Jak na bradavkový orgasmus?

Ženy mohou dosáhnout několika typů orgasmů. Kromě vaginálního, análního a klitorálního orgasmu mohou dosáhnout i orgasmu bradavkového. Toho, jak název napovídá, lze dosáhnout stimulací bradavek. Jak ale postupovat, aby si člověk tento typ orgasmu užil?
Bradavkový orgazmus

Co je bradavkový orgasmus?

Bradavkový orgasmus z anglického nipple orgasmus (nipplegasm) je vyvrcholení jen pomocí stimulace bradavek. Bradavky jsou jednou z nejcitlivějších erotogenních zón – každá bradavka má více než 800 nervových zakončení.

Výzkumy navíc ukázaly, že jejich stimulace aktivuje stejnou oblast mozku (genitální senzorickou kůru), jaká se aktivuje při dráždění klitorisu, vaginy či penisu.

Stejně jako v případě stimulace vaginy nebo penisu dochází i při dráždění bradavek k uvolňování oxytocinu. Ten rozproudí krev v těle, vyvolá příjemné pocity, kontrakce genitálií až vás nakonec přivede k vyvrcholení.

Le Wand náhrdelník a vibrátor v jednom

Le Wand vibrátor na stimulaci (také) bradavek

Cena: od 2 899 Kč

Kdo může dosáhnout bradavkového orgasmu?

Každý, kdo má bradavky může dosáhnout bradavkového orgasmu. To znamená, že jej mohou dosáhnout také muži. Více než 52 % mužů ve výzkumech uvedlo, že stimulace bradavek zvyšuje jejich sexuální vzrušení. I muži tedy mají rádi dráždění této erotozóny. U žen je procento vyšší, více než 85 % z nich má toto dráždění rádo. Ženská prsa jsou zkrátka erotogennější zónou než mužská. Ženy mají mírnou výhodu v tom, že jejich bradavky silně reagují na hormonální změny.

Těsně před menstruací a během ní jsou bradavky citlivější na dotek,
takže orgasmus vyvolaný jejich stimulací je pravděpodobnější.

To, že má člověk bradavky automaticky neznamená, že tohoto orgasmu dosáhne
. Ani v případě, že bradavky budou poctivě stimulovány nemáte zaručeno, že bradavkového orgasmu dosáhnete.

I bradavkový orgasmus, stejně jako jiné typy orgasmů, je velmi individuální záležitostí. 
Stejně jako někdo nikdy nedosáhne vaginálního nebo análního orgasmu, může zůstat "na suchu" s orgasmem bradavek.
Jediný způsob, jak to zjistit, je zkoušet, zkoušet a zase zkoušet.

Jak ho dosáhnout? 

Sexuální kouči tvrdí, že cesta k orgasmu bradavek vede přes tantrické dráždění. Co to znamená? Dráždění bradavek by mělo být pomalé, velmi mírně se stupňující a několikrát přerušené v tom nejlepším. Je na vás, zda to budete zkoušet sama nebo s partnerem.

Postup při dosahování bradavkového orgasmu (použitelný sólo i s partnerem):

 • Jednou ze základních podmínek je atmosféra. Měla by být opravdu vzrušující. Svíčky, tlumené světlo, pomalá hudba. Chcete-li doteky vnímat opravdu intenzivně, zakryjte si oči maskou.
 • Vypněte hlavu a soustřeďte se pouze na své tělo. K tomu vám pomůže soustředěné dýchání. Dobře soustředěné dýchání mimochodem urychlí nástup orgasmu.
 • Začněte zlehka, jemným hlazením slabin a břicha. Pomalu je masírujte, abyste zvýšili vzrušení.
 • Začněte se zlehka dotýkat prsou (ale ne bradavek). Kroužete kolem nich rukama a jemně je stlačujte, vzrušení bude narůstat.
 • Začněte bradavky dráždit pírkem, znovu a znovu. Jemně přejeďte prstem po bradavkách a vnímejte, že jsou vztyčené. Jemně je začněte prstem třít. Pomalu zvyšujte sílu a rychlost tření.
 • Přidávejte, co vám vyhovuje. Olizujte je, štípejte, kousejte, kruťte jimi, tahejte za ně.
 • Pokud si hrajete sama, určitě si vezměte na pomoc nějakou erotickou pomůcku. Pumpa na bradavky extra zvýší citlivost prsou. Pomoci může i vibrátor, kterým můžete stimulovat prsa.
  Nevyhýbejte se ani pulzním vibrátorům určeným na klitoris. O bradavky se postarají stejně dobře.
 • Pokud vás baví, když vám partner olizuje bradavky, použijte ochucený lubrikant. Bude to zážitek pro vás oba. Příchutě jsou různé a díky skvělé chuti partner nebude chtít přestat.
 • Chladivé a hřejivé gely zvýší citlivost bradavek. Už jen samotné nanášení v podobě masáže je vzrušující. Když se následně dostaví mravenčení, budete maximálně vzrušená. V případě hřejivých gelů požádejte partnera, aby vám na bradavky dýchal. Účinek bude ještě větší. Pokud dáváte přednost chladivým gelům, měl by vám partner na bradavky foukat. V tu chvíli doslova vyletíte z kůže. 😊
 • Nebojte se pomůcek, které stimulují bradavky. Svorky jsou například ideální v případě, že jste sama, nahradí kousání. Po nasazení svorky přeruší krevní oběh a jakmile je uvolníte, průtok se obnoví a způsobí velmi příjemné pocity.
  Pokud máte k dispozici partnera, poproste ho, aby zapojil zuby.  
 • Během hraní si s bradavkami stahujte pánevní svaly, jako byste zadržovala čůrání. Je možné, že zažijete orgasmus bez dotyku i tam dole.
 • Během stimulace se dotýkejte vagíny a klitorisu. Nedrážděte je cíleným třením, jen po nich jemně přejíždějte prsty.
 • Pokud už to nemáte pod kontrolou, můžete ruční masturbaci kombinovat se stimulací bradavek. Před orgasmem však přestaňte s veškerou stimulací kromě bradavek. To by mohlo stačit k vyvolání orgasmu bradavek.
 • Jakmile se dostanete k hranici orgasmu, přestaňte (pokud to dokážete) a začněte znovu. Následný orgasmus bude ještě lepší.Tento návod je orientační, abyste pochopili*y, jak pomalu a systematicky máte postupovat. Měňte jednotlivé typy stimulace podle toho, co vám právě vyhovuje. Mějte však na paměti, že bradavkový orgasmus se vám může a nemusí poštěstit. Užijte si proto samotnou stimulaci a doteky podle známé fráze: „Cesta je cíl."

Jak bradavkový orgasmus vypadá?

Pokud vás zajímá, jaké pocity tento orgasmus provázejí, zkusíme zobecnit zkušenosti těch, kteří ho prožili. Příchod tohoto orgasmu není pociťován předem, jako je tomu u klitorálního orgasmu, ale přichází náhle, ve vlnách, které se šíří celým tělem. Tyto orgasmické vlny jsou popisovány jako delší, méně intenzivní a hluboké. Říká se, že tento orgasmus je spíše celotělový než genitální.

Každý jeden orgasmus je však vysoce individuální. Pokud chcete prožít ten svůj bradavkový orgasmus, pusťte se do práce.
Článek připravil
Barbora F.
14.02. 2024
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...