Existuje vícenásobný orgasmus u muže?

Multiorgasmické ženy existují, to víme jistě. Ale co muži? Mohou i oni zažít víc orgasmů za sebou? Odpověď sexuologů je: ano! Mnoho mužů zažilo vícenásobný orgasmus ve snech a ani o tom nevědí. Stačí ale trocha snahy a opakovaný orgasmus zažijete i při plném vědomí.Viacnásobný orgazmus u mužov

Co je mužský orgasmus?

Podle definice je mužský orgasmus přirozeným zakončením sexuální stimulace. Orgasmus přichází těsně před ejakulací a ta je jeho vnějším projevem. Při sexuální stimulaci se do penisu nahrne krev a penis se ztopoří. V této fázi hrají prim dopamin, serotonin a noradrenalin, které jsou důležité při stupňování vzrušení. Při následném vyvrcholení dochází k rytmickému stahování a následnému uvolnění svalů. Do orgasmu je zapojený i hypothalamus a limbický systém. Následuje vypuzení ejakulátu z těla. Ejakulaci způsobí svalové kontrakce. Po ejakulaci ale topořivá tělíska ochabnou (penis už se nedá udržet ve vzpřímeném stavu a sexuální styk tím končí).

Jak na vícenásobný orgasmus?

Chcete se dopracovat k vícenásobnému orgasmu? Budete se muset zaměřit na posílení pánevního dna (Pubococcygeus). Jedná se o sval, kterým muži ovládají močení a zejména jeho přerušení.
Ze zdravotního hlediska ale není vhodné cvičit ho zadržováním moči. Na cvičení byste se měli zaměřit v době, kdy se vám na malou nechce. Sval je potřeba vědomě stáhnout, 3 vteřiny podržet a následně uvolnit. Postupně si sval vytrénujete natolik, že ho budete schopni stahovat a uvolňovat několikrát po sobě v rychlém sledu.

Takhle vytrénovaný sval pak dokáže zadržet ejakulaci. V praxi to znamená, že muž těsně před ejakulací vědomě stáhne pubický sval a podrží ho asi na 10 vteřin. K orgasmickým pocitům dojde, ale k ejakulaci ne. Jak říká tantra: „Je nezbytné oddělit orgasmus od ejakulace.“ Říká se tomu suchý orgasmus. A tenhle orgasmus nevede k ukončení styku – k němu dojde až po výronu semene. Můžete si proto užít dva a víc orgasmických pocitů během jednoho večera.Cvičení dělá mistra, a tak se to nemusí povést napoprvé. K potlačení ejakulace pomůže také pomalé a soustředěné dýchání a uvědomění si, že chceme oddalovat ejakulaci. Proto je potřeba převzít kontrolu nad tělem. Není to snadné – ve chvíli, kdy je tělo blízko orgasmu, nás ovládají primitivní pudy. A právě s těmi je třeba bojovat. Pokud si to nechcete trénovat přímo na partnerce, můžete to vyzkoušet s některým z masturbátorů. Ideální je vybrat si nějaký realistický. Při jeho použití se pocity budou velmi podobat reálnému sexuálnímu styku, což je pro trénink ideální. Následně můžete přinést dokonalý zážitek i partnerce.
Článek připravil
Barbora F.
28.12. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Co je to ...
17.04. 2021
Co je to vakuová pumpa na penis a k čemu slouží?
Lidé se často domnívají, že pumpa na penis slouží primárně k erotické stimulaci a její benefity začínají i končí u pocitu vzrušení. Avšak opak je pravdou, vakuová pumpa na penis napomáhá k dosažení kvalitnější erekce a při dlouhodobém tréninku dokáže natrvalo zvětšit penis. Je to tedy pomůcka, která blahodárně působí na kvalitu sexuálního života. Její používání je sice příjemné, ale erotická stimulace je v tomto případě pouze druhořadá.
619
0
Co je to ...
14.06. 2023
Co jsou vaginální dilatátory a k čemu slouží?
Vaginální dilatátory, jinak nazývané také vaginální trenažéry, jsou zdravotní pomůcky, které řeší pocit pálení či úzkosti při penetraci a bolestivé kontrakce vagíny. Dilatátory pro ženy mají tvar válce s jemným zakřivením směrem dolů (kopírují vnitřek pochvy) a obvykle se prodávají v sadách různých velikostí. Postupné používání stále většího dilatátoru napomáhá roztažení pochvy a udržuje vaginální tkáně poddajné. Díky cvičení s dilatátory si tělo i mozek zvyká na to, že penetrace může být komfortní. A takový pocit si zaslouží každá žena.
210
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...