Sex po obřízce

Mužská obřízka dnes není ničím neobvyklým. V minulosti jsme se s ní setkávali hlavně u muslimů a židů. Dnes je ale běžná i z jiných než náboženských důvodů. Proč? Jaké důvody k obřízce vedou? A co to vlastně obřízka je?Sex a obriezka.
Obřízka je částečné nebo úplné chirurgické odstranění předkožky. Zákrok trvá méně než hodinu, pacient si na většině klinik může vybrat, jestli ho podstoupí v celkové, nebo lokální anestezii. Samozřejmě ale záleží i na celkovém zdravotním stavu. Lékař posoudí, jestli je pro pacienta celková anestezie bezpečná. Je to nezvratný zákrok, proto je potřeba si ho důkladně promyslet.

Důvody, proč si dnešní muži nechávají udělat obřízku, jsou různé. Mohou být zdravotní, hygienické, estetické, ale i sexuální.

Největším zdravotním benefitem obřízky je snížení rizika rakoviny penisu (až o 50 %) a rizika infekce močových cest u mužů. Snižuje se také možnost přenosu virů HPV a s tím i riziko rakoviny děložního čípku u partnerky. Podle Světové zdravotnické organizace je u mužů, kteří podstoupili obřízku, o 70 % menší riziko přenosu HIV. Tření kůže při sexu je menší, takže nedochází ke vzniku trhlin a ranek.

Z hlediska hygieny je obřízka oblíbená, jelikož pod předkožkou se hromadí bakterie. Vyřeší i záněty předkožkového vaku.

Velké změny v sexuálním životě

Po odstranění předkožky povrch žaludu trochu zpevní a nepatrně se sníží jeho citlivost. Obvykle dojde i k malé změně barvy – žalud ztmavne. Po odstranění předkožky už nemá co žalud stlačovat a omezovat jeho velikost, žalud se proto zvětší a s ním se větší jeví i celý penis. Ten bez předkožky lépe stimuluje stěnu pochvy a zároveň působí velmi esteticky.

Právě předkožka je častým viníkem předčasné ejakulace, protože žalud je příliš citlivý a silně reaguje na tření předkožky o jeho povrch. Z tohoto důvodu se předčasná ejakulace řeší obřízkou. Výše zmiňovaná snížená citlivost penisu je v takovém případě benefitem. Neznamená to, že muž necítí nic, ani to, že ze sexu bude mít menší požitek. Právě naopak! Sex si užívá stejně jako před zákrokem, ale na vyvrcholení potřebuje víc času, takže jeho sexuální výdrž se výrazně prodlouží.Samozřejmě i obřízka má své nevýhody. Nejpodstatnější pro sexuální život je drobný problém s masturbací. Při masturbaci si muži obvykle pomáhají předkožkou a sunou ji po povrchu žaludu. Z tohoto důvodu může být stimulování suchého penisu problém. Ideální je proto používat víc lubrikantu, čímž se předejde zbytečnému a někdy i bolestivému tření ruky o žalud.

Článek připravil
Barbora F.
10.10. 2022
Míra.
19.02. 24
Po 5 týdnech stále problémy s dosažením orgasmu a ejakulace. Do zákroku i v 55 letech denně. Někdy i 3x za den. Po zákroku opravdu vážný problém a vlastně bez důvodu.

Shrnu to. Řeči lékařů o zkvalitnění sexu po obřízce bych nejraději završil jejich vraždou. Po 9 dnech snah o orgasmus včetně sexu se ženou téměř nula úspěchu. 2x rukou po 6 a 8 h maratonu do rána. Teď již týden ani jeden úspěch. Pochopí i hloupý. Žádná žena toto nevydrží. Takže bych určitě obřízku nedoporučil! Ty co by ji doporučovali by mi to neměli říkat zblízka! Nemám co ztratit!
Míra
10.02. 24
Po obřízce jenom.. stojí. Stojí super ale jinak nic. Nejde to dodělat ručně. Nic. Život na ho...! Stojí a po tom hned klesne.

Další články

Sexuální zdraví
20.10. 2023
Růžový říjen – měsíc prevence rakoviny prsu
Měsíc říjen se nese ve znamení celosvětové osvěty prevence rakoviny prsu.  Prsa jsou symbolem ženskosti a mateřství. Jsou součástí ženské identity. Po staletí jsou zdrojem inspirace pro umělce. Bohužel pro tisíce žen jsou také zdrojem trápení. Rakovina prsu je na prvním místě v žebříčku nejčastěji diagnostikovaných nádorových onemocnění u žen. Více než 6000 českých žen každoročně opouští ordinaci lékaře s děsivou diagnózou - rakovinou prsu. Pokud je však zachycena v raném stadiu, má pacientka velkou šanci na uzdravení. U tohoto typu rakoviny je nesmírně důležitá prevence. A ta je naštěstí dobře dostupná.
267
0
Recenze
05.05. 2024
Recenze: Fleshlight Stamina Training Unit
Masturbátor Fleshlight Stamina Training Unit (STU) je masturbátor speciálně navržený tak, aby pomáhal mužům trénovat delší výdrž při sexu. Výrobce uvádí, že pokud s tímto masturbátorem vydržíte 10 minut, v reálném životě to bude cca 20 minut. Úplně bych se toho nedržel, protože každý z nás je jiný a má jinou úroveň citlivosti, ale zvýšení výdrže po několika dnech tréninku je zřejmé a určitě potěší všechny muže i jejich partnerky.
42
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...