Je přerušovaný sex bezpečný?

Určitě jste o něm už slyšeli. Přerušovaný sex. Milovaný i zatracovaný. Jedna skupina tvrdí, že jde o zaručenou formu antikoncepce (pokud se dělá správně), druhá skupina v čele s odborníky tuto formu styku zatracuje.
Je prerušovaný sex bezpečný?
Přerušovaný sex je založený na trochu naivním předpokladu, že když se ejakulát (semeno) nedostane do vagíny, k oplodnění nemůže dojít. Přerušovaný sex proto končí tak, že muž těsně před ejakulací vytáhne penis z vagíny partnerky a ejakulaci provede jinam. Podle polohy je často místem ejakulace břicho, záda či zadek ženy.

Tento předpoklad ale mnohé ignoruje 

Ignoruje především předejakulační tekutinu, kterou produkuje mužský penis v jakékoli fázi sexuálního styku. Preejakulát, nazývaná také „kapičky lásky“, má za úkol zvlhčit penis. Může ale obsahovat životaschopné spermie, které můžou velmi snadno oplodnit ženské vajíčko.

Druhou naivní představou je, že každý muž se dokáže dobře ovládat a přesně odhadne, kdy přijde ejakulace – a navíc s ní vydrží, než se penis dostane mimo vagínu. Mnoho mužů, zejména mladých a nezkušených, začne ejakulovat těsně předtím, než to pocítí.

Negativem je i to, že k přerušení styku dojde často před vyvrcholením ženy a ta už nedosáhne orgasmu ani v případě, že sex pokračuje druhým kolem.

Pokud jste přerušovaný sex provedli správně, tedy ejakulovali jste mimo vagínu a chcete pokračovat, dejte si pozor! Před dalším kolem si muž musí dojít na malou, čímž dostane sperma z močové trubice, a umýt si penis. Žena by se také měla umýt – hlavně na místě, kde na ni muž vystříkl ejakulát. Umýt by se měla i v okolí intimních partií.

Spolehlivost této metody je pochybná. Kromě toho, že ignoruje základní fyziologická fakta, o ní nemají dobré mínění ani odborníci. Podle statistik při přerušovaném sexu otěhotní více než čtvrtina žen. Šance otěhotnět je 27,8 % – to není málo. Navíc vůbec nechrání před pohlavními chorobami (i když podle statistik tuto metodu využívají zejména mladí lidé, často při jednorázových záležitostech).

Dnes přitom na trhu existuje obrovské množství kondomů. Extra bezpečnéextra tenké i bezlatexové pro alergiky. U nás najdete taky kusovky, které si můžete namíchat přesně podle sebe. Mnohé dnešní kondomy ani necítíte, není to tedy tak, že vám pokazí zážitek. Spíš naopak – dají vám svobodu. Ochrání vás před nemocemi a na 98 % i před otěhotněním. Nebudete ve stresu, že ho musíte včas „vytáhnout“, že se musíte ovládat. Budete si svobodně moct užít bezpečný sex. Přerušovaná soulož vede k relativně vysokému procentu těhotenství, proto si myslíme, že tahle metoda za to nestojí.
Článek připravil
Lolipop.cz
09.01. 2023
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
22.08. 2023
Erotická povídka: Ledové potěšení
Experimentování za dveřmi ložnice vždycky patřilo k našim oblíbeným aktivitám. Ne že by se nám obyčejný sex se ženou někdy zdál nudný, ale jen velmi zřídka jsme se dokázali obejít bez fantazírování o tom, jak to všechno ještě víc ozvláštnit. Právě díky tomu náš sexuální život nikdy šeď neznal. A to je podle mě i jeden ze základních pilířů kvalitně fungujícího dlouhodobého vztahu.
761
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...