nedůležité. Kuličky budete mít zasunuté ve vagíně, takže barvu stejně neuvidíte.

Klasické, nebo moderní?

V současnosti existují dva druhy venušiných kuliček. Ty klasické fungují na základě mechanického pohybu (při chůzi, stahy svalů apod.). Vedle nich jsou tu moderní kuličky na dálkové ovládání, kterým může být například váš mobilní telefon (nebo telefon partnera :)). Hlavní rozdíl je v ceně. Klasické kuličky koupíte v rozpětí asi 125 až 1250 korun podle materiálu a zpracování. Kuličky na dálkové ovládání jsou dražší, stojí většinou 1000 až 2000 korun, ale poskytují zcela jiný rozměr prožitku. Všechny jejich výhody by vystačily na samostatný článek. Můžete si o nich přečíst v našem dalším článku erotické pomůcky ovládané mobilem.

Několik rad k používání venušiných kuliček

• Nejlépe se vkládají, když žena leží, zvedne jednu nohu a vsune je dovnitř. Svaly pánevního dna jsou v této poloze uvolněné.
• Pro snadné zavedení stačí kuličku, kterou vkládáme jako první, natřít malým množstvím lubrikačního gelu.
• Zjistěte, kolik je pro snadné zavedení potřeba lubrikantu. Pokud totiž kuličky namažete moc, může se vám jednoduše stát, že vyklouznou ven. Pro pohodlné zavedení stačí opravdu malé množství jen na první kuličku.
• Pokud nemáte s venušinými kuličkami zkušenosti, doporučujeme první pokusy uskutečnit doma. Časem, až už budete umět se zavedenými kuličkami provádět běžné úkony, si je můžete zavést ráno, než půjdete do práce nebo třeba na procházku a kávu s kamarádkou.
Článek připravil
Karin
01.01. 2020
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Jak správně používat
18.10. 2023
Vše, co byste měli vědět o vakuových pumpách pro muže
Pumpa na penis už dávno není jen zdravotní pomůckou, ale umí také zlepšit a zpříjemnit intimní chvíle, a dokonce i dodat sebevědomí. Netradiční erotická pomůcka, která vám pomůže dosáhnout silnější erekce, zvětšit velikost penisu a přispět k lepšímu sexuálnímu prožitku. Přečtěte si náš článek a zjistěte, jaké jsou typy pump a jak je správně používat.
268
0
Sexuální zdraví
01.01. 2020
Kegelovy cviky – cesta k sexuálnímu zdraví
Dámy, pečujete o své sexuální zdraví? Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A to platí i v sexu. Přitom je to tak jednoduché, nenáročné a zadarmo. Děkovat můžete americkému gynekologovi Dr. Arnoldu Kegelovi. Ten v 50. letech minulého století přišel se sérií cviků, které pomáhají zlepšit stav sexuálního zdraví. Tyhle cviky se dají provádět i několikrát denně a jsou určené právě vám, milé dámy.
1 022
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...