Jak se správně změřit

Když si kupujete spodní prádlo nebo obecně oblečení přes internet, je velmi důležité znát své tělesné míry. Většina internetových stránek má k dispozici tabulku velikostí, podle které se můžete řídit. Co nejpřesněji odebrané míry vám pomohou s výběrem správně padnoucího prádla.

Myslete na to, že s mírami se nebudete nikde chlubit. Nepřidávejte ani neubírejte si centimetry. Je ve vašem nejlepším zájmu, aby byly míry reálné a správně naměřené.

Podívejte se na náš návod, jak správně změřit tělesné míry.

 

Základné pravidlá merania

- Měřte se vždy ve spodním prádle nebo ve velmi těsném oblečení.

- Ideální je, když vás změří někdo jiný. Pokud takovou možnost nemáte, měřte se před zrcadlem.

- Jedinou věcí, kterou potřebujete, je krejčovský metr. Metr se do těla nesmí zařezávat ani příliš odstávat. Měl by přesně kopírovat obrysy těla.
(Pokud ho doma nemáte, použijte provázek v kombinaci se svinovacím metrem, který používáte k měření místností či nábytku. Konec provázku tvoří začátek vaší míry. Tam, kde se tento konec setká s postupně odvíjeným provázkem, je výsledek vaší míry. Pomocí svinovacího metru provázek změřte. Voila – máte svou míru.)

- Nikdy se neměřte během menstruace nebo když máte nafouklé bříško. Míry jsou pak jiné než obvykle.

Jak se měrit

Výška postavy

V případě, že potřebujete změřit svou výšku, udělejte to naboso, maximálně v ponožkách.

Základem je vzpřímený postoj, neměli byste se ale nepřirozeně vytahovat. Stůjte přirozeně. Nohy mějte na šířku ramen, chodidla se celou plochou dotýkají země, pata by se měla jemně dotýkat stěny. Ruce nechte volně u těla, lopatky by se měly také dotýkat stěny. Tužku si přiložte k nejvyšší části hlavy a na stěnu nebo jiný podklad vyznačte výšku. Změřte vzdálenost značky od země. Nezkreslujte výsledek vysokým účesem nebo pokrývkou hlavy.


Obvod hrudníku

Měření hrudníku by mělo probíhat před zrcadlem. Metr by měl procházet přes nejobjemnější část prsou – obvykle v oblasti bradavky a přes lopatky. Metr by měl být v rovině. Při měření nezadržujte dech ani se výrazně nevytahujte a netlačte lopatky dozadu. Stůjte přirozeně.
V tomto případě je ideální, pokud jste nahá, popřípadě máte podprsenku bez výrazné push-up výztuže.


Obvod pod prsy

I v tomto případě se měřte před zrcadlem. Metr by měl vodorovně obcházet tělo v místě těsně pod spodním prádlem. Metr musí těsně obepínat hrudník. Měřte se vždy po výdechu.

Od naměřeného obvodu odečtěte 5–7 cm. Jelikož se obvody podprsenek vyrábějí z elastických materiálů a časem povolí, novou podprsenku byste si měli zapínat na nejvolnější háček. Časem, jak se obvod pomalu natahuje, budete si podprsenku zapínat na těsnější háčky.


Obvod pasu

Pas si měříme v nejužším místě. Ve většině případů je to v rovině pupku nebo cca 5 cm nad pupkem, ale nemusí to tak být vždy. Pokud nevíte jistě, kde přesně je váš pas, ukloňte se do strany a uvidíte přirozenou linii pasu.

V případě obvodu pasu metr jemně povolte, ať se můžete volně nadechnout – mezi tělo a metr vložte jeden prst. Právě tento prostor jednoho prstu vytváří prostor pro nádech. Nevtahujte ani nenafukujte bříško.


Obvod boků

Boky měříme přes nejširší místo sedu, cca 20 cm pod pasem. Metr musí být vodorovně a obepínat tělo. Při měření boků stůjte vzpřímeně, nohy mějte co nejblíže k sobě.


Obvod stehen

Stehna si měříme přes nejširší část, obvykle 6–10 cm pod rozkrokem. Nikdy se neměřte vsedě nebo tak, že nohu ohnete v koleni a zvednete ji k sobě. Získali byste tím naprosto nepřesný výsledek. Je nutné stát s nohama na šířku ramen.

Profi tip: Tabulky velikostí udávají míry oblečení v nenataženém stavu. Pokud vámi vybraný kus oblečení obsahuje elastan, bude pružit a může se ještě o 2–4 cm zvětšit.

Článek připravil
Barbora F.
24.02. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální polohy a praktiky
09.07. 2021
Co je to squirting neboli mokrý orgasmus?
Squirting či jinak řečeno – ženský mokrý orgasmus je v oblasti sexu velkým fenoménem. Každopádně více se o něm mluví, než kolik žen ho ve skutečnosti zažívá, neboť mokrého orgasmu dosáhne jen zhruba 20 % žen. O to vyhledávanější jsou na porno stránkách scény se ženským squirtingem, neboť každý muž si chce dokázat, že se ženou dokáže dělat divy. Jak celý proces vypadá, jak mokrého orgasmu dosáhnout a co za tekutinu v tu chvíli z ženy vychází?
8 559
0
Sexuální zdraví
15.05. 2023
Vagína a vulva jednou provždy: není to totéž!
Lidské tělo je krásný a složitý organismus. I když lidé chápou teorii relativity nebo dokážou rozeznat jednotlivé druhy hub, anatomie je kdesi na okraji zájmu široké veřejnosti. Znalost lidského těla by měla být součástí základních znalostí. Když dobře známe své tělo, můžeme s ním pracovat a vytěžit z něj maximum. Přesto má v této oblasti mnoho lidí, žen i mužů, obrovské mezery.
462
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...