Co jsou to chladivé lubrikační gely?

Chladivé lubrikační gely jsou skvělý doplněk pro zpestření intimních chvil. Vnášejí do postele nový druh lechtivého zážitku, který nenahradí žádný jiný produkt ani přípravek. Jak tedy tento typ lubrikantu působí a proč byste ho měli vyzkoušet?Lubrikanty s chladivým účinkem patří do kategorie stimulačních lubrikačních gelů, jejichž hlavním úkolem je zvýšit citlivost ženského klína a urychlit dosažení orgasmu. A to je už samo o sobě pádným důvodem k tomu, abyste chladivý lubrikant aspoň jednou vyzkoušeli.

Jak se chladivý lubrikační gel používá?

Použití je stejné jako u běžného lubrikačního gelu. Přípravek stále plní svou základní funkci – zvlhčovat sliznici a zajišťovat snadnější klouzání penisu uvnitř vagíny. Ale při jeho aplikaci je dobré klást o něco větší důraz na vnější oblast pochvy – klitoris, vnitřní pysky, vaginální vchod a jeho okolí.

Čím důkladněji tuto oblast promasírujete, tím silnější bude výsledek. Po čase začnete na daném místě pociťovat jemné brnění a příjemný chladivý efekt. Klitoris a prostředí vaginálního vchodu začne intenzivněji reagovat na podněty a stimulaci. Hladká penetrace a zvýšená dráždivost – to jsou benefity, které chladivý lubrikant přináší.

Cítí účinky i partner?

Účinné látky dokáže absorbovat i partnerův penis, takže když se penis setká s přípravkem na vaší vagíně, jemné chladivé účinky překvapí i jeho.

Co tyto lubrikanty obsahují?

Složení se u různých značek liší. Každý výrobce se totiž snaží vymyslet svůj produkt tak, aby byl něčím jedinečný. Většinou jde ale o lubrikanty na vodní bázi, protože právě ty jsou charakteristické svou rychlou vstřebatelností do pokožky.

Mezi hlavní složky odpovídající za chladivý účinek patří obvykle mentol, mátový olej či mátový výtažek. Chladivé brnění tedy zajišťují pouze přírodní přísady, což je vzhledem k tomu, že se tyto přípravky používají na velmi citlivou intimní oblast, velkou výhodou.

Jak dlouho chladivý účinek trvá?

To je velmi individuální a závisí to na mnoha faktorech – jaké množství použijete, jak pečlivě ho rozmasírujete, jestli je vaše sliznice hodně citlivá na hlavní složky gelu a další.

Většinou se chladivý účinek vytrácí bezprostředně po sexu nebo hrátkách s erotickou hračkou. Prokrvená sliznice se začne uklidňovat a s tím mizí i chladivý účinek.

Jaké má gel výhody a nevýhody?

Za výhodu určitě můžeme označit skvělou snášenlivost s pokožkou a sliznicí. Gel se snadno smývá z těla – stačí, když se opláchnete proudem vlažné vody a po lubrikantu nezůstane ani stopa. Chladivé lubrikační gely na vodní bázi navíc můžete používat s kondomy či erotickými hračkami.

Nevýhodou těchto lubrikantů je možná nižší trvání zvlhčujícího účinku. Protože se tento typ lubrikantu dobře vstřebává do pokožky a sliznice, je občas potřeba gel během sexu doplnit.
Článek připravil
Martina
12.01. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...