Sleva 15% s kódem: TEPLO36 🥵 Pouze za horkých dnů

Sex po porodu. Kdy začít?

Těhotenství a porod obecně bývají významným zásahem do ženského těla. Někdy ženy během těhotenství sex mít ani nemohou, je-li rizikové. Po narození dítěte si ho pak samozřejmě chtějí dosytosti užít. Všichni ale víme, že ženy po porodu nesmí mít sex po dobu 6 týdnů, protože nastává tzv. fáze "očisty“ – šestinedělí. A zároveň se ženám do sexu ani nechce a pohlavní styk je to poslední, na co novopečená maminka myslí. Kolotoč kolem miminka dá zkrátka zabrat i té nejvášnivější divě.
Môžem mať sex po pôrode?
Pohlavní styk lékaři doporučují až po uplynutí šestinedělí. Žena během něj totiž krvácí a pomalu se jí hojí rány a stehy na těle. Poté již žena většinou bývá fyzicky i psychicky připravená. Lékaři se shodují, že po skončení šestinedělí a krvácení se mohou páry bez problémů začít oddávat milování. Učinit tak dříve, je zde velké riziko vzniku infekce, což si jistě nikdo nepřeje. I když se ženy mnohdy cítí lépe už po 4 nebo 5 týdnech, riziko infekce je stále vyšší.

Záleží také na tom, zda žena rodila přirozenou cestou, spontánně, nebo jí bylo provedeno nastřižení hráze, které je velmi bolestivé a obtížně se hojí. Manžel či přítel by neměl ženu nutit k sexu příliš brzy po porodu, ale spíše by se jí měl snažit pomoci překonat toto náročné období a se sexem počkat. V těchto chvílích žena více ocení pomoc s vařením, s domácími pracemi, s nákupy nebo s dítětem.

" Iniciátorkou po porodu by měla být vždy žena. Není důvod na ní se sexem tlačit. Někdy se prostě stává, že žena v důsledku hormonálních změn či deprese nemusí mít po porodu chuť na sex."Prečo nechce žena po pôrode sex?
Příčinou vyčerpání může být i péče o děti. Je potřeba dát tělu čas na zahojení ran a také mít sex až tehdy, jakmile má člověk náladu. Je samozřejmé, že partner bude mít na sex náladu mnohem dříve než vy a těch 6 týdnů mu zřejmě přijde nekonečných, ale otevřenou a upřímnou komunikací lze mnohé vyřešit.

Kedy môže mať žena sex po pôrode?
Samozřejmě si můžete dopřát něžnosti jako objetí, orální sex, petting, necking a další. Ženě by však neměl být prováděn orální sex ani prstění. Může se totiž zanést infekce. Pamatujte také na to, že sex po porodu je z velké části psychickou záležitostí. Některé ženy se sexu po těžkém porodu bojí, ale obavy nejsou na místě a případně s nimi lze pracovat.
Článek připravil
Sára
22.02. 2024
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
07.11. 2022
Erotická povídka: Přijď ke mně a udělej mi to na stole
Nejdřív jsem si myslel, že když nás dělí taková dálka, nebude z toho nic. Ale už jen přes sociální sítě mezi námi panovalo takové vzrušení, že jsem ji nemohl dostat z hlavy. Měla už skoro dospělou dceru a přítele. Jenže tak moc mě chtěla mít v sobě, že jsem se na veškerou morálku úplně vykašlal. Natankoval jsem plnou nádrž a vyrazil jsem za ní z Prahy až do Zlína.
1 880
0
Co je to ...
05.06. 2021
Co je to wand aneb masážní hlavice a jak si s ní užít co nejvíc rozkoše?
Wand nebo také masážní hlavice je doslova kouzelný přístroj – vždyť už jen samotné pojmenování pochází z anglického spojení „magic wand“, což značí, že jde o kouzelnou hůlku, která se o váš orgasmus postará do několika minut. Pojďme se tedy společně podívat, jak tato magická erotická hračka funguje, jaké jsou její funkce a na co všechno se dá použít..
880
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...