Co je to analingus a jak na něj?

Analingus, pojem kterým je označováno lízání análu, je v médiích často vykreslován poměrně expresivně. Tato sexuální praktika má ovšem stejné kouzlo jako jiné techniky, i pro ní ale platí, že nejdůležitější je hygiena a vzájemná komunikace.
Čo je to analingus, anilingus či rimming

Co je to analingus?

Lízání análního otvoru můžeme znát pod pojmy analingus, anilingus či rimming. Tuto orální stimulaci konečníku si mohou vychutnat lidé jakéhokoliv pohlaví nebo sexuální orientace. Konkrétně jde o stimulaci konečníku, která zahrnuje jemné líbání, lízání nebo dokonce sání.

Není žádnou záhadou, proč si někteří lidé tuto sexuální praktiku tak oblíbili. V análním otvoru a jeho okolí se nachází velké množství nervových zakončení. Jejich orální stimulace je tedy pro mnohé velmi příjemná. Praktikuje ji mnoho lidí, kteří si netroufají vyzkoušet anální kolík nebo vibrátor, což je samozřejmě také v pořádku.

Jak na bezpečný a dobrý analingus

Sprcha nebo koupel v teplé vodě a sprchový/čistící gel by měly být samozřejmostí před jakýmkoli sexuálním stykem. Před analingusem však kromě důkladného omytí konečníku a jeho okolí doporučujeme také anální sprchu. Je to zejména proto, že po tomto análním dobrodružství se někdy dostaví i chuť na anální sex. Návod na to, jak se připravit na anální sex, najdete na našem blogu.

Dalším důležitým faktorem je ochlupení. Právě v něm se mohou zachytit zbytky fekálií, a proto znovu zdůrazňujeme nutnost sprchy nebo koupele. Otázkou však je, zda vaše polovička dává při analingusu přednost ochlupení nebo hladké pokožce. Nestyďte se to spolu předem probrat, a pokud jste s preferencemi svého partnera zajedno, pečlivě si danou oblast oholte nebo depilujte. Můžete se také rozhodnout pro profesionální depilaci voskem nebo náročnější laserovou epilaci.

Opatrnosti není nikdy dost, proto dávejte pozor i na drobné ranky a trhlinky, které mohou při odstraňování chloupků vzniknout. Mohou zvýšit riziko šíření bakterií nebo pohlavně přenosných chorob. To však platí i pro mnoho dalších sexuálních aktivit.

Vyhněte se také analingu, pokud máte zdravotní problémy související se zažívacím traktem a konečníkem nebo na opačné straně v případě jakýchkoli vředů nebo podráždění v ústech a krku.

Skvělými možnostmi ochrany a prevence před pohlavně přenosnými chorobami je používání orálních ubrousků nebo orálních kondomů. Beffy orální ubrousky jsou supertenké fólie či ubrousky, díky kterým si můžete užít bezpečný orální sex. Stačí je přiložit na požadované místo - vagínu nebo anální oblast - a můžete se pustit do práce. Pokud chcete zážitek zintenzivnit, potřete spodní stranu kapkou lubrikantu na vodní bázi, speciálně doporučujeme ochucené lubrigely. Samotný orální zážitek bude stimulující navzdory ubrousku Beffy, ubrousek totiž netlumí dotyky ani nesnižuje citlivost intimní oblasti. Velkou výhodou je, že z fólií Beffy není cítit latex ani nejsou parfémované.Při lízání análu můžete dělat jazykem kroužky, půlkruhy, lízat do stran nebo sát jazykem, fantazii se (po vzájemné dohodě) meze nekladou.
Článek připravil
Veronika
14.11. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Jak správně používat
14.01. 2022
Jak správně používat anální sprchu? (Adam)
Anální sprchy jsou velmi užitečným nástrojem pro příznivce análních erotických pomůcek a análního sexu jako takového. Jejich úkolem je vyčištění análního otvoru, aby anální hrátky byly co nejhygieničtější. Anální sprcha nám pomáhá vyhnout se „nepříjemnostem“ a zároveň uvolní a připraví anální otvor pro penetraci. Pro mnohé už samotný pocit při použití anální sprchy vyvolává velké vzrušení. V každém případě není použití anální sprchy nic nepříjemného – ba naopak, pokud se sprcha používá správně. Obzvlášť důležité je použití anální sprchy, pokud plánujete takzvaný rimming, tedy lízání análu.
2 355
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...