Jak správně čistit erotické pomůcky?

Pořídit si erotickou hračku a nemyslet přitom na její hygienu a údržbu je jako jezdit autem a nedívat se na tachometr. Sice zdárně dorazíte do cíle, ale po čase vás může překvapit nějaká ta pokuta ve schránce. S ledabylým čištěním erotických pomůcek je to stejné, jen s tím rozdílem, že to místo vaší peněženky odnese vaše zdraví.


Čištění všech pomůcek pro dospělé, které přicházejí do přímého kontaktu s tělesnými výměšky a sliznicí, by se nemělo zanedbávat hned ze dvou důvodů. Nedostatečná hygiena může způsobit, že se z vaší hračky stane nástroj, který vás místo potěšení po každých hrátkách obdaruje nepříjemným zánětem či bakteriální nákazou. Špatné čištění pomůcky také výrazně omezuje její životnost, funkčnost i vzhled.

Vyvstává nám tedy otázka, jak se starat o erotické pomůcky tak, aby co nejdéle vydržely v dokonalé kondici a nestaly se líhní pro bakterie a mikroby. Univerzální odpověď, která by byla v krátkosti schopna pokrýt celou tematiku, však není. Proto je nutné podívat se na hračky trochu zblízka.

Na materiálu záleží

Znalost materiálu, z jakého je pomůcka vyrobená, je absolutním základem. Momentálně jsou nejvíc v kurzu silikonové pomůcky, jejichž povrch se v čistotě udržuje poměrně jednoduše. Skleněné a kovové hračky jsou také snadno omyvatelné a nevyžadují žádnou speciální péči. O něco víc pozornosti si žádá například želatina, termoplastická guma (TPE, TPR) nebo velmi hebký materiál připomínající pokožku – Cyberskin známý i pod jinými názvy (Ultraskin či Softskin).

Pomůcku je dobré umýt nejen po každém použití, ale i předtím, než s hrátkami začnete. Silikónové vibrátory, skleněná dilda či kovové anální kolíky stačí před použitím opláchnout v teplé vodě a osušit. Dezinfekční vlhčené ubrousky jsou rovněž super pomocníkem, ale než je použijete, se ujistěte, že složení látek v ubrouscích nemůže hračku poničit.


Silikon, sklo a kov
Jakmile hračka splní svůj účel a stane se hlavním aktérem celého představení, je potřeba zamířit do koupelny. Tělesné sekrety jemně otřete z povrchu pomůcky jednorázovým papírovým ubrouskem a následně ji omyjte teplou vodou. Můžete použít malou dávku běžného tekutého mýdla. Dbejte na to, aby se nenamočila část hračky, která nesmí přijít do kontaktu s vodou. Informaci, zda je pomůcka vodotěsná, najdete vždy na obalu výrobku. Následně vibrátor, dildo, kolík či venušiny kuličky osušte a naneste dezinfekci.

Pokud se vám tento krok zdá jako projev přílišného perfekcionismu, věřte, že tomu tak není. Voda spolu s mýdlem sice pomůcku zbaví všech nánosů a její povrch je tak čistý, ale s bakteriemi si obyčejné opláchnutí neporadí. Proti nim funguje právě dezinfekce, která se dá pořídit v mnoha variantách. Když je pomůcka čistá a vydezinfikovaná, odložte erotickou pomůcku na suché místo. Nejlepší volbou je zabalit ji do tmavého prodyšného látkového sáčku.

Želatina a TPE či TPR
Ve srovnání se silikonem, kovem či sklem je povrch želatinové pomůcky náchylnější k absorbování bakterií. Jde o měkký a poddajný materiál, který má většinou i mnoho výstupků (žilnatost, realistické tvarování žaludu atd.) a časem se na něm mohou vyskytovat různé nerovnosti, škrábance od nehtů či rýhy způsobené ohýbáním pomůcky. Vás se to týká, zejména když vlastníte želatinový vibrátor nebo realistické dildo.

Postup je na začátku stejný jako u výše zmíněných pomůcek – otřít zašpiněná místa, opláchnout a použít šetrné mýdlo. Až to uděláte, zkontrolujte povrch pomůcky a její členitá místa či výstupky. Tyto oblasti jsou totiž skvělou skrýší pro bakterie a špínu, proto je dobré přejet prsty po celém povrchu hračky a prohlédnout si její vnější strukturu. Pokud působí čistě, naneste dezinfekci a dbejte na to, aby se dostala i do částí s nerovnostmi.

Cyberskin, Superskin, Ultraskin
Vnitřní dutina pánského masturbátoru je vyrobená z velmi jemného materiálu, který vyžaduje asi nejspecifičtější péči. I když mužská pýcha není tak náchylná k infekcím či bakteriím jako ženské intimní prostředí, čištění této pomůcky se nesmí zanedbat. Čím víc se o ni budete starat, tím déle bude vypadat jako nová a ani po čase vás nepřekvapí nepříjemným zápachem.

Jak tedy pánský masturbátor správně čistit? Vyjměte dutinu masturbátoru z obalu a celou ji ponořte do vody. Chvíli počkejte a pak vnitřní část dutiny nebo umělé vagíny propláchněte proudem tekoucí vody. Použijte šetrný mýdlový přípravek a oplachujte, dokud voda není úplně čistá a pod prsty nejsou cítit žádné nečistoty. Pokud vnitřek dutiny obsahuje drobné výstupky, hrbolky či drážky, věnujte této oblasti zvýšenou pozornost.

