Sex po obřízce

Mužská obřízka dnes není ničím neobvyklým. V minulosti jsme se s ní setkávali hlavně u muslimů a židů. Dnes je ale běžná i z jiných než náboženských důvodů. Proč? Jaké důvody k obřízce vedou? A co to vlastně obřízka je?Sex a obriezka.
Obřízka je částečné nebo úplné chirurgické odstranění předkožky. Zákrok trvá méně než hodinu, pacient si na většině klinik může vybrat, jestli ho podstoupí v celkové, nebo lokální anestezii. Samozřejmě ale záleží i na celkovém zdravotním stavu. Lékař posoudí, jestli je pro pacienta celková anestezie bezpečná. Je to nezvratný zákrok, proto je potřeba si ho důkladně promyslet.

Důvody, proč si dnešní muži nechávají udělat obřízku, jsou různé. Mohou být zdravotní, hygienické, estetické, ale i sexuální.

Největším zdravotním benefitem obřízky je snížení rizika rakoviny penisu (až o 50 %) a rizika infekce močových cest u mužů. Snižuje se také možnost přenosu virů HPV a s tím i riziko rakoviny děložního čípku u partnerky. Podle Světové zdravotnické organizace je u mužů, kteří podstoupili obřízku, o 70 % menší riziko přenosu HIV. Tření kůže při sexu je menší, takže nedochází ke vzniku trhlin a ranek.

Z hlediska hygieny je obřízka oblíbená, jelikož pod předkožkou se hromadí bakterie. Vyřeší i záněty předkožkového vaku.

Velké změny v sexuálním životě

Po odstranění předkožky povrch žaludu trochu zpevní a nepatrně se sníží jeho citlivost. Obvykle dojde i k malé změně barvy – žalud ztmavne. Po odstranění předkožky už nemá co žalud stlačovat a omezovat jeho velikost, žalud se proto zvětší a s ním se větší jeví i celý penis. Ten bez předkožky lépe stimuluje stěnu pochvy a zároveň působí velmi esteticky.

Právě předkožka je častým viníkem předčasné ejakulace, protože žalud je příliš citlivý a silně reaguje na tření předkožky o jeho povrch. Z tohoto důvodu se předčasná ejakulace řeší obřízkou. Výše zmiňovaná snížená citlivost penisu je v takovém případě benefitem. Neznamená to, že muž necítí nic, ani to, že ze sexu bude mít menší požitek. Právě naopak! Sex si užívá stejně jako před zákrokem, ale na vyvrcholení potřebuje víc času, takže jeho sexuální výdrž se výrazně prodlouží.Samozřejmě i obřízka má své nevýhody. Nejpodstatnější pro sexuální život je drobný problém s masturbací. Při masturbaci si muži obvykle pomáhají předkožkou a sunou ji po povrchu žaludu. Z tohoto důvodu může být stimulování suchého penisu problém. Ideální je proto používat víc lubrikantu, čímž se předejde zbytečnému a někdy i bolestivému tření ruky o žalud.

Článek připravil
Barbora F.
10.10. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...