Fenomén slow sex

Žijeme v rychlé době. Fast fashion v obchodech s oblečením, fastfoody na každém kroku, zběsilé životní tempo. Spousta práce a povinností a málo času na věci, na kterých skutečně záleží. Psychologové a koučové se shodují, že je čas zpomalit – a to ve všech oblastech. Ani sex není výjimkou.


Jistě, rychlovka ráno ve sprše, drsné přirážení a rychlé vyvrcholení je vzrušující. ALE! Fenomén slow sexu (pomalého sexu) se zakládá na přesném opaku, tedy na intenzivním prožívání. Prožívání vůně, zvuku, každého doteku. V podstatě mluvíme o zážitkovém sexu nebo o tantrickém sexu pro začátečníky. Při pomalém sexu má náš mozek mnohem víc času tyto vjemy zpracovat a odeslat do těla signály sexuálního vzrušení.

Slow Sex má několik pravidel

V první řadě jde o extrémně dlouhou předehru. Nezávodíte s časem, proto si hrajte se svým partnerem a vnímejte signály jeho i svého těla.

U slow sexu je vhodné navodit atmosféru. Pusťte si hudbu, zapalte svíčky, hodně se líbejte, dopřejte si erotickou masáž. Klidně použijte masážní svíčku nebo masážní olej. Důležitým prvkem jsou doteky a polibky, a hlavně jejich intenzivní prožívání. Uvědomujte si, které doteky vás vzrušují, uvědomujte si samotné vzrušení. Je to prostor pro to se úplně uvolnit a vzájemně se poznávat. Můžete pozorně vnímat reakce partnera a jeho mimiku. Při slow sexu si často všimnete vzrušivých reakcí na podněty, kterých jste si předtím, při rychlé snaze o orgasmus, nevšimli.

S partnerem byste si měli dopřát dlouhý oční kontakt. Aktivují se tím zrcadlové neurony a limbické systémy obou partnerů se víc sesynchronizují. Znamená to, že partner intenzivně procítí vaše vzrušení a to se na něj, laicky řečeno, přenese. Slow sex otevírá prostor pro používání různých hraček, zejména těch, které nevyžadují penetraci. Tady se meze rozhodně nekladou. Od pírka přes kolíčky na bradavky až po stimulátory klitorisu. Využijte všech erotogenních zón, které partner má, a zkuste ho dostat na hranici orgasmu bez vniknutí penisu do vagíny.

Důležitá je kontrola a sebekontrola. Vy i partner byste se několikrát měli přiblížit k orgasmu, ale před jeho dosažením přestat a začít znovu. Je těžké tomu odolat, když to máte na dosah, ale když to vydržíte, vyvrcholení bude o to intenzivnější. Takovým oddalováním pomalu zvyšujete sexuální napětí. Samotný sex v pravém slova smyslu by měl být jen vyvrcholením touhy, kterou jste posunuli do extrému.

Pokud máte problém s předčasnou ejakulací nebo erektilní dysfunkcí, slow sex je pro vás to pravé. Při této formě styku si víc budete uvědomovat své vzrušení a naučíte se lépe kontrolovat a se svým vzrušením pracovat. Tak vzhůru na pomalý sex v této rychlé době 😜.
Článek připravil
Barbora F.
17.08. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...