Pomůcku jemně osušte tak, abyste z ní ručníkem či ubrouskem kapičky vody neutírali. Použijte ručník, který nevypouští vlákna, a na dutinku ho jen jemně přikládejte, dokud vodu zcela neodsaje. Když je pomůcka úplně suchá, nastříkejte na ni dezinfekci určenou na tento typ materiálu, počkejte, až zaschne, a přebytečné množství opět odsajte čistým ručníkem.

Masturbátor díky tomu bude čistý a bez bakterií. Zbývá už jen jedna povinnost, na kterou nezapomeňte, pokud chcete, aby byla pomůcka co nejdéle jemná a hebká – poprášit dutinu pudrem Fleshlight. Materiál tento přípravek vstřebá, čímž se zajistí pružnost a obnova všech jeho vlastností. Přebytečný pudr sfoukněte a dutinu masturbátoru vložte do obalu. Ten je mimochodem dobré také opláchnout nebo alespoň postříkat dezinfekcí.

Vodotěsnost není nikdy na škodu

Jak už bylo zmíněno, pokud je pomůcka vodotěsná, její čištění se výrazně usnadňuje. Silikonové vibrátory nebo vibrační vajíčka většinou tuto funkci nabízejí, ale vždy zkontrolujte, jestli to výrobce deklaruje a jestli je pomůcka správně uzavřená, aby se voda nemohla dostat do kontaktních spojů, které zajišťují vibrace.

Anální pomůcky vyžadují dvakrát tolik péče

Pokud vlastníte hračku vhodnou i na anální použití, na její čištění si dejte obzvlášť záležet. Asi ani nemusíme vysvětlovat proč a varovný prst zvedáme především v případě, že jeden vibrátor, dildo nebo kolík používáte po umytí vaginálně i análně.

Jsou vaším pomocníkem anální korálky či dildo členěné do několika kuliček? Tak právě tehdy oplachujte a dezinfikujte s co největší precizností. V záhybech této pomůcky mohou i po důkladnějším umytí zůstat bakterie, které se budou připravovat na útok nejen na vaše zdraví, ale i na samotnou pomůcku.

Pozor na drobné detaily!

Na záver by sme radi upozornili na detaily, ktoré mnohokrát čistenie trochu komplikujú. Predstavujú úplne bežnú súčasť pomôcky, a preto sa len málokedy zamyslíme nad tým, či nie je potrebné zvýšiť opatrnosť pri dezifenkcii.
JO Organic NaturaLove organická dezinfekce 120 ml

Organický čistič JO

Cena: od 489 kč

Látkové šnúrky na venušiných guľôčkach
Silikonový povrch venušiných kuliček se umyje snadno. Ale zamysleli jste se nad tím, kolik bakterií absorbuje látková šňůrka? Pokud není výstupní úchytka kuliček vyrobená z nesavého materiálu, na její dezinfekci si dejte opravdu záležet. Je potřeba si uvědomit, že taková látková šňůrka může časem nejen šířit nepříjemný zápach, ale stát se také živnou půdou pro záněty, mykózy a vaginózy.
 
Členitý povrch
Výstupky, výčnělky, drážky, žilky a hrbolky jsme už jednou zmiňovali, ale opakování je matkou moudrosti. Pokud chcete být při čištění erotické hračky opravdu stoprocentní, věnujte zvýšenou pozornost i jejímu členitému povrchu.

Kromě dezinfekce, která je v tomto případě nutností, je dobrým pomocníkem i silný proud vody. Z pomůcky spláchne nečistoty mnohem rychleji než manuální „drhnutí“.

Zářezy a gravírování
Dekorativní gravírování na erotické pomůcce sice lahodí oku, ale zdraví moc ne. I v malé nepatrné štěrbině se po čase používání a ledabylého čištění může vyskytnout celkem slušná skupina bakterií.

Jak s těmito místy bojovat? Odpověď je jednoduchá – pravidelně je kontrolovat a při hygieně erotické hračky jim věnovat zvýšenou péči. Dezinfekci v této oblasti nechte působit o něco déle než tam, kde má hračka hladký povrch.

Nejdůležitější skutečností, kterou byste měli mít na paměti, je, že bakterie nejsou vidět pouhým okem. I když se pomůcka může zdát čistá, ještě to nemusí znamenat, že je i důkladně vyčištěná. Správně se starat o svou hračku by měly především ženy náchylné ke vzniku zánětů močového a pohlavního ústrojí.

Článek připravil
Martina
21.10. 2021
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální polohy a praktiky
09.07. 2021
Co je to squirting neboli mokrý orgasmus?
Squirting či jinak řečeno – ženský mokrý orgasmus je v oblasti sexu velkým fenoménem. Každopádně více se o něm mluví, než kolik žen ho ve skutečnosti zažívá, neboť mokrého orgasmu dosáhne jen zhruba 20 % žen. O to vyhledávanější jsou na porno stránkách scény se ženským squirtingem, neboť každý muž si chce dokázat, že se ženou dokáže dělat divy. Jak celý proces vypadá, jak mokrého orgasmu dosáhnout a co za tekutinu v tu chvíli z ženy vychází?
8 005
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...