Jak si vybrat vibrátor?

Toužíte po nezapomenutelných orgasmech, ale žádný partner zrovna není nablízku? K tomu, abyste si mohla užívat dokonalých a několikanásobných orgasmů, ho přece vůbec nepotřebujete. Nebo jste byla na kávě s kamarádkou, která se právě rozešla s přítelem, a chcete ji přivést na jiné myšlenky? Na trhu najdete širokou nabídku vibrátorů – stačí, když věnujete trochu pozornosti a času výběru té správné erotické pomůcky. Poradíme vám, jak si vybrat vibrátor, i pokud nemáte zkušenosti a nechcete výběr nechat na náhodě.

Ať už jste zrovna bez partnera, nemáte moc zkušeností, nebo jste jen oporou vašich single kamarádek, vybírat můžete podle typu, materiálu, rozměrů a funkcí vibrátoru. Při výběru toho správného tvaru doporučujeme vzít v úvahu intimní části, které chcete vibrátorem dráždit. Můžete si zvolit ze základních kategorií: análních, vaginálních a klitorisových vibrátorů, které zároveň stimulují bod G.

První otázka, na kterou se doporučujeme zaměřit, je tvar vibrátoru. Pokud na sebe nechcete zbytečně upozorňovat a chcete vibrátor používat i na cestách, můžete sáhnout po některém z mini vibrátorů, který diskrétně schováte do kabelky. Nebo si představujete něco většího? Nezapomenutelného orgasmu dosáhnete i pomocí vibrátorů stimulujících bod G, které jsou tvarované tak, že váš bod G snadno najdou a zároveň budou stimulovat i klitoris. Pokud máte raději přirozenost, zaměřte se na realistické vibrátory, které vám zase zaručí co nejvěrnější pocit skutečného penisu. Jejich povrch bývá žilnatý, nechybí ani detailně tvarovaný žalud. Dokonce mezi nimi najdete modely s varlaty a přísavkou, díky které je můžete připevnit k hladkým povrchům a užívat si rozkoše bez použití rukou. Pokud hledáte ještě zajímavější design, dobrá zpráva je, že výrobci nezapomněli ani na vás, proto můžete vybírat i z nabídky vibrátorů rozličných tvarů.

Funkce?

Jedním z nejdůležitějších kritérií je materiál erotické pomůcky. Dostupných materiálů, ze kterých se vibrátory vyrábějí, je několik (silikon, PVC, sklo, guma, želatina).

V současnosti jsou jedničkou na trhu silikonové vibrátory. Výhodou silikonu je, že splňuje i ty nejnáročnější požadavky, nezpůsobuje alergické reakce, je příjemný na dotek a díky hladkému povrchu se snadno udržuje hygienicky čistý. Vibrátory jsou dostupné v různých tvarech a barevných provedeních. Jsou velmi oblíbené a určitě jimi nic nezkazíte. Realistické vibrátory jsou vyrobené z želatinového materiálu nebo PVC, proto bývají ohebné a pružné.

Pokud patříte spíš mezi začátečnice, nedoporučujeme žádné extrémní rozměry. V ideálním případě se řiďte dosavadními zkušenostmi a vynechejte experimenty, které by vám mohly způsobit bolest. Při rozhodování určitě vezměte v úvahu rozměry, které si zjistěte raději ještě před koupí vibrátoru.
 

Lubrikační gel

Ať už si vyberete jakýkoli typ vibrátoru, v každém případě nezapomeňte použít vhodný lubrikační gel. Díky němu si užijete hladké vklouznutí vibrátoru a bezbolestnou penetraci. U vibrátorů ze silikonu používejte zásadně lubrikant na vodní bázi. Silikonový lubrikant v kontaktu se silikonovým materiálem nenávratně naruší a poškodí povrch erotické pomůcky. Vzhledem k široké nabídce různých materiálů se vždy zajímejte o materiál, ze kterého je vibrátor vyrobený, a tomu přizpůsobte výběr vhodné ho lubrikačního gelu.


Dezinfekce

Aby bylo používání vibrátoru bezproblémové a mohla jste si v jeho společnosti hygienicky užívat, doporučujeme použít vhodný čisticí prostředek na erotické pomůcky, který se postará o důkladnou dezinfekci vibrátoru před jeho použitím i po něm. Zabráníte tím vzniku a šíření bakterií a nepříjemných infekcí.
Článek připravil
Vanda
01.01. 2020
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Zajímavosti a novinky
20.06. 2022
Séria: Smysly jako erotogenní zóny – ČICH
Každý z našich smyslů je zároveň i erotogenní zónou, která nám může otevřít nové dimenze intimního zážitku. Začneme čichem. Právě s čichem souvisí staré známé tvrzení, že „partner nám musí vonět“. Jedná se o zjednodušené podání složitého chemicko-biologického procesu, který se odehrává v našem mozku a výrazně se podílí na výběru sexuálního i životního partnera.
385
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...