Jak si vybrat vibrátor? Jaký vibrátor je pro mě nejlepší?

Chcete si vybrat vibrátor, ale zatím nemáte zkušenosti s žádnou erotickou pomůckou a potřebujete poradit? Pak je tento článek přesně pro vás.
Ako si vybrať vibrátor?

Vibrátor je intimní sexuální hračka a každá žena má jiné preference. Na trhu je mnoho vibrátorů, které se liší tvarem, velikostí i funkcemi. Někdy, když máme na výběr z tolika možností, se při výběru můžeme ztratit. Proto se vám pokusíme poskytnout několik základních pravidel, kterých je užitečné se držet.

1. Velikost vibrátoru 📏

Asi nejdůležitější otázka, kterou si třeba položit, je jeho velikost - délka a zejména tloušťka. U každého vibrátoru v našem sexshopu jsou napsány jeho rozměry. Většina žen dává přednost (nebo alespoň doporučuje začít) podobné tloušťce, jakou má nebo měl jejich partner. Pokud sáhnete po tlustším vibrátoru, můžete mít problémy s jeho zaváděním, což může způsobit bolest a nechuť pokračovat v objevování světa erotických pomůcek. Co se týče délky, tam málokdy uděláte chybu, protože ho nemusíte zasunout dovnitř celý.

2. Způsob použití 

Na začátek je dobré popřemýšlet o tom, co se vám nejvíce líbí a jak byste chtěla vibrátor používat. Máte ráda penetraci (vaginální stimulaci)? Preferujete stimulaci klitorisu? Líbí se vám obojí současně? Chcete vibrátor používat sama nebo s partnerem*kou při sexu?

Je dobré si ujasnit také rozdíl mezi vibrátorem a dildem. Není to totéž ❌
Dildo nevibruje a má přísavku, vibrátor zase vibruje a je bez přísavky.

Mezi nejvhodnější vibrátory na začátek patří: klasické vaginální vibrátory, stimulátory klitorisu a vibrační vajíčka
Jak si vybrat vibrátor.

Vibrační vajíčko: Jedná se o malý vibrátor ve tvaru vajíčka, který lze ovládat dálkovým ovladačem nebo tlačítkem na jeho těle. Tyto pomůcky jsou obvykle navrženy tak, aby se daly použít při sexu nebo k dráždění erotogenních zón pro navození sexy atmosféry.

Stimulátor klitorisu: Stimulátory klitorisu jsou revoluční erotické pomůcky, které fungují na bázi podtlaku a tlakových vln. To znamená, že vibrátor se nikam nezasouvá, pouze se přiloží ke klitorisu a stimuluje jej zvenčí. Tímto způsobem stimuluje jednu z nejcitlivějších oblastí ženského těla a přináší intenzivní a příjemné pocity.

3. Vibrace

Bez předchozích zkušeností musíte jít do výběru vibrací naslepo. Buď se vám vibrace zalíbí, nebo ne. Pokud ano, můžete později sáhnout po hračce, která vibruje, pulzuje, přiráží a podobně.

4. Materiál

Velmi důležitým faktorem při výběru erotických pomůcek je jejich materiál. V současné době se v renomovaných sexshopech prodávají pouze certifikované, osvědčené a 100% bezpečné pomůcky. Proto doporučujeme nenakupovat u různých pochybných prodejců, v čínských obchodech či bazarech, ale v ověřeném obchodě.

V současné době je nejlepším používaným materiálem silikon. Silikon se používá například ve zdravotnictví, takže jeho použití při výrobě vibrátorů je správným krokem. Silikon je navíc velmi příjemný na dotek, spolu s lubrikačním gelem výborně klouže, je bez jakéhokoli zápachu a při správné péči vydrží velmi dlouho. Takže při výběru prvního vibrátoru doporučujeme sáhnout právě po silikonovém kousku.

