Jaký je rozdíl mezi dildem a dongem?

Dildo a dong… Dvě slova vyjadřující dvě erotické hračky, které se často zaměňují. Schválně – víte, jaký je rozdíl mezi dildem a dongem? Některé na první pohled důvěryhodné internetové zdroje v tom mají, jak jsme právě zjistili, také trochu zmatek. Proto si dnes ozřejmíme, co je to dildo, co je to dong a v čem se od sebe liší.

Začněme tím, co mají společného. Dildo i dong je pomůcka určená k penetraci, která nedisponuje vibracemi. Od vibrátoru se tak liší nejen tím, že v sobě nemá motorek, ale i skutečností, že nejde o ideální hračku ke stimulaci klitorisu. Právě tento drobný orgán ženského těla ke svému dráždění potřebuje vibrace a rychlé kmitání.

Primární účel tedy máme určený – penetrovat či vnikat do vagíny či zadečku. A právě tady se dostáváme k hlavnímu rozdílu. Zatímco dildo je vhodné ke vnikání do obou otvorů, dong by se měl kvůli bezpečnosti používat pouze k vaginálnímu dráždění.

Tušíte, proč tomu tak je? Zásadní roli hraje tvar. Zatímco dildo je přizpůsobené i anální penetraci, dong by mohl při větším odvázání se nebo nepozornosti vklouznout do zadečku celý...

Co je to dildo?

Dildo jsme detailněji popsali v předchozím článku s názvem Co je to dildo a jak si s ním co nejvíc užít.  V článku najdete všechny informace o tomto produktu včetně toho, z jakého materiálu se nejčastěji vyrábí, případně jaká má pozitiva v porovnání s vibrátorem.

Co je to dong?

Pojem dong je v angličtině expresivním výrazem pro penis. Jeho tvar se na první pohled nemusí od dilda moc lišit. Obě pomůcky jsou nejčastěji realisticky tvarované umělé penisy, a to včetně precizně vytvarovaných žilek či žaludu.

Dong ale na rozdíl od dilda nemá rozšířenou spodní část, takzvanou základnu. Zatímco dildo se v dolní části plynule rozšiřuje, a tak při penetraci slouží jako kotva, dong nemá nijak speciálně tvarovaný konec. Jeho základna má stejný průměr jako samotné tělo, takže není příliš vhodný pro vnikání do análního otvoru.

Důvodem je právě chybějící rozšířená platforma, která zajišťuje, že se po zasunutí dilda pomůcka dál nedostane. Širší část slouží k tomu, aby se ve vás hračka úplně neztratila.

Dong je tedy vhodný především k vaginální penetraci, protože pochva není dutina, z níž by předměty mohly putovat dál do těla. Její délka je přibližně 10 až 15 cm a od pánevní oblasti ji dělí neprůchodný děložní krček. Ten se otevírá jen během porodu, jinak je to maličký otvor, který slouží jen k odtoku menstruační krve nebo průchodu spermií do dělohy.

Záhada ohledně dild a dongů je tedy rozlousknutá. Jinak se od sebe neliší v ničem a dál jim patří místo v předních příčkách žebříčku oblíbenosti erotických pomůcek.

Článek připravil
Martina
12.11. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Co je to ...
08.04. 2021
Co je to dildo a jak si s ním co nejvíce užít?
Čím dál častěji se setkáváme s tím, že ne každý přesně ví, co si pod pojmem dildo představit. Fakt, že jde o erotickou pomůcku, je každému jasný, ale jak vypadá a co všechno s ní lze zažít, to už je většinou zahalené rouškou tajemství nebo opředené mnohými mýty. Pojďme se tedy podívat na to, co dildo je, jak se používá a jak si s ním užít co nejvíce zábavy a vzrušení.
1 973
0
Co je to ...
03.03. 2021
Co je to partnerský vibrátor a proč se vyplatí ho vyzkoušet?
Když se řekne partnerský vibrátor, ne každý ví, co přesně si má pod tímto pojmem představit. Dokonce se může stát, že ani při pohledu na tuto hračku mnozí nebudou mít jasno v tom, jak se používá. Od jiných erotických pomůcek, které jsou často rozpoznatelné na první pohled, se partnerské vibrátory odlišují svým elegantním a nenápadným vzhledem. Co to partnerský vibrátor je, jak přesně se používá a co všechno v posteli dokáže?
1 160
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...