Séria: Smysly jako erotogenní zóny – ČICH

Každý z našich smyslů je zároveň i erotogenní zónou, která nám může otevřít nové dimenze intimního zážitku. Začneme čichem. Právě s čichem souvisí staré známé tvrzení, že „partner nám musí vonět“. Jedná se o zjednodušené podání složitého chemicko-biologického procesu, který se odehrává v našem mozku a výrazně se podílí na výběru sexuálního i životního partnera.

Asi nikdo z nás se nepohrne na další schůzku s partnerem, který nám „nevoní“. Takový člověk přitom může vonět někomu jinému. Je to naprosto přirozené a mohou za to pohlavní hormony, které tělo produkuje.Je to podvědomá záležitost, která se nedá vědomě ovlivnit. Nos neoklame ani drahý parfém. Ba co víc – parfém, který nám na předchozím partnerovi voněl, nám na jiném člověku vonět nemusí. A stejný parfém voní na každém člověku jinak. Mohou za to zmiňované pohlavní hormony, které tělo produkuje. Zjednodušeně se dá říct, že svému nosu můžete věřit na 100 %.

Čich je tedy jedním ze základních smyslů, kterým si (i když podvědomě) vybíráme partnera. Jestli ale čich dokáže podvědomě tak velké věci, co by asi tak zvládl, kdybychom se mu věnovali vědomě?
Úplným základem by měla být osobní hygiena. Jistě, partner, který nám vyhovuje (a kterého si náš čich vybral) nám bude pravděpodobně vonět i zpocený. Jeho vůně nám ale nejspíš sedne víc, když bude umytý.

Při výběru gelu pro intimní hygienu je třeba dbát na to, aby měl neutrální pH. Proto se vyhněte klasickým mýdlům a sprchovým gelům určeným na tělo. Jejich pH je kyselé, takže mohou intimní prostředí rozhodit. Odborníci proto doporučují kombinaci čisté vody a speciálních intimních gelů s obsahem kyseliny mléčné.

Své nejintimnější oblasti věnujte pozornost i po holení. Pokožka v těsné blízkosti reprodukčních orgánů je náchylná k množení bakterií. Proto se doporučuje oholené místo ošetřit a vydezinfikovat. Pokud si chcete příjemné vůně užívat i v intimních chvílích, zkuste sáhnout po ochucených kondomech a lubrikačních gelech. Určitě vás vůně jahody či maliny potěší víc než umělý a „silikonový“ zápach kondomu a lubrikačního gelu 🍓.

Nadstavbou na hry s čichem mohou být masážní oleje. Stačí si vybrat vůni, která vašemu nosu nejvíc lahodí. Je dokázáno, že v příjemném prostředí (jehož součástí je i určitá vůně) se člověk uvolní víc. Masáž je navíc ideální předehrou, která spojuje příjemné s užitečným.

Článek připravil
Barbora F.
20.06. 2022
Nikdo se zatím nevyjádřil. Přidej první komentář!

Další články

Erotické povídky
22.08. 2023
Erotická povídka: Ledové potěšení
Experimentování za dveřmi ložnice vždycky patřilo k našim oblíbeným aktivitám. Ne že by se nám obyčejný sex se ženou někdy zdál nudný, ale jen velmi zřídka jsme se dokázali obejít bez fantazírování o tom, jak to všechno ještě víc ozvláštnit. Právě díky tomu náš sexuální život nikdy šeď neznal. A to je podle mě i jeden ze základních pilířů kvalitně fungujícího dlouhodobého vztahu.
761
0
Co je to ...
17.04. 2021
Co je to vakuová pumpa na penis a k čemu slouží?
Lidé se často domnívají, že pumpa na penis slouží primárně k erotické stimulaci a její benefity začínají i končí u pocitu vzrušení. Avšak opak je pravdou, vakuová pumpa na penis napomáhá k dosažení kvalitnější erekce a při dlouhodobém tréninku dokáže natrvalo zvětšit penis. Je to tedy pomůcka, která blahodárně působí na kvalitu sexuálního života. Její používání je sice příjemné, ale erotická stimulace je v tomto případě pouze druhořadá.
679
0

Mohlo by se vám hodit

Načítám ...