Delší a intenzivnější orgasmus? Najděte svůj bod A!

Většina z nás si sexuální potěšení spojuje s pověstným bodem G. Málokdo ale ví o existenci bodu A. Pokud jste o něm zatím neslyšeli, věnujte pozornost následujícím řádkům. Bod A si ji rozhodně zaslouží.

Umístění a funkce bodu A
Bod A je erotogenní zóna předního fornixu (anterior fornix zone). Už jeho název tedy napovídá, že se nachází na přední stěně vagíny (směrem k pupíku). Konkrétní umístění je mezi děložním čípkem a močovým měchýřem. A-bodu se říká také ženská prostata, protože jeho umístění je identické s prostatou v mužském těle.

Právě na tomto místě se nachází shluk nervových zakončení, která mohou být menší než šířka prstu (pokud jste zatím nerodila). V opačném případě může tato oblast být až několikanásobně větší.

Jeho umístění si názorně popíšeme, ať bod A co nejsnáz najdete 👇

                                       

Odrazovým můstkem by pro vás měl být bod G (8 až 10 cm hluboko ve vagíně; poznáte ho tak, že jeho povrch má houbovitou strukturu). Jakmile ho vy nebo partner nahmatáte, pokračujte směrem do vnitra vaginálního otvoru. Bod A se nachází o 5 až 6 centimetrů výš.
Protože leží poměrně hluboko, je možné, že vaše prsty nebo prsty partnera nebudou stačit. V takovém případě doporučujeme použít pomůcku, která je dostatečně dlouhá a mírně ohnutá.

Nájdite svoj bod A!

Satisfyer A - spot! 

Nedoporučujeme používat pomůcky s ostrým koncem. Také si dejte pozor na délku nehtů. Nacházíme se totiž v oblasti děložního čípku a ten je velmi zranitelný. Jasným signálem, že jste bod A trefili, je zvýšená tvorba vaginálního sekretu, jeho stimulace může pomoct při vaginální suchosti a následně bolestivém pohlavním styku. Je tudíž zodpovědný i za mokré orgasmy 💦. Následně stačí bod A stimulovat pohyby zleva doprava. Také zkuste použít mírný tlak (většina nervových zakončení ve vagíně nereaguje na běžný dotek, ale právě na tlak). 

Za sebe jednoznačně doporučujeme Satisfyer A-mazing, který je díky užitné délce 15 cm a zaoblené špičce ideálně tvarovaný pro stimulaci bodu A. 

K opakované stimulaci bodu A dochází při souloži se silnými průniky – obvykle v poloze zezadu, na koníčka nebo v poloze, kdy se žena opírá a partner zezadu přiráží, ale platí to jen v případě, kdy je partner vyšší. Pokud máte nejraději starou dobrou misionářskou polohu a intimitu, kterou poskytuje, podložte si zadek polštářem, ať partner trefí bod A co nejsnáz.

Ke stimulaci bodu A často dochází při análním styku, protože zakončení vaginální trubice a konečníku dělí jen tenká vrstva tkáně. Pokud jste náruživou fanynkou análního sexu, za vaše příjemné pocity při něm může rozhodně bod A. Každé tělo je jiné a ne všem ženám je stimulace bodu A příjemná. Některé ženy mohou cítit nepříjemný tlak, protože tento bod se nachází blízko citlivého děložního čípku. Pokud vám ale stimulace bodu A přináší radost a potěšení, jste na nejlepší cestě k delšímu a intenzivnějšímu orgasmu.
Článek připravil
Martina
12.09. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
20.10. 2023
Růžový říjen – měsíc prevence rakoviny prsu
Měsíc říjen se nese ve znamení celosvětové osvěty prevence rakoviny prsu.  Prsa jsou symbolem ženskosti a mateřství. Jsou součástí ženské identity. Po staletí jsou zdrojem inspirace pro umělce. Bohužel pro tisíce žen jsou také zdrojem trápení. Rakovina prsu je na prvním místě v žebříčku nejčastěji diagnostikovaných nádorových onemocnění u žen. Více než 6000 českých žen každoročně opouští ordinaci lékaře s děsivou diagnózou - rakovinou prsu. Pokud je však zachycena v raném stadiu, má pacientka velkou šanci na uzdravení. U tohoto typu rakoviny je nesmírně důležitá prevence. A ta je naštěstí dobře dostupná.
222
0
Sexuální polohy a praktiky
09.07. 2021
Co je to squirting neboli mokrý orgasmus?
Squirting či jinak řečeno – ženský mokrý orgasmus je v oblasti sexu velkým fenoménem. Každopádně více se o něm mluví, než kolik žen ho ve skutečnosti zažívá, neboť mokrého orgasmu dosáhne jen zhruba 20 % žen. O to vyhledávanější jsou na porno stránkách scény se ženským squirtingem, neboť každý muž si chce dokázat, že se ženou dokáže dělat divy. Jak celý proces vypadá, jak mokrého orgasmu dosáhnout a co za tekutinu v tu chvíli z ženy vychází?
7 477
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...