Sleva 15% s kódem: TEPLO36 🥵 Pouze za horkých dnů

Proč to mužům v opilosti nejde?

Alkohol je v případě sexuálních radovánek dobrý sluha, ale špatný pán. Na jednu stranu nás alkohol dokáže uvolnit, prolomit ledy a zbavit nás zábran, které by nám překážely v nevázaném zážitku. Při seznamování s opačným pohlavím nebo při lehčím flirtování a dovádění, které nekončí sexem, to může pomoct. Když už ale jdete „na věc“, může nastat problém.
Proč to mužům v opilosti nejde?
Než se dostaneme k podstatě věci, je důležité zmínit různé nástrahy sexu (nebo pokusu o sex) v opojení alkoholu. Pod vlivem alkoholu se sice snáz odbourávají zábrany, ale slábne i náš úsudek a kritické myšlení. Často se ocitneme v posteli s člověkem, kterého bychom si za střízliva nevybrali – ať už z morálních, estetických, nebo zdravotních důvodů. Nikdo z nás se asi nechce vzbudit vedle takového člověka.

V podnapilém stavu nemyslíme na hygienu, a hlavně na ochranu. Na kondom se často zapomíná. Všechno nám přijde vtipné, nevinné, ale sexuálně přenosné nemoci nejsou ani jedno z toho. Jedna alkoholem posilněná noc bez použití kondomu nestojí za dlouhodobé problémy, které může přinést kapavka, syfilis nebo jiná sexuálně přenosná nemoc.


Alkohol má také významný vliv na jemnou motoriku a agresivitu. Proto mohou být některé něžné a nevinně míněné doteky bolestivé. V horším případě se může agresivita muže vůči ženě neúměrně stupňovat.

Pojďme ale k podstatě. Je dobře známo, že muž pod vlivem alkoholu je v posteli nepoužitelný. Proč tomu tak je?

I když alkohol nejprve podrážděním mozkové kůry zrychlí pohyb neuronů a naše fantazie pracuje na plné obrátky, už po krátké době začne negativně ovlivňovat citlivost genitálií. Brání také potřebnému přívodu krve do oblasti penisu. Důvodem je vliv alkoholu na cévní systém. K tomu, aby měl muž erekci, je nezbytné, aby se cévy nejdřív roztáhly a krev se nahrnula do penisu. Následně se ale musí stáhnout, aby krev zase neodtekla. Alkoholem otupělý cévní systém nedokáže cévy uzavřít. Chuť na sex tedy muž má, ale není fyzicky schopný ho provést. Žena se může snažit, jak chce, ale úd se ne a ne ztopořit. Alkohol a sex prostě nejsou kamarádi.
Navíc negativně ovlivňuje endokrinní systém, který se podílí na vnitřní sekreci, a způsobuje tak erektilní dysfunkci.

V případě, že muž sahá po skleničce často a pravidelně, stoupá riziko dlouhodobé erektilní dysfunkce. V takovém případě je už nutné užívat doplňky na podporu erekce, které zajistí správný přívod krve do penisu.

Článek připravil
Barbora F.
24.10. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Co je to ...
17.04. 2021
Co je to vakuová pumpa na penis a k čemu slouží?
Lidé se často domnívají, že pumpa na penis slouží primárně k erotické stimulaci a její benefity začínají i končí u pocitu vzrušení. Avšak opak je pravdou, vakuová pumpa na penis napomáhá k dosažení kvalitnější erekce a při dlouhodobém tréninku dokáže natrvalo zvětšit penis. Je to tedy pomůcka, která blahodárně působí na kvalitu sexuálního života. Její používání je sice příjemné, ale erotická stimulace je v tomto případě pouze druhořadá.
717
0
Erotické povídky
07.11. 2022
Erotická povídka: Přijď ke mně a udělej mi to na stole
Nejdřív jsem si myslel, že když nás dělí taková dálka, nebude z toho nic. Ale už jen přes sociální sítě mezi námi panovalo takové vzrušení, že jsem ji nemohl dostat z hlavy. Měla už skoro dospělou dceru a přítele. Jenže tak moc mě chtěla mít v sobě, že jsem se na veškerou morálku úplně vykašlal. Natankoval jsem plnou nádrž a vyrazil jsem za ní z Prahy až do Zlína.
1 880
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...