5. Barva

Mnoho žen se při výběru vibrátoru řídí jeho barvou. Věřte nám, že po prvním použití vám bude jeho barva zcela lhostejná. Pokud tedy vaše oblíbená barva není momentálně k dispozici, nedělali bychom z toho vědu. Nezpochybňujeme však tvrzení psychologů, že abyste si hračku dokázali co nejlépe užít nebo oblíbit, měla by se vám líbit. To by nemělo být těžké, vždyť dnešní hračky jsou velmi hezké a designové, mnohé dokonce získaly prestižní ocenění Red Dot Design Award.
Dizajnové erotické pomôcky.
6. Tvar
Tady je důležité vrátit se zpět na začátek tohoto průvodce a zjistit, jak chcete hračku používat. Od toho se bude odvíjet i její tvar. Pokud chcete hračku používat například při sexu, doporučujeme něco menšího, aby se s ní dalo pohodlně manipulovat.

Dame Kip - dizajnový vibrátor.

Dame Products Kip vibrátor na klitoris 

Cena: od 2 199 Kč

Pokud chcete stimulovat bod G, jsou k tomu vhodné vibrátory s mírně rozšířenou a zahnutou špičkou. Pokud hledáte něco na stimulaci klitorisu, hledejte kousky, které mají malý výstupek, jenž bude stimulovat právě tam. Při koupi svého prvního kousku uděláte nejlépe, když si koupíte takový, který se podobá penisu vašeho partnera (současného, minulého, příležitostného... prostě takového, který vás nejvíce uspokojuje).

7. Cena

Na trhu jsou vibrátory v různých cenových relacích. Také v nabídce našeho sexshopu jsou kousky od 199 do cca 4 899 Kč. Stejně jako u mnoha jiných věcí platí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. To však neznamená, že si musíte hned koupit ten nejdražší.

Vibrátor do 499 Kč bude velmi pravděpodobně plastový, bude mít slabší vibrace a téměř jistě nebude vodotěsný. Také jeho zpracování bude adekvátní jeho ceně.

Střední cesta v rozpětí od 649 do 1 299 Kč, budou často ze silikonu (nebo jiného vysoce kvalitního materiálu) s mnoha vibračními režimy. Z jejich zpracování pocítíte, že se jedná o hračku, se kterou si prostě chcete hrát.

Ty nejdražší od 1 349 Kč a více jsou většinou různé multifunkční vibrátory, luxusní kousky, vodotěsné, dobíjecí atd.

💡 Velmi dobrý poměr cena-výkon přináší německý výrobce erotických pomůcek Satisfyer. Produkty jsou krásné na pohled, zabalené v pěkné krabičce a nabízejí spoustu funkcí. Většina z nich je navíc vodotěsná a dobíjecí.
 
TIP: Podívejte se na video děvčat ze Sexuální výchovy, která zábavnou a naučnou formou představují různé typy a druhy erotických pomůcek.
 

Jaký vibrátor si tedy koupit?

Nejlepší volbou při nákupu vibrátoru jsou silikonové vibrátory střední cenové kategorie. A nezáleží na tom, zda je to váš první vibrátor, nebo jich doma máte plnou krabici. Většina silikonových kousků je vodotěsná nebo alespoň voděodolná. Mají mnoho vibračních režimů, často obohacených o pulzace.

Kolekcia silikónových vibrátorov

Silikonové vibrátory

Cena: od 649 Kč
Pokud hledáte produkty, které se co nejvíce podobají mužskému penisu, doporučujeme podívat se do kategorie realistických vibrátorů. Nevýhodou je, že tyto vibrátory často nejsou silikonové. Jsou vyrobeny z želatinového materiálu, který je docela příjemný na dotek a dobře klouže. Výhodou je nižší cena. Většina vibrátorů z této kolekce svým vzhledem a barvou připomíná skutečný mužský penis.

Kolekce Real Rapture

Cena: od 499 do 1 199 Kč

Rada na závěr

Při používání vibrátoru je důležitá dostatečná lubrikace! Použitím lubrikačního gelu na vodní bázi rozhodně nic nezkazíte. Jiné lubrikanty by mohly poškodit některé materiály vibrátorů. Rozhodně doporučuji používat lubrikační gel, protože vagina potřebuje dostatečné zvlhčení pro pohodlné zavádění vibrátoru.

Článek připravil
Martina
16.01. 2024
Head of Marketing ...
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...