Sex po porodu. Kdy začít?

Těhotenství a porod obecně bývají významným zásahem do ženského těla. Někdy ženy během těhotenství sex mít ani nemohou, je-li rizikové. Po narození dítěte si ho pak samozřejmě chtějí dosytosti užít. Všichni ale víme, že ženy po porodu nesmí mít sex po dobu 6 týdnů, protože nastává tzv. fáze "očisty“ – šestinedělí. A zároveň se ženám do sexu ani nechce a pohlavní styk je to poslední, na co novopečená maminka myslí. Kolotoč kolem miminka dá zkrátka zabrat i té nejvášnivější divě.
Môžem mať sex po pôrode?
Pohlavní styk lékaři doporučují až po uplynutí šestinedělí. Žena během něj totiž krvácí a pomalu se jí hojí rány a stehy na těle. Poté již žena většinou bývá fyzicky i psychicky připravená. Lékaři se shodují, že po skončení šestinedělí a krvácení se mohou páry bez problémů začít oddávat milování. Učinit tak dříve, je zde velké riziko vzniku infekce, což si jistě nikdo nepřeje. I když se ženy mnohdy cítí lépe už po 4 nebo 5 týdnech, riziko infekce je stále vyšší.

Záleží také na tom, zda žena rodila přirozenou cestou, spontánně, nebo jí bylo provedeno nastřižení hráze, které je velmi bolestivé a obtížně se hojí. Manžel či přítel by neměl ženu nutit k sexu příliš brzy po porodu, ale spíše by se jí měl snažit pomoci překonat toto náročné období a se sexem počkat. V těchto chvílích žena více ocení pomoc s vařením, s domácími pracemi, s nákupy nebo s dítětem.

" Iniciátorkou po porodu by měla být vždy žena. Není důvod na ní se sexem tlačit. Někdy se prostě stává, že žena v důsledku hormonálních změn či deprese nemusí mít po porodu chuť na sex."Prečo nechce žena po pôrode sex?
Příčinou vyčerpání může být i péče o děti. Je potřeba dát tělu čas na zahojení ran a také mít sex až tehdy, jakmile má člověk náladu. Je samozřejmé, že partner bude mít na sex náladu mnohem dříve než vy a těch 6 týdnů mu zřejmě přijde nekonečných, ale otevřenou a upřímnou komunikací lze mnohé vyřešit.

Kedy môže mať žena sex po pôrode?
Samozřejmě si můžete dopřát něžnosti jako objetí, orální sex, petting, necking a další. Ženě by však neměl být prováděn orální sex ani prstění. Může se totiž zanést infekce. Pamatujte také na to, že sex po porodu je z velké části psychickou záležitostí. Některé ženy se sexu po těžkém porodu bojí, ale obavy nejsou na místě a případně s nimi lze pracovat.
Článek připravil
Sára
22.02. 2024
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Sexuální zdraví
01.01. 2020
Přínosy Kegelových cviků pro zdravý sexuální život partnerů
V roce 1940 sestavil gynekolog Dr. Arnold Kegel sérii cviků, které měly ženám pomoci se zotavit z porodu. Jejich úkolem bylo v první řadě zpevnit pánevní dno a zabránit zdravotním problémům (například inkontinenci). Pokud něco podobného naordinoval lékař i vám, určitě jeho dobře míněné rady neignorujte. Po letech praxe se navíc objevily úžasné a doslova vzrušující vedlejší účinky těchto cviků, díky kterým už nejde jen o ženskou záležitost. Ti, kdo cviky doktora Kegela praktikují, dosahují orgasmu snáz, častěji a intenzivněji.
1 412
0
Zajímavosti a novinky
23.08. 2021
Sexify – Vybrali jsme ty nejlepší produkty ze seriálu!
Láme rekordy, jen pár dní po odvysílání je u nás jedničkou ve sledovanosti a už se nemůžeme dočkat další řady. Řeč je o Sexify – polském seriálovém hitu, ke kterému máme neuvěřitelně blízko. Prostředím, kulturou, a hlavně sexuální revolucí! Jé, a už jsme se zmínili, že Jan Karol, který hraje Adama, je podle nás polský Timothée Chalamet a připadá nám neuvěřitelně sexy?
476
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...