Delší a intenzivnější orgasmus? Najděte svůj bod A!

Většina z nás si sexuální potěšení spojuje s pověstným bodem G. Málokdo ale ví o existenci bodu A. Pokud jste o něm zatím neslyšeli, věnujte pozornost následujícím řádkům. Bod A si ji rozhodně zaslouží.

Umístění a funkce bodu A
Bod A je erotogenní zóna předního fornixu (anterior fornix zone). Už jeho název tedy napovídá, že se nachází na přední stěně vagíny (směrem k pupíku). Konkrétní umístění je mezi děložním čípkem a močovým měchýřem. A-bodu se říká také ženská prostata, protože jeho umístění je identické s prostatou v mužském těle.

Právě na tomto místě se nachází shluk nervových zakončení, která mohou být menší než šířka prstu (pokud jste zatím nerodila). V opačném případě může tato oblast být až několikanásobně větší.

Jeho umístění si názorně popíšeme, ať bod A co nejsnáz najdete 👇

                                       

Odrazovým můstkem by pro vás měl být bod G (8 až 10 cm hluboko ve vagíně; poznáte ho tak, že jeho povrch má houbovitou strukturu). Jakmile ho vy nebo partner nahmatáte, pokračujte směrem do vnitra vaginálního otvoru. Bod A se nachází o 5 až 6 centimetrů výš.
Protože leží poměrně hluboko, je možné, že vaše prsty nebo prsty partnera nebudou stačit. V takovém případě doporučujeme použít pomůcku, která je dostatečně dlouhá a mírně ohnutá.

Nájdite svoj bod A!

Satisfyer A - spot! 

Nedoporučujeme používat pomůcky s ostrým koncem. Také si dejte pozor na délku nehtů. Nacházíme se totiž v oblasti děložního čípku a ten je velmi zranitelný. Jasným signálem, že jste bod A trefili, je zvýšená tvorba vaginálního sekretu, jeho stimulace může pomoct při vaginální suchosti a následně bolestivém pohlavním styku. Je tudíž zodpovědný i za mokré orgasmy 💦. Následně stačí bod A stimulovat pohyby zleva doprava. Také zkuste použít mírný tlak (většina nervových zakončení ve vagíně nereaguje na běžný dotek, ale právě na tlak). 

Za sebe jednoznačně doporučujeme Satisfyer A-mazing, který je díky užitné délce 15 cm a zaoblené špičce ideálně tvarovaný pro stimulaci bodu A. 

K opakované stimulaci bodu A dochází při souloži se silnými průniky – obvykle v poloze zezadu, na koníčka nebo v poloze, kdy se žena opírá a partner zezadu přiráží, ale platí to jen v případě, kdy je partner vyšší. Pokud máte nejraději starou dobrou misionářskou polohu a intimitu, kterou poskytuje, podložte si zadek polštářem, ať partner trefí bod A co nejsnáz.

Ke stimulaci bodu A často dochází při análním styku, protože zakončení vaginální trubice a konečníku dělí jen tenká vrstva tkáně. Pokud jste náruživou fanynkou análního sexu, za vaše příjemné pocity při něm může rozhodně bod A. Každé tělo je jiné a ne všem ženám je stimulace bodu A příjemná. Některé ženy mohou cítit nepříjemný tlak, protože tento bod se nachází blízko citlivého děložního čípku. Pokud vám ale stimulace bodu A přináší radost a potěšení, jste na nejlepší cestě k delšímu a intenzivnějšímu orgasmu.
Článek připravil
Martina
12.09. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Co je to ...
03.03. 2021
Co je to partnerský vibrátor a proč se vyplatí ho vyzkoušet?
Když se řekne partnerský vibrátor, ne každý ví, co přesně si má pod tímto pojmem představit. Dokonce se může stát, že ani při pohledu na tuto hračku mnozí nebudou mít jasno v tom, jak se používá. Od jiných erotických pomůcek, které jsou často rozpoznatelné na první pohled, se partnerské vibrátory odlišují svým elegantním a nenápadným vzhledem. Co to partnerský vibrátor je, jak přesně se používá a co všechno v posteli dokáže?
470
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...
Používáme soubory cookies, abychom Vám při nakupování poskytli ten nejlepší možný zážitek.