Delší a intenzivnější orgasmus? Najděte svůj bod A!

Většina z nás si sexuální potěšení spojuje s pověstným bodem G. Málokdo ale ví o existenci bodu A. Pokud jste o něm zatím neslyšeli, věnujte pozornost následujícím řádkům. Bod A si ji rozhodně zaslouží.

Umístění a funkce bodu A
Bod A je erotogenní zóna předního fornixu (anterior fornix zone). Už jeho název tedy napovídá, že se nachází na přední stěně vagíny (směrem k pupíku). Konkrétní umístění je mezi děložním čípkem a močovým měchýřem. A-bodu se říká také ženská prostata, protože jeho umístění je identické s prostatou v mužském těle.

Právě na tomto místě se nachází shluk nervových zakončení, která mohou být menší než šířka prstu (pokud jste zatím nerodila). V opačném případě může tato oblast být až několikanásobně větší.

Jeho umístění si názorně popíšeme, ať bod A co nejsnáz najdete 👇

                                       

Odrazovým můstkem by pro vás měl být bod G (8 až 10 cm hluboko ve vagíně; poznáte ho tak, že jeho povrch má houbovitou strukturu). Jakmile ho vy nebo partner nahmatáte, pokračujte směrem do vnitra vaginálního otvoru. Bod A se nachází o 5 až 6 centimetrů výš.
Protože leží poměrně hluboko, je možné, že vaše prsty nebo prsty partnera nebudou stačit. V takovém případě doporučujeme použít pomůcku, která je dostatečně dlouhá a mírně ohnutá.

Nájdite svoj bod A!

Satisfyer A - spot! 

Nedoporučujeme používat pomůcky s ostrým koncem. Také si dejte pozor na délku nehtů. Nacházíme se totiž v oblasti děložního čípku a ten je velmi zranitelný. Jasným signálem, že jste bod A trefili, je zvýšená tvorba vaginálního sekretu, jeho stimulace může pomoct při vaginální suchosti a následně bolestivém pohlavním styku. Je tudíž zodpovědný i za mokré orgasmy 💦. Následně stačí bod A stimulovat pohyby zleva doprava. Také zkuste použít mírný tlak (většina nervových zakončení ve vagíně nereaguje na běžný dotek, ale právě na tlak). 

Za sebe jednoznačně doporučujeme Satisfyer A-mazing, který je díky užitné délce 15 cm a zaoblené špičce ideálně tvarovaný pro stimulaci bodu A. 

K opakované stimulaci bodu A dochází při souloži se silnými průniky – obvykle v poloze zezadu, na koníčka nebo v poloze, kdy se žena opírá a partner zezadu přiráží, ale platí to jen v případě, kdy je partner vyšší. Pokud máte nejraději starou dobrou misionářskou polohu a intimitu, kterou poskytuje, podložte si zadek polštářem, ať partner trefí bod A co nejsnáz.

Ke stimulaci bodu A často dochází při análním styku, protože zakončení vaginální trubice a konečníku dělí jen tenká vrstva tkáně. Pokud jste náruživou fanynkou análního sexu, za vaše příjemné pocity při něm může rozhodně bod A. Každé tělo je jiné a ne všem ženám je stimulace bodu A příjemná. Některé ženy mohou cítit nepříjemný tlak, protože tento bod se nachází blízko citlivého děložního čípku. Pokud vám ale stimulace bodu A přináší radost a potěšení, jste na nejlepší cestě k delšímu a intenzivnějšímu orgasmu.
Článek připravil
Martina
12.09. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
23.11. 2022
Všechno, co potřebujete vědět o vaginálním prdění (queefing)
Nepříjemnost, kterou zažila skoro každá žena. Oddáváte se sexu, užíváte si přítomnost a najednou… se ozve něco, co zní jako prd. Z vagíny. Cítíte rozpaky? Hanbu? Ale proč? Sex je vysoce intimní věc plná tekutin, zvuků a pachů, které k němu patří. A tenhle zvuk není výjimkou. Navíc se nejedná o prdnutí, ale o tzv. queef – projev vaginální plynatosti, jinak nazývané i vaginální flatulence (Flatus vaginalis).
1 206
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...