Sleva 15% s kódem: TEPLO36 🥵 Pouze za horkých dnů

Co je to orální lubrikant?

Když se řekne orální lubrikant, mnoho lidí se zarazí. Vždyť v ústní sliznici jsou přece sliny, které jako zvlhčovadlo při orálním sexu působí dokonale. Tak k čemu potom slouží orální lubrikanty? A jak přesně se používají? S těmito otázkami se střetáváme poměrně často, a proto jsme se rozhodli napsat o orálních lubrikantech blog.

Pod pojem orální lubrikant spadají lubrikační gely s různými příchutěmi, které jsou díky svému složení zároveň jedlé a nezpůsobují trávicí potíže. Slouží k provonění pokožky těla a „dochucení“ intimních partií. Existují také ve formě speciálního spreje a jejich účinek oceníte při tzv. deep throat, tedy hlubokém orálním sexu. Většinou se taktéž vyrábějí v mnoha vůních a příchutích.

Jedlý lubrikační gel

Je takový, který příjemně voní a dobře chutná. Příchutě se liší podle výrobce – vybrat si můžete vanilkový, čokoládový nebo různé ovocné, např. malinový, broskvový atd. Používá se jako klasický lubrikační gel, tedy na zvlhčení sliznice při pohlavním aktu, avšak zároveň má i obrovskou výhodu. Zatímco po použití běžného lubrikantu není možné penetraci přerušit a okamžitě ji nahradit orálním sexem, v tomto případě si to situace přímo žádá. 

Není potřeba nic a nikoho utírat, rovnou se můžete oddávat hrátkám. Oblast na kterou jej nanesete poté příjemně voní a skvěle chutná. Kromě jiného je možné orální lubrikant použít i jako masážní krém. Provoní pokožku, zvláční ji a není překážkou ani při polibcích.

Orální lubrikační gel je skvělé nanést na intimní partie také těsně před orálním sexem, s cílem trochu si penis či vaginu provonět a udělat je ještě neodolatelnější.

Jsou takové lubrikanty plnou náhradou za běžné lubrikační gely?

Tato otázka si žádá podívat se na danou věc trochu podrobněji. Pokud víte, že při pohlavním aktu nepotřebujete speciální přípravek na zvlhčení sliznice, orální lubrikant vám bude plně postačující. Jestli si s ním ale chcete ozvláštnit například anální hrátky, je dobré zvážit, zda vám takový lubrikační gel poskytne účinek, jakého by byl schopný i anální lubrikační gel. 

Složení orálního gelu je speciálně navrženo tak, aby penetraci při análním sexu co nejvíce ulehčilo. Anální lubrikant má většinou o něco hustší konzistenci a maximální dlouhotrvající účinek, čímž se, bohužel, orální gel vždy pochlubit nemůže. 

Orální sprej

Tyhle spreje obsahují látky, které způsobí dočasné znecitlivění hrdla, které vede k potlačení dávicího reflexu. Ten se při hlubokém orálu stává trochu překážkou a v případě, že s tím má partnerka či partner problém, který se nedaří vyřešit, orální sprej je skvělým pomocníkem.

Aplikuje se bezprostředně před orálním sexem na sliznici úst, vnitřní stranu dásní a celý povrch jazyka včetně jeho kořene. Po chvíli se začnou projevovat první účinky a poté již můžete s orálním sexem začít..

Orální sprej nezapíjejte žádnou tekutinou ani si ústa po jeho aplikaci nevyplachujte. Zabránili byste tak účinku benzokaínu – látce, která se postará o již zmíněné znecitlivění. Pokud vám přijde, že citlivost hrdla neodpovídá vašim očekáváním, po pár minutách aplikaci zopakujte. Množství použité tekutiny je individuální záležitost, proto je potřeba zpočátku sprej vyzkoušet a otestovat jeho účinky.

Jistě si kladete otázku, zda je orální sprej bezpečný a zdravotně nezávadný, jestliže dočasně blokuje přirozenou schopnost organismu – reagovat na podněty v podobě obranné reakce, tedy dávicím reflexem.

Benzokaín je látka z kategorie anestetik, která se běžně nachází také v léčivech, které mají za cíl snížení bolesti formou znecitlivění postižené, tedy bolavé oblasti. Lze se s ní střetnout v pastilkách, orálních sprejech či gelech a krémech. Nejčastěji s ní člověk přijde do kontaktu při bolesti v krku, kde na ní taktéž narazíme ve formě spreje. 

Koncentrace této účinné látky v orálních sprejech, které nabízíme v našem eshopu, není vyšší než v bežně dostupných volně prodejných léčivech. Znecitlivující účinek se vytrácí do půlhodiny od aplikace, v mnohých případech i mnohem dříve. Sprej nemá žádný vliv na plynulost dýchání a taktéž neblokuje čichové receptory.

Pokud se teď ptáte, zda je možné orální sprej použít také v období nachlazení, když vás trápí bolavé hrdlo, odpověď zní ano. V žádném případě to však není lék, spíše rychlá "záchrana", proto s jakýmkoliv zdravotním problémem bežtě k lékaři, nikoliv do sexshopu. :)
Článek připravil
Martina
24.03. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Lepší sex
18.12. 2020
Proč byste měli vyzkoušet skleněné erotické pomůcky?
Různorodost materiálů používaných při výrobě erotických pomůcek nám dává možnost vybrat si pro sebe tu správnou hračku. Zatímco o těch silikonových se mluví jen v superlativech, na stejně kvalitní pomůcky pro dospělé ze skla se často zapomíná. Možná jsou za tím předsudky, které v nás vyvolávají obavy. Většina z nás má přece v paměti sklo zafixované jako křehký materiál, se kterým je třeba zacházet opatrně.
680
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...