Kegelovy cviky – cesta k sexuálnímu zdraví

Dámy, pečujete o své sexuální zdraví? Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A to platí i v sexu. Přitom je to tak jednoduché, nenáročné a zadarmo. Děkovat můžete americkému gynekologovi Dr. Arnoldu Kegelovi. Ten v 50. letech minulého století přišel se sérií cviků, které pomáhají zlepšit stav sexuálního zdraví. Tyhle cviky se dají provádět i několikrát denně a jsou určené právě vám, milé dámy.
Cvičenie prospieva vášmu zdraviu
PPrincip cvičení spočívá v posilování svalů pánevního dna, díky kterému může dojít ke zpevnění a ozdravení močové trubice, odstranění močové inkontinence i zlepšení funkce rektálního svěrače. V neposlední řadě mají cviky i příjemný vedlejší účinek – zvýšené potěšení při pohlavním styku.
K oslabení svalů pánevního dna často dochází po těhotenství, ale někdy za něj může i věk či nadváha. Tyhle nenáročné cviky působí jako prevence prolapsu pánevních orgánů, který může způsobit bulku v pochvě, zvýšit pánevní tlak, u pánů způsobit předčasnou ejakulaci, ztrátu kontroly nad erekcí a narušit funkci prostaty. Rozhodli jste se, že to zkusíte? Tady jsou ty nejčastější a nejdůležitější cviky. Postupně vám je představíme.

Candy Guličky
Candy kuličky
V barvách: modrá, růžová, červená, černá

 

„Cvičení na pánevní dno“ je cvičení, před kterým nejdřív navštivte toaletu a vyprázdněte močový měchýř. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších cvičení, protože je jen na vás, jestli ho budete cvičit vestoje, vsedě, nebo si k němu pohodlně lehnete. Principem tohoto cvičení je stažení svalů pánevního dna na 10 sekund a jejich následné uvolnění na stejnou dobu. Tuto sérii cvičení se doporučuje udělat desetkrát za sebou třikrát denně. Většina lidí, kteří se pustili do intenzivního cvičení, zaznamenala zlepšení během 4 až 6 týdnů. Chce to ale trpělivost, výsledek se nedostaví hned.

Vynikající pomůckou jsou venušiny kulličky. Postupné stažení pánevního svalstva spolu s kuličkami přinese i skvělý pocit. A cvičení můžete zakončit příjemným uvolněním :-)
Článek připravil
Lolipop.cz
01.01. 2020
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
23.11. 2022
Všechno, co potřebujete vědět o vaginálním prdění (queefing)
Nepříjemnost, kterou zažila skoro každá žena. Oddáváte se sexu, užíváte si přítomnost a najednou… se ozve něco, co zní jako prd. Z vagíny. Cítíte rozpaky? Hanbu? Ale proč? Sex je vysoce intimní věc plná tekutin, zvuků a pachů, které k němu patří. A tenhle zvuk není výjimkou. Navíc se nejedná o prdnutí, ale o tzv. queef – projev vaginální plynatosti, jinak nazývané i vaginální flatulence (Flatus vaginalis).
2 021
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...