Sleva 15% s kódem: TEPLO36 🥵 Pouze za horkých dnů

Co je to analingus a jak na něj?

Analingus, pojem kterým je označováno lízání análu, je v médiích často vykreslován poměrně expresivně. Tato sexuální praktika má ovšem stejné kouzlo jako jiné techniky, i pro ní ale platí, že nejdůležitější je hygiena a vzájemná komunikace.

Análny rimming alias analingus!
Co je to analingus?

Lízání análního otvoru můžeme znát pod pojmy analingus, anilingus či rimming. Tuto orální stimulaci konečníku si mohou vychutnat lidé jakéhokoliv pohlaví nebo sexuální orientace. Konkrétně jde o stimulaci konečníku, která zahrnuje jemné líbání, lízání nebo dokonce sání.

Není žádnou záhadou, proč si někteří lidé tuto sexuální praktiku tak oblíbili. V análním otvoru a jeho okolí se nachází velké množství nervových zakončení. Jejich orální stimulace je tedy pro mnohé velmi příjemná. Praktikuje ji mnoho lidí, kteří si netroufají vyzkoušet anální kolík nebo vibrátor, což je samozřejmě také v pořádku.

Jak na bezpečný a dobrý analingus

Sprcha nebo koupel v teplé vodě a sprchový/čistící gel by měly být samozřejmostí před jakýmkoli sexuálním stykem. Před analingusem však kromě důkladného omytí konečníku a jeho okolí doporučujeme také anální sprchu. Je to zejména proto, že po tomto análním dobrodružství se někdy dostaví i chuť na anální sex. Návod na to, jak se připravit na anální sex, najdete na našem blogu.

Dalším důležitým faktorem je ochlupení. Právě v něm se mohou zachytit zbytky fekálií, a proto znovu zdůrazňujeme nutnost sprchy nebo koupele. Otázkou však je, zda vaše polovička dává při analingusu přednost ochlupení nebo hladké pokožce. Nestyďte se to spolu předem probrat, a pokud jste s preferencemi svého partnera zajedno, pečlivě si danou oblast oholte nebo depilujte. Můžete se také rozhodnout pro profesionální depilaci voskem nebo náročnější laserovou epilaci.

Opatrnosti není nikdy dost, proto dávejte pozor i na drobné ranky a trhlinky, které mohou při odstraňování chloupků vzniknout. Mohou zvýšit riziko šíření bakterií nebo pohlavně přenosných chorob. To však platí i pro mnoho dalších sexuálních aktivit.

Vyhněte se také analingu, pokud máte zdravotní problémy související se zažívacím traktem a konečníkem nebo na opačné straně v případě jakýchkoli vředů nebo podráždění v ústech a krku.

Skvělými možnostmi ochrany a prevence před pohlavně přenosnými chorobami je používání orálních ubrousků nebo orálních kondomů. Beffy orální ubrousky jsou supertenké fólie či ubrousky, díky kterým si můžete užít bezpečný orální sex. Stačí je přiložit na požadované místo - vagínu nebo anální oblast - a můžete se pustit do práce. Pokud chcete zážitek zintenzivnit, potřete spodní stranu kapkou lubrikantu na vodní bázi, speciálně doporučujeme ochucené lubrigely. Samotný orální zážitek bude stimulující navzdory ubrousku Beffy, ubrousek totiž netlumí dotyky ani nesnižuje citlivost intimní oblasti. Velkou výhodou je, že z fólií Beffy není cítit latex ani nejsou parfémované.Při lízání análu můžete dělat jazykem kroužky, půlkruhy, lízat do stran nebo sát jazykem, fantazii se (po vzájemné dohodě) meze nekladou.
Článek připravil
Veronika
14.11. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
15.05. 2023
Vagína a vulva jednou provždy: není to totéž!
Lidské tělo je krásný a složitý organismus. I když lidé chápou teorii relativity nebo dokážou rozeznat jednotlivé druhy hub, anatomie je kdesi na okraji zájmu široké veřejnosti. Znalost lidského těla by měla být součástí základních znalostí. Když dobře známe své tělo, můžeme s ním pracovat a vytěžit z něj maximum. Přesto má v této oblasti mnoho lidí, žen i mužů, obrovské mezery.
505
0
Sexuální zdraví
22.02. 2024
Sex po porodu. Kdy začít?
Těhotenství a porod obecně jsou významným zásahem do ženského těla. Někdy ženy dokonce nemohou mít během těhotenství sex, pokud je rizikový. Po narození dítěte si ho proto samozřejmě chtějí dosytosti užít. Všichni víme, že po porodu žena nesmí mít sex po dobu 6 týdnů, protože nastává fáze "očisty“ – šestinedělí. A zároveň se ani ženám do sexu nechce a pohlavní styk je to poslední, na co novopečená maminka myslí. Kolotoč kolem miminka dá zkrátka zabrat i té nejvášnivější ženě.
240
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...